Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2018 > 16:26 Versiunea pentru printare
Marți, 18 decembrie 2018, ora 16:26

Subiect vot: PL 725/2018 - Timp dezbatere - 20 minute
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:197 105 35 20 11 5 3 12 6
- voturi pentru (DA):145 104 - 18 3 5 1 11 3
- voturi împotrivă (NU):44 - 35 - 8 - - 1 -
- abțineri:6 - - 1 - - 2 - 3
- nu au votat:2 1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Apjok Norbert UDMR NU
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Banias Mircea Marius - Abținere
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Bica Dănuț PNL NU
19. Bichineț Corneliu PMP DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL NU
22. Bodea Marius PNL NU
23. Bontea Vlad PSD DA
24. Borza Remus-Adrian - DA
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR DA
27. Bran Ioana PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Iulian USR Abținere
32. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Căciulă Aurel PSD DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Cherecheș Florica PNL NU
37. Chichirău Cosette-Paula USR DA
38. Ciocan Dan PSD DA
39. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
40. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
41. Cîtea Vasile PSD DA
42. Cobuz Maricela PSD DA
43. Cocoș Vasile PSD DA
44. Codreanu Constantin PMP Abținere
45. Cosma Andreea PSD DA
46. Cosma Lavinia-Corina USR DA
47. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
48. Csép Éva-Andrea UDMR NU
49. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
50. Csoma Botond UDMR NU
51. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
52. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
53. Dehelean Silviu USR DA
54. Dinu Cristina-Elena PSD DA
55. Dîrzu Ioan PSD DA
56. Dobre Victor Paul PNL NU
57. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
58. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
59. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
60. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
61. Drulă Cătălin USR DA
62. Dunava Costel Neculai PSD DA
63. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Fădor Angelica PNL NU
66. Floroiu Ionel PSD DA
67. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
68. Furic Iarco Minoritati DA
69. Furtună Mirela PSD DA
70. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
71. Gavrilă Camelia PSD DA
72. Georgescu Nicolae PSD DA
73. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
74. Gherman Dumitru PSD DA
75. Ghilea Găvrilă PNL NU
76. Gilia Claudia PSD DA
77. Giugea Nicolae PNL NU
78. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
79. Gudu Vasile PNL NU
80. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
81. Hărătău Elena PSD DA
82. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
83. Huncă Mihaela - Abținere
84. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
85. Iancu Marius-Ionel PSD DA
86. Ibram Iusein Minoritati DA
87. Iftimie Neculai PSD DA
88. Ion Stelian-Cristian USR DA
89. Ioniță Antoneta PNL NU
90. Iordache Florin PSD DA
91. Itu Cornel PSD DA
92. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
93. Jivan Luminița-Maria PSD DA
94. Korodi Attila UDMR NU
95. Lazăr Sorin PSD DA
96. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
97. Longher Victoria Minoritati DA
98. Lovin Dumitru ALDE DA
99. Lupașcu Costel PSD DA
100. Lupescu Dumitru USR DA
101. Macovei Silviu Nicu PSD DA
102. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
103. Manole Petre-Florin PSD DA
104. Marica Petru-Sorin PSD DA
105. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
106. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD -
107. Mînzatu Roxana PSD DA
108. Mohaci Mihai PSD DA
109. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
110. Mușoiu Ștefan PSD DA
111. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
112. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
113. Neagu Nicolae PNL NU
114. Neață Eugen PSD DA
115. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
116. Nicoară Romeo Florin PNL NU
117. Nicolae Andrei PSD DA
118. Nistor Laurențiu PSD DA
119. Niță Nicu PSD DA
120. Nosa Iuliu PSD DA
121. Olar Corneliu PNL NU
122. Oprea Dumitru PNL NU
123. Oros Nechita-Adrian PNL NU
124. Oteșanu Daniela PSD DA
125. Pană Adriana-Doina PSD DA
126. Paraschiv Rodica PSD DA
127. Pau Radu - Adrian PSD DA
128. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
129. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
130. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
131. Pop Andrei PSD DA
132. Pop Georgian PSD DA
133. Popa Mihai Valentin PSD DA
134. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
135. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
136. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
137. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
138. Preda Cezar-Florin PNL NU
139. Presură Alexandra PSD DA
140. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
141. Prună Cristina-Mădălina USR -
142. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
143. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
144. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
145. Rădulescu Alexandru PSD DA
146. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
147. Răduț Violeta PSD DA
148. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
149. Roman Florin-Claudiu PNL NU
150. Roman Ioan Sorin PSD DA
151. Romanescu Cristinel PNL NU
152. Roșca Lucreția PSD DA
153. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
154. Sefer Cristian-George PSD DA
155. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
156. Simionca Ionuț PMP Abținere
157. Simonis Alfred - Robert PSD DA
158. Solomon Adrian PSD DA
159. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
160. Stan Viorel PSD DA
161. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
162. Stancu Florinel PSD DA
163. Stănescu Alexandru PSD DA
164. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
165. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
166. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
167. Suciu Matei PSD DA
168. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
169. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
170. Șimon Gheorghe PSD DA
171. Șișcu George PNL NU
172. Șotcan Theodora PSD DA
173. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
174. Tabugan Ion ALDE DA
175. Teiș Alina PSD DA
176. Terea Ioan PSD DA
177. Tîlvăr Angel PSD DA
178. Todor Adrian PSD DA
179. Toma Ilie PSD DA
180. Tripa Florin-Dan PSD DA
181. Tudor Beatrice PSD DA
182. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
183. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
184. Varga Vasile PNL NU
185. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
186. Vasilică Radu Costin PSD DA
187. Vass Levente UDMR NU
188. Velcea Nicolae PSD DA
189. Vexler Silviu Minoritati DA
190. Vișan George-Gabriel PSD DA
191. Vîlceanu Dan PNL NU
192. Vîrză Mihăiță PSD DA
193. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
194. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
195. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
196. Zamfira Constantin-Cătălin - DA
197. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 18:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro