Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2018 > 16:11 Versiunea pentru printare
Marți, 18 decembrie 2018, ora 16:11

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:192 103 33 18 11 6 4 13 4
- voturi pentru (DA):187 103 31 18 11 6 4 12 2
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - - - - 1 -
- abțineri:3 - 1 - - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL DA
10. Banias Mircea Marius - Abținere
11. Bălănescu Alexandru PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bende Sándor UDMR DA
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Bica Dănuț PNL DA
16. Bichineț Corneliu PMP DA
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
18. Bode Lucian Nicolae PNL NU
19. Bontea Vlad PSD DA
20. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
21. Botez Mihai-Cătălin USR DA
22. Bran Ioana PSD DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Budăi Marius-Constantin PSD DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
27. Calotă Florică Ică ALDE DA
28. Căciulă Aurel PSD DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Cherecheș Florica PNL DA
31. Chichirău Cosette-Paula USR DA
32. Ciocan Dan PSD DA
33. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
34. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
35. Cobuz Maricela PSD DA
36. Cocoș Vasile PSD DA
37. Codreanu Constantin PMP DA
38. Cosma Andreea PSD DA
39. Cosma Lavinia-Corina USR DA
40. Csép Éva-Andrea UDMR DA
41. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
42. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
43. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
44. Dan Nicușor Daniel USR DA
45. Dehelean Silviu USR DA
46. Dinu Cristina-Elena PSD DA
47. Dîrzu Ioan PSD DA
48. Dobre Victor Paul PNL DA
49. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
50. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
51. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
52. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
53. Drulă Cătălin USR DA
54. Dunava Costel Neculai PSD DA
55. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
56. Erdei Dolóczki István UDMR DA
57. Farago Petru UDMR DA
58. Fădor Angelica PNL DA
59. Florea Oana-Consuela PSD DA
60. Floroiu Ionel PSD DA
61. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
62. Furic Iarco Minoritati DA
63. Furtună Mirela PSD DA
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
65. Gavrilă Camelia PSD DA
66. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
67. Găină Mihăiță PSD DA
68. Georgescu Nicolae PSD DA
69. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
70. Gheorghiu Bogdan PNL DA
71. Gherman Dumitru PSD DA
72. Ghilea Găvrilă PNL DA
73. Gilia Claudia PSD DA
74. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
75. Gudu Vasile PNL DA
76. Halici Nicușor PSD DA
77. Hărătău Elena PSD DA
78. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
79. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
80. Huncă Mihaela - Abținere
81. Iancu Marius-Ionel PSD DA
82. Ibram Iusein Minoritati DA
83. Iftimie Neculai PSD DA
84. Ion Stelian-Cristian USR DA
85. Ioniță Antoneta PNL DA
86. Iordache Florin PSD DA
87. Kelemen Hunor UDMR DA
88. Korodi Attila UDMR DA
89. Lazăr Sorin PSD DA
90. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
91. Longher Victoria Minoritati DA
92. Lovin Dumitru ALDE DA
93. Lupașcu Costel PSD DA
94. Lupescu Dumitru USR DA
95. Macovei Silviu Nicu PSD DA
96. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
97. Manole Petre-Florin PSD DA
98. Marica Petru-Sorin PSD DA
99. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
100. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
101. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
102. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
103. Mînzatu Roxana PSD DA
104. Mohaci Mihai PSD DA
105. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
106. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
107. Mușoiu Ștefan PSD DA
108. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
109. Neagu Nicolae PNL DA
110. Neață Eugen PSD DA
111. Nicolae Andrei PSD DA
112. Nicolicea Eugen PSD DA
113. Nistor Laurențiu PSD DA
114. Niță Nicu PSD DA
115. Olar Corneliu PNL DA
116. Oprea Dumitru PNL DA
117. Oros Nechita-Adrian PNL DA
118. Oteșanu Daniela PSD DA
119. Pambuccian Varujan Minoritati DA
120. Pană Adriana-Doina PSD DA
121. Paraschiv Rodica PSD DA
122. Pașcan Emil-Marius PMP DA
123. Pau Radu - Adrian PSD DA
124. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
125. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
126. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
127. Pop Andrei PSD DA
128. Pop Georgian PSD DA
129. Popa Mihai Valentin PSD DA
130. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
131. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
132. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
133. Preda Cezar-Florin PNL DA
134. Presură Alexandra PSD DA
135. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
136. Prună Cristina-Mădălina USR DA
137. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
138. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
139. Rădulescu Alexandru PSD DA
140. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
141. Răduț Violeta PSD DA
142. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
143. Roman Florin-Claudiu PNL DA
144. Roman Ioan Sorin PSD DA
145. Romanescu Cristinel PNL DA
146. Roșca Lucreția PSD DA
147. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
148. Sefer Cristian-George PSD DA
149. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
150. Simionca Ionuț PMP DA
151. Simonis Alfred - Robert PSD DA
152. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
153. Solomon Adrian PSD DA
154. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
155. Stan Viorel PSD DA
156. Stancu Florinel PSD DA
157. Stănescu Alexandru PSD DA
158. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
159. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
160. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
161. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
162. Șarapatin Elvira PSD DA
163. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
164. Șimon Gheorghe PSD DA
165. Șișcu George PNL DA
166. Șotcan Theodora PSD DA
167. Șovăială Constantin PNL DA
168. Ștefan Corneliu PSD DA
169. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
170. Tabugan Ion ALDE DA
171. Teiș Alina PSD DA
172. Todor Adrian PSD DA
173. Toma Ilie PSD DA
174. Tripa Florin-Dan PSD DA
175. Tudor Beatrice PSD DA
176. Tudose Mihai PSD DA
177. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
178. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
179. Varga Vasile PNL DA
180. Vasile Daniel Minoritati DA
181. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
182. Vass Levente UDMR DA
183. Velcea Nicolae PSD DA
184. Vișan George-Gabriel PSD DA
185. Vîlceanu Dan PNL DA
186. Vîrză Mihăiță PSD DA
187. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
188. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
189. Vosganian Varujan ALDE DA
190. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
191. Zamfira Constantin-Cătălin - DA
192. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 februarie 2019, 18:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro