Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2018 > 16:06 Versiunea pentru printare
Marți, 18 decembrie 2018, ora 16:06

Subiect vot: Modificare odrdine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:164 101 27 14 4 3 2 10 3
- voturi pentru (DA):161 101 27 13 3 3 2 10 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:2 - - 1 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Andrușcă Dănuț PSD DA
3. Avram Constantin ALDE DA
4. Axinte Vasile PSD DA
5. Babuș Radu PSD DA
6. Balan Ioan PNL DA
7. Bălănescu Alexandru PSD DA
8. Bejinariu Eugen PSD DA
9. Benedek Zacharie UDMR DA
10. Bica Dănuț PNL DA
11. Biro Zsolt-Istvan UDMR -
12. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
13. Bode Lucian Nicolae PNL DA
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
15. Bontea Vlad PSD DA
16. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
17. Botez Mihai-Cătălin USR DA
18. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
19. Budăi Marius-Constantin PSD DA
20. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
21. Calotă Florică Ică ALDE DA
22. Căciulă Aurel PSD DA
23. Călin Ion PSD DA
24. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
25. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
26. Cobuz Maricela PSD DA
27. Cocoș Vasile PSD DA
28. Codreanu Constantin PMP DA
29. Cosma Andreea PSD DA
30. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
31. Cupă Ion ALDE DA
32. Dan Nicușor Daniel USR DA
33. Dehelean Silviu USR DA
34. Dinu Cristina-Elena PSD DA
35. Dîrzu Ioan PSD DA
36. Dobre Victor Paul PNL DA
37. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
38. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
39. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
40. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
41. Drulă Cătălin USR DA
42. Dunava Costel Neculai PSD DA
43. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
44. Farago Petru UDMR DA
45. Fădor Angelica PNL DA
46. Florea Oana-Consuela PSD DA
47. Floroiu Ionel PSD DA
48. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
49. Furic Iarco Minoritati DA
50. Furtună Mirela PSD DA
51. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
52. Gavrilă Camelia PSD DA
53. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
54. Georgescu Nicolae PSD DA
55. Gheorghiu Bogdan PNL DA
56. Gherman Dumitru PSD DA
57. Gilia Claudia PSD DA
58. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
59. Gudu Vasile PNL DA
60. Halici Nicușor PSD DA
61. Hărătău Elena PSD DA
62. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
63. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
64. Ibram Iusein Minoritati DA
65. Iftimie Neculai PSD DA
66. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
67. Ion Stelian-Cristian USR DA
68. Ioniță Antoneta PNL DA
69. Iordache Florin PSD DA
70. Lazăr Sorin PSD DA
71. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
72. Lungu Tudorița PNL DA
73. Lupașcu Costel PSD DA
74. Lupescu Dumitru USR DA
75. Macovei Silviu Nicu PSD DA
76. Manole Petre-Florin PSD DA
77. Marica Petru-Sorin PSD DA
78. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
79. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
80. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
81. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
82. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
83. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
84. Movilă Petru PMP DA
85. Mușoiu Ștefan PSD DA
86. Neagu Nicolae PNL DA
87. Neață Eugen PSD DA
88. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
89. Nicoară Romeo Florin PNL DA
90. Nicolae Andrei PSD DA
91. Nicolicea Eugen PSD DA
92. Niță Nicu PSD DA
93. Nosa Iuliu PSD DA
94. Olar Corneliu PNL DA
95. Oprea Dumitru PNL DA
96. Oros Nechita-Adrian PNL DA
97. Oteșanu Daniela PSD DA
98. Pambuccian Varujan Minoritati DA
99. Pană Adriana-Doina PSD DA
100. Paraschiv Rodica PSD DA
101. Pau Radu - Adrian PSD DA
102. Păle Dănuț PSD DA
103. Petrea Gabriel PSD DA
104. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
105. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
106. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
107. Pop Andrei PSD DA
108. Pop Georgian PSD DA
109. Popa Florin PSD DA
110. Popa Mihai Valentin PSD DA
111. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
112. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
113. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
114. Preda Cezar-Florin PNL DA
115. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
116. Prună Cristina-Mădălina USR -
117. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
118. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
119. Rădulescu Alexandru PSD DA
120. Răduț Violeta PSD DA
121. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
122. Roman Ioan Sorin PSD DA
123. Romanescu Cristinel PNL DA
124. Roșca Lucreția PSD DA
125. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
126. Sefer Cristian-George PSD DA
127. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
128. Simion Lucian-Eduard PSD DA
129. Simonis Alfred - Robert PSD DA
130. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
131. Solomon Adrian PSD DA
132. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
133. Stan Viorel PSD DA
134. Stancu Florinel PSD DA
135. Stănescu Alexandru PSD DA
136. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
137. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
138. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
139. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
140. Șarapatin Elvira PSD DA
141. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
142. Șișcu George PNL DA
143. Șotcan Theodora PSD DA
144. Ștefan Corneliu PSD DA
145. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
146. Teiș Alina PSD DA
147. Terea Ioan PSD DA
148. Tîlvăr Angel PSD DA
149. Todor Adrian PSD DA
150. Toma Ilie PSD DA
151. Tudor Beatrice PSD DA
152. Tudose Mihai PSD DA
153. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
154. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
155. Vasile Daniel Minoritati DA
156. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
157. Velcea Nicolae PSD DA
158. Vișan George-Gabriel PSD DA
159. Vîlceanu Dan PNL DA
160. Vîrză Mihăiță PSD DA
161. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
162. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
163. Zamfira Constantin-Cătălin - DA
164. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 17:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro