Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2018 > 16:22 Versiunea pentru printare
Luni, 17 decembrie 2018, ora 16:22

Subiect vot: Aprobare program de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:247 83 47 19 9 4 9 10 3 34 12 7 4 3 3
- voturi pentru (DA):242 83 46 18 9 4 9 10 3 33 11 7 4 3 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:5 - 1 1 - - - - - 1 1 - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
3. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan deputat PSD DA
6. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
7. Antal István-Loránt senator UDMR DA
8. Apjok Norbert deputat UDMR DA
9. Arcan Emilia senator PSD DA
10. Avram Constantin deputat ALDE DA
11. Avram Nicolae senator PSD DA
12. Babuș Radu deputat PSD DA
13. Balan Ioan deputat PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
15. Barna Ilie Dan deputat USR DA
16. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
17. Băsescu Traian senator - DA
18. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
19. Bica Dănuț deputat PNL DA
20. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
21. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
23. Bodea Marius deputat PNL DA
24. Borza Remus-Adrian deputat - DA
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
26. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
27. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP DA
28. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
29. Bulacu Romulus senator PNL DA
30. Bulai Iulian deputat USR DA
31. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
32. Burciu Cristina deputat PSD DA
33. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
34. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
35. Călin Ion deputat PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
37. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
38. Cârciumaru Florin senator PSD -
39. Cherecheș Florica deputat PNL DA
40. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
41. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
42. Chițac Vergil senator - DA
43. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
44. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
45. Cîmpeanu Sorin Mihai deputat - DA
46. Cobuz Maricela deputat PSD DA
47. Cocoș Vasile deputat PSD DA
48. Codreanu Constantin deputat PMP DA
49. Corlățean Titus senator PSD DA
50. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
51. Crețu Gabriela senator PSD DA
52. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
53. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
54. Csoma Botond deputat UDMR DA
55. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
56. Culeafă Mihai deputat PNL DA
57. Cupă Ion deputat ALDE DA
58. Cupșa Ioan deputat PNL DA
59. Dehelean Silviu deputat USR DA
60. Deneș Ioan senator PSD DA
61. Derzsi Ákos senator UDMR DA
62. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
63. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
64. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
65. Dogariu Eugen senator PSD DA
66. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - DA
67. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
68. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
69. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
70. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
71. Farago Petru deputat UDMR DA
72. Fădor Angelica deputat PNL DA
73. Fălcoi Nicu senator USR DA
74. Federovici Doina Elena senator PSD DA
75. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
76. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
77. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
78. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
79. Floroiu Ionel deputat PSD DA
80. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
81. Furtună Mirela deputat PSD DA
82. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
83. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
84. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
85. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
86. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL -
87. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
88. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
89. Gherman Dumitru deputat PSD DA
90. Ghica Cristian senator USR DA
91. Ghinea Cristian deputat USR DA
92. Gilia Claudia deputat PSD DA
93. Giugea Nicolae deputat PNL DA
94. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
95. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
96. Gudu Vasile deputat PNL DA
97. Hadârcă Ion senator ALDE DA
98. Halici Nicușor deputat PSD DA
99. Hărătău Elena deputat PSD DA
100. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL DA
101. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
102. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
103. Iancu Iulian deputat PSD DA
104. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
105. Iftimie Neculai deputat PSD DA
106. Ilie Viorel senator ALDE DA
107. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
108. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
109. Ionașcu Gabi senator - -
110. Ionescu George deputat PNL DA
111. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
112. Iordache Florin deputat PSD DA
113. Iordache Virginel senator PSD DA
114. Iriza Scarlat senator PSD DA
115. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
116. Lazăr Sorin deputat PSD DA
117. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
118. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
119. Lungu Dan senator USR DA
120. Lungu Tudorița deputat PNL DA
121. Lupașcu Costel deputat PSD DA
122. Lupescu Dumitru deputat USR -
123. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
124. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
125. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
126. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
127. Manoliu Dan senator PSD DA
128. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
129. Mareș Mara deputat PNL DA
130. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
131. Marin Gheorghe senator PSD DA
132. Marin Nicolae senator PSD DA
133. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
134. Marussi George-Nicolae senator USR DA
135. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
136. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
137. Mihu Ștefan senator PSD DA
138. Mirea Siminica senator PSD DA
139. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
140. Moga Nicolae senator PSD DA
141. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
142. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
143. Movilă Petru deputat PMP DA
144. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
145. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
146. Neagu Nicolae deputat PNL DA
147. Neață Eugen deputat PSD DA
148. Nicolae Andrei deputat PSD DA
149. Nicolae Șerban senator PSD DA
150. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
151. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
152. Niță Nicu deputat PSD DA
153. Nosa Iuliu deputat PSD DA
154. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
155. Oprea Dumitru deputat PNL DA
156. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
157. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
158. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
159. Palăr Ionel deputat PNL DA
160. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
161. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
162. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
163. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
164. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
165. Pau Radu - Adrian deputat PSD DA
166. Pauliuc Nicoleta senator PNL -
167. Păle Dănuț deputat PSD DA
168. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
169. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
170. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
171. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
172. Pop Andrei deputat PSD DA
173. Popa Cornel senator PNL DA
174. Popa Florin deputat PSD DA
175. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
176. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
177. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
178. Popescu Pavel deputat PNL DA
179. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
180. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
181. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
182. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
183. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
184. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
185. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
186. Răduț Violeta deputat PSD DA
187. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
188. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
189. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
190. Roșca Lucreția deputat PSD DA
191. Savin Emanoil senator PSD DA
192. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
193. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL DA
194. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
195. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
196. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
197. Sibinescu Ionuț senator ALDE DA
198. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
199. Silistru Doina senator PSD DA
200. Simionca Ionuț deputat PMP DA
201. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
202. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
203. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
204. Solomon Adrian deputat PSD DA
205. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
206. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
207. Stancu Florinel deputat PSD DA
208. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
209. Stângă George-Cătălin senator PNL DA
210. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
211. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
212. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
213. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
214. Șișcu George deputat PNL DA
215. Șoptică Costel senator PNL DA
216. Șotcan Theodora deputat PSD DA
217. Șovăială Constantin deputat PNL DA
218. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
219. Ștefan Ion deputat PNL DA
220. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
221. Teiș Alina deputat PSD DA
222. Terea Ioan deputat PSD DA
223. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP DA
224. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
225. Toma Ilie deputat PSD DA
226. Toma Vasilică senator PSD DA
227. Tomac Eugen deputat PMP DA
228. Trăilă Cristina deputat PNL DA
229. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
230. Tudor Beatrice deputat PSD DA
231. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
232. Țuțuianu Adrian senator PSD DA
233. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
234. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
235. Varga Vasile deputat PNL DA
236. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
237. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
238. Velcea Nicolae deputat PSD DA
239. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
240. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
241. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
242. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
243. Vlăducă Oana-Silvia deputat PSD DA
244. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL DA
245. Weber Mihai deputat PSD DA
246. Zainea Cornel deputat USR DA
247. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 17:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro