Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2018 > 16:30 Versiunea pentru printare
Marți, 18 decembrie 2018, ora 16:30

Subiect vot: PL 725/2018 - Timp dezbatere - 60 minute
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:198 100 37 21 12 6 5 11 6
- voturi pentru (DA):82 3 37 19 12 - 5 2 4
- voturi împotrivă (NU):111 96 - - - 6 - 8 1
- abțineri:3 1 - - - - - 1 1
- nu au votat:2 - - 2 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Ampleev Andrian Minoritati NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Avram Constantin ALDE NU
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Babuș Radu PSD NU
9. Balan Ioan PNL DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD NU
11. Banias Mircea Marius - DA
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Bălănescu Alexandru PSD NU
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Bica Dănuț PNL DA
19. Bichineț Corneliu PMP DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bodea Marius PNL DA
23. Bontea Vlad PSD NU
24. Borza Remus-Adrian - DA
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
26. Botez Mihai-Cătălin USR DA
27. Bran Ioana PSD NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
29. Budăi Marius-Constantin PSD NU
30. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
31. Bulai Iulian USR DA
32. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
33. Calotă Florică Ică ALDE NU
34. Călin Ion PSD NU
35. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
36. Cherecheș Florica PNL DA
37. Chichirău Cosette-Paula USR DA
38. Ciocan Dan PSD NU
39. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
40. Cîtea Vasile PSD NU
41. Cobuz Maricela PSD NU
42. Cocoș Vasile PSD NU
43. Codreanu Constantin PMP DA
44. Cosma Andreea PSD NU
45. Cosma Lavinia-Corina USR DA
46. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
47. Csép Éva-Andrea UDMR DA
48. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
49. Csoma Botond UDMR DA
50. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
51. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
52. Cupșa Ioan PNL DA
53. Dehelean Silviu USR DA
54. Dinu Cristina-Elena PSD NU
55. Dîrzu Ioan PSD NU
56. Dobre Victor Paul PNL DA
57. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
58. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
59. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
60. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
61. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
62. Drulă Cătălin USR DA
63. Dunava Costel Neculai PSD NU
64. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Fădor Angelica PNL DA
67. Floroiu Ionel PSD NU
68. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
69. Furic Iarco Minoritati NU
70. Furtună Mirela PSD NU
71. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
72. Gavrilă Camelia PSD NU
73. Georgescu Nicolae PSD NU
74. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
75. Gherman Dumitru PSD NU
76. Gilia Claudia PSD NU
77. Giugea Nicolae PNL DA
78. Goga Octavian PSD NU
79. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
80. Gudu Vasile PNL DA
81. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
82. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
83. Huncă Mihaela - DA
84. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
85. Iancu Marius-Ionel PSD NU
86. Ibram Iusein Minoritati NU
87. Iftimie Neculai PSD NU
88. Ion Stelian-Cristian USR DA
89. Ioniță Antoneta PNL DA
90. Iordache Florin PSD NU
91. Itu Cornel PSD NU
92. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
93. Jivan Luminița-Maria PSD NU
94. Korodi Attila UDMR DA
95. Lazăr Sorin PSD NU
96. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
97. Longher Victoria Minoritati NU
98. Lovin Dumitru ALDE NU
99. Lupescu Dumitru USR DA
100. Macovei Silviu Nicu PSD NU
101. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
102. Manole Petre-Florin PSD NU
103. Marica Petru-Sorin PSD NU
104. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
105. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
106. Mînzatu Roxana PSD DA
107. Mohaci Mihai PSD NU
108. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
109. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
110. Mușoiu Ștefan PSD NU
111. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR -
112. Neagu Nicolae PNL DA
113. Neață Eugen PSD NU
114. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
115. Nicoară Romeo Florin PNL DA
116. Nicolae Andrei PSD DA
117. Niță Nicu PSD NU
118. Nosa Iuliu PSD NU
119. Olar Corneliu PNL DA
120. Oprea Dumitru PNL DA
121. Palăr Ionel PNL DA
122. Pană Adriana-Doina PSD NU
123. Paraschiv Rodica PSD NU
124. Pașcan Emil-Marius PMP DA
125. Pau Radu - Adrian PSD NU
126. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
127. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
128. Pop Andrei PSD NU
129. Pop Georgian PSD NU
130. Popa Mihai Valentin PSD NU
131. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
132. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
133. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
134. Popescu Pavel PNL DA
135. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
136. Preda Cezar-Florin PNL DA
137. Presură Alexandra PSD NU
138. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
139. Prună Cristina-Mădălina USR -
140. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
141. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
142. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
143. Rădulescu Alexandru PSD NU
144. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
145. Răduț Violeta PSD NU
146. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
147. Roman Florin-Claudiu PNL DA
148. Roman Ioan Sorin PSD NU
149. Romanescu Cristinel PNL DA
150. Roșca Lucreția PSD NU
151. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
152. Sefer Cristian-George PSD NU
153. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
154. Simionca Ionuț PMP DA
155. Simonis Alfred - Robert PSD NU
156. Solomon Adrian PSD NU
157. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
158. Stan Viorel PSD NU
159. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
160. Stancu Florinel PSD NU
161. Stănescu Alexandru PSD NU
162. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
163. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
164. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
165. Suciu Matei PSD NU
166. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
167. Szabó Ödön UDMR DA
168. Șarapatin Elvira PSD NU
169. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
170. Șimon Gheorghe PSD NU
171. Șișcu George PNL DA
172. Șotcan Theodora PSD NU
173. Șovăială Constantin PNL DA
174. Ștefan Corneliu PSD NU
175. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
176. Tabugan Ion ALDE NU
177. Teiș Alina PSD NU
178. Terea Ioan PSD NU
179. Todor Adrian PSD NU
180. Toma Ilie PSD NU
181. Tomac Eugen PMP DA
182. Tripa Florin-Dan PSD NU
183. Tudor Beatrice PSD NU
184. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
185. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
186. Vasilescu Lia Olguța PSD Abținere
187. Vasilică Radu Costin PSD NU
188. Vass Levente UDMR DA
189. Velcea Nicolae PSD NU
190. Vexler Silviu Minoritati NU
191. Vișan George-Gabriel PSD NU
192. Vîlceanu Dan PNL DA
193. Vîrză Mihăiță PSD NU
194. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
195. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
196. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
197. Zamfira Constantin-Cătălin - NU
198. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 18:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro