Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2018 > 17:07 Versiunea pentru printare
Marți, 18 decembrie 2018, ora 17:07

Subiect vot: PL 725/2018 - amr 2
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:212 118 32 22 13 8 6 11 2
- voturi pentru (DA):68 2 32 22 - 1 6 4 1
- voturi împotrivă (NU):131 116 - - 1 7 - 6 1
- abțineri:13 - - - 12 - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
4. Ampleev Andrian Minoritati NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Apjok Norbert UDMR Abținere
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Bălănescu Alexandru PSD NU
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bende Sándor UDMR Abținere
17. Benedek Zacharie UDMR Abținere
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Bichineț Corneliu PMP DA
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
24. Bontea Vlad PSD NU
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
26. Botez Mihai-Cătălin USR DA
27. Bran Ioana PSD NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
29. Budăi Marius-Constantin PSD NU
30. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
31. Bulai Iulian USR DA
32. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
33. Calotă Florică Ică ALDE NU
34. Căciulă Aurel PSD NU
35. Călin Ion PSD NU
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
38. Chichirău Cosette-Paula USR DA
39. Ciocan Dan PSD NU
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
42. Cîtea Vasile PSD NU
43. Cobuz Maricela PSD NU
44. Cocoș Vasile PSD NU
45. Codreanu Constantin PMP DA
46. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
47. Cosma Andreea PSD NU
48. Cosma Lavinia-Corina USR DA
49. Cristache Cătălin PMP DA
50. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
51. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
52. Csoma Botond UDMR Abținere
53. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
54. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
55. Cupă Ion ALDE NU
56. Dehelean Silviu USR DA
57. Dinu Cristina-Elena PSD NU
58. Dîrzu Ioan PSD NU
59. Dobre Victor Paul PNL DA
60. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
61. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
62. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
63. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
64. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
65. Drulă Cătălin USR DA
66. Dunava Costel Neculai PSD NU
67. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
68. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
69. Farago Petru UDMR Abținere
70. Fădor Angelica PNL DA
71. Florea Oana-Consuela PSD NU
72. Floroiu Ionel PSD NU
73. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
74. Furic Iarco Minoritati Abținere
75. Furtună Mirela PSD NU
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
77. Gavrilă Camelia PSD NU
78. Georgescu Nicolae PSD NU
79. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
80. Gherman Dumitru PSD NU
81. Ghilea Găvrilă PNL DA
82. Gilia Claudia PSD NU
83. Giugea Nicolae PNL DA
84. Goga Octavian PSD NU
85. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
86. Gudu Vasile PNL DA
87. Halici Nicușor PSD NU
88. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
89. Hărătău Elena PSD NU
90. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
91. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
92. Iancu Iulian PSD NU
93. Iancu Marius-Ionel PSD NU
94. Ibram Iusein Minoritati NU
95. Iftimie Neculai PSD NU
96. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
97. Ion Stelian-Cristian USR DA
98. Ioniță Antoneta PNL DA
99. Iordache Florin PSD NU
100. Itu Cornel PSD NU
101. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
102. Jivan Luminița-Maria PSD NU
103. Korodi Attila UDMR Abținere
104. Lazăr Sorin PSD NU
105. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
106. Lovin Dumitru ALDE NU
107. Lungu Tudorița PNL DA
108. Lupașcu Costel PSD NU
109. Lupescu Dumitru USR DA
110. Macovei Silviu Nicu PSD NU
111. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
112. Manole Petre-Florin PSD NU
113. Marica Petru-Sorin PSD NU
114. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
115. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
116. Mihalescul Dumitru PNL DA
117. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
118. Mînzatu Roxana PSD NU
119. Mohaci Mihai PSD NU
120. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
121. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
122. Mușoiu Ștefan PSD NU
123. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
124. Neagu Nicolae PNL DA
125. Neață Eugen PSD NU
126. Nicolae Andrei PSD NU
127. Niță Nicu PSD NU
128. Nosa Iuliu PSD NU
129. Olar Corneliu PNL DA
130. Oprea Dumitru PNL DA
131. Oteșanu Daniela PSD NU
132. Pambuccian Varujan Minoritati DA
133. Pană Adriana-Doina PSD NU
134. Paraschiv Rodica PSD NU
135. Pau Radu - Adrian PSD NU
136. Petrea Gabriel PSD NU
137. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
138. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
139. Pop Andrei PSD NU
140. Pop Georgian PSD NU
141. Popa Florin PSD NU
142. Popa Mihai Valentin PSD NU
143. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
144. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
145. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
146. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
147. Presură Alexandra PSD NU
148. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
149. Prună Cristina-Mădălina USR DA
150. Radu Anișoara PSD NU
151. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
152. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
153. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
154. Rădulescu Alexandru PSD NU
155. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
156. Răduț Violeta PSD NU
157. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
158. Roman Ioan Sorin PSD NU
159. Romanescu Cristinel PNL DA
160. Roșca Lucreția PSD NU
161. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
162. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
163. Sefer Cristian-George PSD NU
164. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
165. Seres Dénes UDMR NU
166. Simion Lucian-Eduard PSD NU
167. Simionca Ionuț PMP DA
168. Simonis Alfred - Robert PSD NU
169. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
170. Solomon Adrian PSD NU
171. Stan Viorel PSD NU
172. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
173. Stancu Florinel PSD NU
174. Stănescu Alexandru PSD NU
175. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
176. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
177. Suciu Matei PSD NU
178. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
179. Șarapatin Elvira PSD NU
180. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
181. Șimon Gheorghe PSD NU
182. Șișcu George PNL DA
183. Șotcan Theodora PSD NU
184. Șovăială Constantin PNL DA
185. Ștefan Corneliu PSD NU
186. Ștefan Ion PNL DA
187. Tabugan Ion ALDE NU
188. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
189. Teiș Alina PSD NU
190. Terea Ioan PSD NU
191. Tîlvăr Angel PSD NU
192. Todor Adrian PSD NU
193. Toma Ilie PSD NU
194. Tripa Florin-Dan PSD NU
195. Tudor Beatrice PSD NU
196. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
197. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
198. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
199. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
200. Vasilică Radu Costin PSD NU
201. Vass Levente UDMR Abținere
202. Velcea Nicolae PSD NU
203. Vexler Silviu Minoritati NU
204. Vișan George-Gabriel PSD NU
205. Vîlceanu Dan PNL DA
206. Vîrză Mihăiță PSD NU
207. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
208. Vosganian Varujan ALDE DA
209. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
210. Zainea Cornel USR DA
211. Zamfira Constantin-Cătălin - NU
212. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 februarie 2019, 18:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro