Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 18:29 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 18:29

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Art.15 alin.1 - propunerea comisiei
PL 721/2006 pentru modificarea Legii audiovizualului nr.504/2002
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:131 27 30 16 21 16 7 9 5
- voturi pentru (DA):93 26 23 13 - 16 5 6 4
- voturi împotrivă (NU):33 - 6 2 21 - 2 2 -
- abțineri:5 1 1 1 - - - 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Amarie Constantin PSD DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Antal Árpád-András UDMR DA
6. Antal István UDMR DA
7. Ardelean Lia PC DA
8. Baban Ștefan PRM NU
9. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
10. Bentu Dumitru PSD DA
11. Bivolaru Ioan PSD DA
12. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
13. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
14. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
15. Bónis István UDMR DA
16. Buciu Angela PRM DA
17. Buciuta Ștefan Minoritati DA
18. Calimente Mihăiță PNL NU
19. Călian Petru PC DA
20. Chiper Gheorghe PSD DA
21. Chiș Filonaș PSD DA
22. Cindrea Ioan PSD DA
23. Ciopraga Mircea PNL DA
24. Cocrea Olguța - DA
25. Constantinescu Anca PD-L NU
26. Corlățean Titus PSD DA
27. Crăciunescu Grigore PNL DA
28. Crețu Gabriela PSD Abținere
29. Dorneanu Valer PSD DA
30. Dragomir Gheorghe PNL DA
31. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
32. Dumitrescu Liana Minoritati DA
33. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
34. Dușa Mircea PSD DA
35. Duțu Stelian PD-L NU
36. Erdei Dolóczki István UDMR DA
37. Faina Constantin PC DA
38. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM Abținere
39. Florea Damian PC NU
40. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
41. Furo Iuliu Ioan PRM DA
42. Gabor Gheorghe PNL DA
43. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
44. Giurgiu Mircia - DA
45. Glăvan Ștefan PC DA
46. Gonțea Ion PD-L NU
47. Grigore Dan PD-L NU
48. Grosaru Mircea Minoritati DA
49. Hoinaru Marian PNL DA
50. Ibram Iusein Minoritati DA
51. Ifrim Mircea PRM DA
52. Ignat Miron Minoritati DA
53. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
54. Iordache Florin PSD DA
55. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
56. Iriza Marius PRM DA
57. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
58. Kelemen Hunor UDMR DA
59. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
60. Kovacs Attila UDMR DA
61. Lakatos Petru UDMR DA
62. Longher Ghervazen Minoritati NU
63. Luchian Ion PNL Abținere
64. Man Mircea PD-L NU
65. Manta Pantelimon PC NU
66. Marin Constantin PSD DA
67. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
68. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
69. Máté András-Levente UDMR DA
70. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
71. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
72. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
73. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
74. Mătușa Tudor PRM DA
75. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
76. Micula Cătălin PNL DA
77. Mircea Costache PRM DA
78. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
79. Mocanu Alexandru PD-L NU
80. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
81. Mohora Tudor PSD DA
82. Moisoiu Adrian PRM DA
83. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
84. Munteanu Ioan PSD DA
85. Muscă Monica Octavia - DA
86. Nechita Aurel PSD DA
87. Nica Dan PSD DA
88. Nițulescu Teodor PRM DA
89. Nosa Iuliu PSD DA
90. Oancea Viorel PNL DA
91. Olarean Aurel PD-L NU
92. Palăr Ionel PNL DA
93. Paveliu Marian Sorin PNL DA
94. Petrea Constantin PD-L NU
95. Plumb Rovana PSD DA
96. Popa Nicolae PC DA
97. Preda Ion PNL DA
98. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
99. Pupeză Viorel PSD DA
100. Pușcă Mircea Valer PNL DA
101. Racoceanu Viorel PD-L NU
102. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
103. Rus Ioan Aurel PRM DA
104. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
105. Sandu Gabriel PNL NU
106. Sârb Gheorghe PD-L NU
107. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
108. Scutaru Adrian George PNL DA
109. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
110. Seres Dénes UDMR DA
111. Stativă Irinel Ioan PSD DA
112. Stoica Ion - Abținere
113. Străchinaru Petre PD-L NU
114. Strungă Emil PNL DA
115. Szekely Levente Csaba UDMR DA
116. Tabără Valeriu PD-L NU
117. Tamás Sándor UDMR DA
118. Timar Liviu PSD DA
119. Timiș Ioan PNL NU
120. Toma Horia-Victor PNL DA
121. Toró Tiberiu UDMR DA
122. Tudor Marcu PRM DA
123. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
124. Ujeniuc Dragoș PNL DA
125. Ursărescu Dorinel PNL DA
126. Vainer Aurel Minoritati NU
127. Varga Attila UDMR DA
128. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
129. Vlădoiu Aurel PSD DA
130. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
131. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 1 decembrie 2021, 21:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro