Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2018 > 16:08 Versiunea pentru printare
Marți, 18 decembrie 2018, ora 16:08

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:186 104 33 18 6 6 3 12 4
- voturi pentru (DA):162 104 11 18 6 6 3 12 2
- voturi împotrivă (NU):2 - 2 - - - - - -
- abțineri:22 - 20 - - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Balan Ioan PNL Abținere
9. Bălănescu Alexandru PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Benedek Zacharie UDMR DA
12. Bica Dănuț PNL Abținere
13. Bichineț Corneliu PMP DA
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
15. Bode Lucian Nicolae PNL DA
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
17. Bontea Vlad PSD DA
18. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
19. Botez Mihai-Cătălin USR DA
20. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
21. Budăi Marius-Constantin PSD DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Bulai Iulian USR DA
24. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
25. Calotă Florică Ică ALDE DA
26. Căciulă Aurel PSD DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Cherecheș Florica PNL DA
29. Chichirău Cosette-Paula USR DA
30. Ciocan Dan PSD DA
31. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
32. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
33. Cobuz Maricela PSD DA
34. Cocoș Vasile PSD DA
35. Codreanu Constantin PMP DA
36. Cosma Andreea PSD DA
37. Csép Éva-Andrea UDMR DA
38. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
39. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
40. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
41. Cupă Ion ALDE DA
42. Dan Nicușor Daniel USR DA
43. Dehelean Silviu USR DA
44. Dinu Cristina-Elena PSD DA
45. Dîrzu Ioan PSD DA
46. Dobre Victor Paul PNL DA
47. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
48. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
49. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
50. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
51. Drulă Cătălin USR DA
52. Dunava Costel Neculai PSD DA
53. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Farago Petru UDMR DA
56. Fădor Angelica PNL DA
57. Florea Oana-Consuela PSD DA
58. Floroiu Ionel PSD DA
59. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
60. Furic Iarco Minoritati DA
61. Furtună Mirela PSD DA
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
63. Gavrilă Camelia PSD DA
64. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
65. Georgescu Nicolae PSD DA
66. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
67. Gheorghiu Bogdan PNL DA
68. Gherman Dumitru PSD DA
69. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
70. Gilia Claudia PSD DA
71. Giugea Nicolae PNL Abținere
72. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
73. Gudu Vasile PNL NU
74. Halici Nicușor PSD DA
75. Hărătău Elena PSD DA
76. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
77. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
78. Huncă Mihaela - Abținere
79. Iancu Marius-Ionel PSD DA
80. Iftimie Neculai PSD DA
81. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
82. Ion Stelian-Cristian USR DA
83. Ioniță Antoneta PNL Abținere
84. Iordache Florin PSD DA
85. Korodi Attila UDMR DA
86. Lazăr Sorin PSD DA
87. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
88. Longher Victoria Minoritati DA
89. Lovin Dumitru ALDE DA
90. Lungu Tudorița PNL Abținere
91. Lupașcu Costel PSD DA
92. Lupescu Dumitru USR DA
93. Macovei Silviu Nicu PSD DA
94. Manole Petre-Florin PSD DA
95. Marica Petru-Sorin PSD DA
96. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
97. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
98. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
99. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
100. Mînzatu Roxana PSD DA
101. Mohaci Mihai PSD DA
102. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
103. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
104. Movilă Petru PMP DA
105. Mușoiu Ștefan PSD DA
106. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
107. Neață Eugen PSD DA
108. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
109. Nicoară Romeo Florin PNL DA
110. Nicolae Andrei PSD DA
111. Nicolicea Eugen PSD DA
112. Niță Nicu PSD DA
113. Nosa Iuliu PSD DA
114. Olar Corneliu PNL Abținere
115. Oprea Dumitru PNL DA
116. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
117. Oteșanu Daniela PSD DA
118. Pambuccian Varujan Minoritati DA
119. Pană Adriana-Doina PSD DA
120. Paraschiv Rodica PSD DA
121. Pau Radu - Adrian PSD DA
122. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
123. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
124. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
125. Pop Andrei PSD DA
126. Pop Georgian PSD DA
127. Popa Florin PSD DA
128. Popa Mihai Valentin PSD DA
129. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
130. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
131. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
132. Preda Cezar-Florin PNL DA
133. Presură Alexandra PSD DA
134. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
135. Prună Cristina-Mădălina USR DA
136. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
137. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
138. Rădulescu Alexandru PSD DA
139. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
140. Răduț Violeta PSD DA
141. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
142. Roman Florin-Claudiu PNL NU
143. Roman Ioan Sorin PSD DA
144. Romanescu Cristinel PNL Abținere
145. Roșca Lucreția PSD DA
146. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
147. Sefer Cristian-George PSD DA
148. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
149. Simion Lucian-Eduard PSD DA
150. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
151. Solomon Adrian PSD DA
152. Stan Viorel PSD DA
153. Stancu Florinel PSD DA
154. Stănescu Alexandru PSD DA
155. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
156. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
157. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
158. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
159. Șarapatin Elvira PSD DA
160. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
161. Șișcu George PNL Abținere
162. Șotcan Theodora PSD DA
163. Șovăială Constantin PNL Abținere
164. Ștefan Corneliu PSD DA
165. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
166. Teiș Alina PSD DA
167. Terea Ioan PSD DA
168. Tîlvăr Angel PSD DA
169. Todor Adrian PSD DA
170. Toma Ilie PSD DA
171. Tudor Beatrice PSD DA
172. Tudose Mihai PSD DA
173. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
174. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
175. Varga Vasile PNL DA
176. Vasile Daniel Minoritati DA
177. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
178. Velcea Nicolae PSD DA
179. Vișan George-Gabriel PSD DA
180. Vîrză Mihăiță PSD DA
181. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
182. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
183. Vosganian Varujan ALDE DA
184. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
185. Zamfira Constantin-Cătălin - DA
186. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 17:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro