Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2018 > 16:19 Versiunea pentru printare
Marți, 18 decembrie 2018, ora 16:19

Subiect vot: Retrimitere la comisie - PL 725/2018
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:200 106 36 18 14 5 3 14 4
- voturi pentru (DA):70 2 36 18 - - 3 8 3
- voturi împotrivă (NU):128 104 - - 13 5 - 6 -
- abțineri:2 - - - 1 - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD NU
6. Apjok Norbert UDMR Abținere
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Banias Mircea Marius - DA
13. Bălănescu Alexandru PSD NU
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bende Sándor UDMR NU
17. Benedek Zacharie UDMR NU
18. Bica Dănuț PNL DA
19. Bichineț Corneliu PMP DA
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bontea Vlad PSD NU
24. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
25. Botez Mihai-Cătălin USR DA
26. Bran Ioana PSD NU
27. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
28. Budăi Marius-Constantin PSD NU
29. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
30. Bulai Iulian USR DA
31. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
32. Calotă Florică Ică ALDE NU
33. Căciulă Aurel PSD NU
34. Călin Ion PSD NU
35. Cherecheș Florica PNL DA
36. Chichirău Cosette-Paula USR DA
37. Ciocan Dan PSD NU
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
39. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
40. Cobuz Maricela PSD NU
41. Cocoș Vasile PSD NU
42. Codreanu Constantin PMP DA
43. Cosma Andreea PSD NU
44. Cosma Lavinia-Corina USR DA
45. Csép Éva-Andrea UDMR NU
46. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
47. Csoma Botond UDMR NU
48. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
49. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
50. Dehelean Silviu USR DA
51. Dinu Cristina-Elena PSD NU
52. Dobre Victor Paul PNL DA
53. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
54. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
55. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
56. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
57. Drulă Cătălin USR DA
58. Dunava Costel Neculai PSD NU
59. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
60. Erdei Dolóczki István UDMR NU
61. Fădor Angelica PNL DA
62. Floroiu Ionel PSD NU
63. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
64. Furtună Mirela PSD NU
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
66. Gavrilă Camelia PSD NU
67. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
68. Găină Mihăiță PSD NU
69. Georgescu Nicolae PSD NU
70. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
71. Gheorghiu Bogdan PNL DA
72. Gherman Dumitru PSD NU
73. Ghilea Găvrilă PNL DA
74. Gilia Claudia PSD NU
75. Giugea Nicolae PNL DA
76. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
77. Gudu Vasile PNL DA
78. Halici Nicușor PSD NU
79. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
80. Hărătău Elena PSD NU
81. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
82. Huncă Mihaela - Abținere
83. Iancu Marius-Ionel PSD NU
84. Ibram Iusein Minoritati NU
85. Iftimie Neculai PSD NU
86. Ion Stelian-Cristian USR DA
87. Ioniță Antoneta PNL DA
88. Iordache Florin PSD NU
89. Itu Cornel PSD NU
90. Kelemen Hunor UDMR NU
91. Korodi Attila UDMR NU
92. Lazăr Sorin PSD NU
93. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
94. Longher Victoria Minoritati NU
95. Lovin Dumitru ALDE NU
96. Lupașcu Costel PSD NU
97. Lupescu Dumitru USR DA
98. Macovei Silviu Nicu PSD NU
99. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
100. Manole Petre-Florin PSD NU
101. Marica Petru-Sorin PSD NU
102. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
103. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
104. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
105. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
106. Mînzatu Roxana PSD DA
107. Mohaci Mihai PSD NU
108. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
109. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
110. Mușoiu Ștefan PSD NU
111. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
112. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
113. Neagu Nicolae PNL DA
114. Neață Eugen PSD NU
115. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
116. Nicoară Romeo Florin PNL DA
117. Nicolae Andrei PSD NU
118. Nistor Laurențiu PSD NU
119. Niță Nicu PSD DA
120. Nosa Iuliu PSD NU
121. Olar Corneliu PNL DA
122. Oprea Dumitru PNL DA
123. Oros Nechita-Adrian PNL DA
124. Oteșanu Daniela PSD NU
125. Pambuccian Varujan Minoritati DA
126. Pană Adriana-Doina PSD NU
127. Paraschiv Rodica PSD NU
128. Pau Radu - Adrian PSD NU
129. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
130. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
131. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
132. Pop Andrei PSD NU
133. Pop Georgian PSD NU
134. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
135. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
136. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
137. Popescu Pavel PNL DA
138. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
139. Preda Cezar-Florin PNL DA
140. Presură Alexandra PSD NU
141. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
142. Prună Cristina-Mădălina USR DA
143. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
144. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
145. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
146. Rădulescu Alexandru PSD NU
147. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
148. Răduț Violeta PSD NU
149. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
150. Roman Florin-Claudiu PNL DA
151. Roman Ioan Sorin PSD NU
152. Romanescu Cristinel PNL DA
153. Roșca Lucreția PSD NU
154. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
155. Sefer Cristian-George PSD NU
156. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
157. Seres Dénes UDMR NU
158. Simionca Ionuț PMP DA
159. Simonis Alfred - Robert PSD NU
160. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
161. Solomon Adrian PSD NU
162. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
163. Stan Viorel PSD NU
164. Stancu Florinel PSD NU
165. Stănescu Alexandru PSD NU
166. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
167. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
168. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
169. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
170. Șarapatin Elvira PSD NU
171. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
172. Șimon Gheorghe PSD NU
173. Șișcu George PNL DA
174. Șotcan Theodora PSD NU
175. Șovăială Constantin PNL DA
176. Ștefan Corneliu PSD NU
177. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
178. Tabugan Ion ALDE NU
179. Teiș Alina PSD NU
180. Terea Ioan PSD NU
181. Tîlvăr Angel PSD NU
182. Todor Adrian PSD NU
183. Toma Ilie PSD NU
184. Tripa Florin-Dan PSD NU
185. Tudor Beatrice PSD NU
186. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
187. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
188. Varga Vasile PNL DA
189. Vasile Daniel Minoritati NU
190. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
191. Vass Levente UDMR NU
192. Velcea Nicolae PSD NU
193. Vexler Silviu Minoritati NU
194. Vîlceanu Dan PNL DA
195. Vîrză Mihăiță PSD NU
196. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
197. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
198. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
199. Weber Mihai PSD NU
200. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 17:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro