Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2018 > 16:10 Versiunea pentru printare
Marți, 18 decembrie 2018, ora 16:10

Subiect vot: Retrimitere la comisie PL 560/2018 - 30 minute
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:193 108 31 16 12 6 5 13 2
- voturi pentru (DA):187 108 30 12 12 6 4 13 2
- voturi împotrivă (NU):2 - - 1 - - 1 - -
- abțineri:3 - - 3 - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL DA
10. Bălănescu Alexandru PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bende Sándor UDMR DA
13. Benedek Zacharie UDMR DA
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Bichineț Corneliu PMP NU
16. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
19. Bontea Vlad PSD DA
20. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
21. Botez Mihai-Cătălin USR DA
22. Bran Ioana PSD DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Budăi Marius-Constantin PSD DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
27. Calotă Florică Ică ALDE DA
28. Căciulă Aurel PSD DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Cherecheș Florica PNL DA
31. Chichirău Cosette-Paula USR DA
32. Ciocan Dan PSD DA
33. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
34. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
35. Cobuz Maricela PSD DA
36. Cocoș Vasile PSD DA
37. Codreanu Constantin PMP DA
38. Cosma Andreea PSD DA
39. Csép Éva-Andrea UDMR DA
40. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
41. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
42. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
43. Cupă Ion ALDE DA
44. Dan Nicușor Daniel USR DA
45. Dehelean Silviu USR Abținere
46. Dinu Cristina-Elena PSD DA
47. Dîrzu Ioan PSD DA
48. Dobre Victor Paul PNL DA
49. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
50. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
51. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
52. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
53. Drulă Cătălin USR DA
54. Dunava Costel Neculai PSD DA
55. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
56. Erdei Dolóczki István UDMR DA
57. Farago Petru UDMR DA
58. Fădor Angelica PNL DA
59. Florea Oana-Consuela PSD DA
60. Floroiu Ionel PSD DA
61. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
62. Furic Iarco Minoritati DA
63. Furtună Mirela PSD DA
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
65. Gavrilă Camelia PSD DA
66. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
67. Găină Mihăiță PSD DA
68. Georgescu Nicolae PSD DA
69. Gheorghiu Bogdan PNL DA
70. Gherman Dumitru PSD DA
71. Ghilea Găvrilă PNL DA
72. Gilia Claudia PSD DA
73. Giugea Nicolae PNL DA
74. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
75. Gudu Vasile PNL DA
76. Hărătău Elena PSD DA
77. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
78. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
79. Iancu Marius-Ionel PSD DA
80. Ibram Iusein Minoritati DA
81. Iftimie Neculai PSD DA
82. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
83. Ion Stelian-Cristian USR DA
84. Ioniță Antoneta PNL DA
85. Iordache Florin PSD DA
86. Kelemen Hunor UDMR DA
87. Korodi Attila UDMR DA
88. Lazăr Sorin PSD DA
89. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
90. Longher Victoria Minoritati DA
91. Lovin Dumitru ALDE DA
92. Lupașcu Costel PSD DA
93. Macovei Silviu Nicu PSD DA
94. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
95. Manole Petre-Florin PSD DA
96. Marica Petru-Sorin PSD DA
97. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
98. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
99. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
100. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
101. Mînzatu Roxana PSD DA
102. Mohaci Mihai PSD DA
103. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
104. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
105. Movilă Petru PMP DA
106. Mușoiu Ștefan PSD DA
107. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
108. Neagu Nicolae PNL DA
109. Neață Eugen PSD DA
110. Nicolae Andrei PSD DA
111. Nicolicea Eugen PSD DA
112. Nistor Laurențiu PSD DA
113. Niță Nicu PSD DA
114. Nosa Iuliu PSD DA
115. Olar Corneliu PNL DA
116. Oprea Dumitru PNL DA
117. Oros Nechita-Adrian PNL DA
118. Oteșanu Daniela PSD DA
119. Pambuccian Varujan Minoritati DA
120. Pană Adriana-Doina PSD DA
121. Paraschiv Rodica PSD DA
122. Pașcan Emil-Marius PMP DA
123. Pau Radu - Adrian PSD DA
124. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
125. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
126. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
127. Pop Andrei PSD DA
128. Pop Georgian PSD DA
129. Popa Florin PSD DA
130. Popa Mihai Valentin PSD DA
131. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
132. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
133. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
134. Preda Cezar-Florin PNL DA
135. Presură Alexandra PSD DA
136. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
137. Prună Cristina-Mădălina USR DA
138. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
139. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
140. Rădulescu Alexandru PSD DA
141. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
142. Răduț Violeta PSD DA
143. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
144. Roman Florin-Claudiu PNL DA
145. Roman Ioan Sorin PSD DA
146. Romanescu Cristinel PNL DA
147. Roșca Lucreția PSD DA
148. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
149. Sefer Cristian-George PSD DA
150. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
151. Simion Lucian-Eduard PSD DA
152. Simionca Ionuț PMP DA
153. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
154. Solomon Adrian PSD DA
155. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
156. Stan Viorel PSD DA
157. Stancu Florinel PSD DA
158. Stănescu Alexandru PSD DA
159. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
160. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
161. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
162. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
163. Șarapatin Elvira PSD DA
164. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
165. Șimon Gheorghe PSD DA
166. Șișcu George PNL DA
167. Șotcan Theodora PSD DA
168. Șovăială Constantin PNL DA
169. Ștefan Corneliu PSD DA
170. Știrbu Gigel-Sorinel PNL -
171. Teiș Alina PSD DA
172. Terea Ioan PSD DA
173. Tîlvăr Angel PSD DA
174. Todor Adrian PSD DA
175. Toma Ilie PSD DA
176. Tripa Florin-Dan PSD DA
177. Tudor Beatrice PSD DA
178. Tudose Mihai PSD DA
179. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
180. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
181. Vasile Daniel Minoritati DA
182. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
183. Vass Levente UDMR DA
184. Velcea Nicolae PSD DA
185. Vișan George-Gabriel PSD DA
186. Vîlceanu Dan PNL DA
187. Vîrză Mihăiță PSD DA
188. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
189. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
190. Vosganian Varujan ALDE DA
191. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
192. Zamfira Constantin-Cătălin - DA
193. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 februarie 2019, 18:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro