Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2018 > 16:19 Versiunea pentru printare
Marți, 18 decembrie 2018, ora 16:19

Subiect vot: Retrimitere la comisie - PL 285/2018
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:202 109 36 17 14 4 3 15 4
- voturi pentru (DA):70 2 36 17 - - 3 8 4
- voturi împotrivă (NU):132 107 - - 14 4 - 7 -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD NU
6. Apjok Norbert UDMR NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Banias Mircea Marius - DA
13. Bălănescu Alexandru PSD NU
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bende Sándor UDMR NU
17. Benedek Zacharie UDMR NU
18. Bica Dănuț PNL DA
19. Bichineț Corneliu PMP DA
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bodea Marius PNL DA
24. Bontea Vlad PSD NU
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
26. Botez Mihai-Cătălin USR DA
27. Bran Ioana PSD NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
29. Budăi Marius-Constantin PSD NU
30. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
31. Bulai Iulian USR DA
32. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
33. Calotă Florică Ică ALDE NU
34. Căciulă Aurel PSD NU
35. Călin Ion PSD NU
36. Cherecheș Florica PNL DA
37. Chichirău Cosette-Paula USR DA
38. Ciocan Dan PSD NU
39. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
40. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
41. Cobuz Maricela PSD NU
42. Cocoș Vasile PSD NU
43. Codreanu Constantin PMP DA
44. Cosma Andreea PSD NU
45. Cosma Lavinia-Corina USR DA
46. Csép Éva-Andrea UDMR NU
47. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
48. Csoma Botond UDMR NU
49. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
50. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
51. Dehelean Silviu USR DA
52. Dinu Cristina-Elena PSD NU
53. Dobre Victor Paul PNL DA
54. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
55. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
56. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
57. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
58. Drulă Cătălin USR DA
59. Dunava Costel Neculai PSD NU
60. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
61. Erdei Dolóczki István UDMR NU
62. Fădor Angelica PNL DA
63. Floroiu Ionel PSD NU
64. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
65. Furic Iarco Minoritati DA
66. Furtună Mirela PSD NU
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
68. Gavrilă Camelia PSD NU
69. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
70. Găină Mihăiță PSD NU
71. Georgescu Nicolae PSD NU
72. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
73. Gheorghiu Bogdan PNL DA
74. Gherman Dumitru PSD NU
75. Ghilea Găvrilă PNL DA
76. Gilia Claudia PSD NU
77. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
78. Gudu Vasile PNL DA
79. Halici Nicușor PSD NU
80. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
81. Hărătău Elena PSD NU
82. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
83. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
84. Huncă Mihaela - DA
85. Iancu Marius-Ionel PSD NU
86. Ibram Iusein Minoritati NU
87. Iftimie Neculai PSD NU
88. Ioniță Antoneta PNL DA
89. Iordache Florin PSD NU
90. Itu Cornel PSD NU
91. Jivan Luminița-Maria PSD NU
92. Kelemen Hunor UDMR NU
93. Korodi Attila UDMR NU
94. Lazăr Sorin PSD NU
95. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
96. Longher Victoria Minoritati NU
97. Lovin Dumitru ALDE NU
98. Lupașcu Costel PSD NU
99. Macovei Silviu Nicu PSD NU
100. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
101. Manole Petre-Florin PSD NU
102. Marica Petru-Sorin PSD NU
103. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
104. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
105. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
106. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
107. Mînzatu Roxana PSD DA
108. Mohaci Mihai PSD NU
109. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
110. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
111. Mușoiu Ștefan PSD NU
112. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
113. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
114. Neagu Nicolae PNL DA
115. Neață Eugen PSD NU
116. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
117. Nicoară Romeo Florin PNL DA
118. Nicolae Andrei PSD NU
119. Niță Nicu PSD NU
120. Nosa Iuliu PSD NU
121. Olar Corneliu PNL DA
122. Oprea Dumitru PNL DA
123. Oros Nechita-Adrian PNL DA
124. Oteșanu Daniela PSD NU
125. Pambuccian Varujan Minoritati DA
126. Pană Adriana-Doina PSD NU
127. Paraschiv Rodica PSD NU
128. Pau Radu - Adrian PSD NU
129. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
130. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
131. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
132. Pop Andrei PSD NU
133. Pop Georgian PSD NU
134. Popa Mihai Valentin PSD NU
135. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
136. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
137. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
138. Popescu Pavel PNL DA
139. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
140. Preda Cezar-Florin PNL DA
141. Presură Alexandra PSD NU
142. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
143. Prună Cristina-Mădălina USR DA
144. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
145. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
146. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
147. Rădulescu Alexandru PSD NU
148. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
149. Răduț Violeta PSD NU
150. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
151. Roman Florin-Claudiu PNL DA
152. Roman Ioan Sorin PSD NU
153. Romanescu Cristinel PNL DA
154. Roșca Lucreția PSD NU
155. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
156. Sefer Cristian-George PSD NU
157. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
158. Seres Dénes UDMR NU
159. Simionca Ionuț PMP DA
160. Simonis Alfred - Robert PSD NU
161. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
162. Solomon Adrian PSD NU
163. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
164. Stan Viorel PSD NU
165. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
166. Stancu Florinel PSD NU
167. Stănescu Alexandru PSD NU
168. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
169. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
170. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
171. Suciu Matei PSD NU
172. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
173. Șarapatin Elvira PSD DA
174. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
175. Șimon Gheorghe PSD NU
176. Șișcu George PNL DA
177. Șotcan Theodora PSD NU
178. Șovăială Constantin PNL DA
179. Ștefan Corneliu PSD NU
180. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
181. Teiș Alina PSD NU
182. Terea Ioan PSD NU
183. Tîlvăr Angel PSD NU
184. Todor Adrian PSD NU
185. Toma Ilie PSD NU
186. Tripa Florin-Dan PSD NU
187. Tudor Beatrice PSD NU
188. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
189. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
190. Varga Vasile PNL DA
191. Vasile Daniel Minoritati NU
192. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
193. Vass Levente UDMR NU
194. Velcea Nicolae PSD NU
195. Vexler Silviu Minoritati NU
196. Vîlceanu Dan PNL DA
197. Vîrză Mihăiță PSD NU
198. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
199. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
200. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
201. Weber Mihai PSD NU
202. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 18:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro