Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2018 > 17:08 Versiunea pentru printare
Marți, 18 decembrie 2018, ora 17:08

Subiect vot: PL 725/2018 - forma comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:211 118 31 21 13 8 8 10 2
- voturi pentru (DA):148 118 - - 13 8 - 8 1
- voturi împotrivă (NU):62 - 31 21 - - 8 1 1
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Bălănescu Alexandru PSD DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benedek Zacharie UDMR DA
17. Benga Tudor - Vlad USR NU
18. Bica Dănuț PNL NU
19. Bichineț Corneliu PMP NU
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL NU
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bontea Vlad PSD DA
24. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
25. Botez Mihai-Cătălin USR NU
26. Bran Ioana PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budăi Marius-Constantin PSD DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Bulai Iulian USR NU
31. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
36. Chichirău Cosette-Paula USR NU
37. Ciocan Dan PSD DA
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
39. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
40. Cîtea Vasile PSD DA
41. Cobuz Maricela PSD DA
42. Cocoș Vasile PSD DA
43. Codreanu Constantin PMP NU
44. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
45. Cosma Andreea PSD DA
46. Cosma Lavinia-Corina USR NU
47. Cristache Cătălin PMP NU
48. Csép Éva-Andrea UDMR DA
49. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
50. Csoma Botond UDMR DA
51. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
52. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
53. Cupă Ion ALDE DA
54. Dehelean Silviu USR NU
55. Dinu Cristina-Elena PSD DA
56. Dîrzu Ioan PSD DA
57. Dobre Victor Paul PNL NU
58. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
59. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
60. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
61. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
62. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
63. Drulă Cătălin USR NU
64. Dunava Costel Neculai PSD DA
65. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Farago Petru UDMR DA
68. Fădor Angelica PNL NU
69. Florea Oana-Consuela PSD DA
70. Floroiu Ionel PSD DA
71. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
72. Furic Iarco Minoritati DA
73. Furtună Mirela PSD DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
75. Gavrilă Camelia PSD DA
76. Georgescu Nicolae PSD DA
77. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
78. Gherman Dumitru PSD DA
79. Ghilea Găvrilă PNL NU
80. Gilia Claudia PSD DA
81. Giugea Nicolae PNL NU
82. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
83. Gudu Vasile PNL NU
84. Halici Nicușor PSD DA
85. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
86. Hărătău Elena PSD DA
87. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
88. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
89. Iancu Iulian PSD DA
90. Iancu Marius-Ionel PSD DA
91. Iftimie Neculai PSD DA
92. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
93. Ion Stelian-Cristian USR NU
94. Ioniță Antoneta PNL NU
95. Iordache Florin PSD DA
96. Itu Cornel PSD DA
97. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
98. Jivan Luminița-Maria PSD DA
99. Korodi Attila UDMR DA
100. Lazăr Sorin PSD DA
101. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
102. Lovin Dumitru ALDE DA
103. Lungu Tudorița PNL NU
104. Lupașcu Costel PSD DA
105. Macovei Silviu Nicu PSD DA
106. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
107. Manole Petre-Florin PSD DA
108. Marica Petru-Sorin PSD DA
109. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
110. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
111. Mihalescul Dumitru PNL NU
112. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
113. Mînzatu Roxana PSD DA
114. Mohaci Mihai PSD DA
115. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
116. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
117. Mușoiu Ștefan PSD DA
118. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
119. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
120. Neață Eugen PSD DA
121. Nicolae Andrei PSD DA
122. Nistor Laurențiu PSD DA
123. Niță Nicu PSD DA
124. Nosa Iuliu PSD DA
125. Olar Corneliu PNL NU
126. Oprea Dumitru PNL NU
127. Oteșanu Daniela PSD DA
128. Pambuccian Varujan Minoritati DA
129. Pană Adriana-Doina PSD DA
130. Paraschiv Rodica PSD DA
131. Pașcan Emil-Marius PMP NU
132. Pau Radu - Adrian PSD DA
133. Petrea Gabriel PSD DA
134. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
135. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
136. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
137. Pop Andrei PSD DA
138. Pop Georgian PSD DA
139. Popa Florin PSD DA
140. Popa Mihai Valentin PSD DA
141. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
142. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
143. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
144. Popescu Pavel PNL NU
145. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
146. Presură Alexandra PSD DA
147. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
148. Prună Cristina-Mădălina USR NU
149. Radu Anișoara PSD DA
150. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
151. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
152. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
153. Rădulescu Alexandru PSD DA
154. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
155. Răduț Violeta PSD DA
156. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
157. Roman Ioan Sorin PSD DA
158. Romanescu Cristinel PNL NU
159. Roșca Lucreția PSD DA
160. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
161. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
162. Sefer Cristian-George PSD DA
163. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
164. Seres Dénes UDMR DA
165. Simion Lucian-Eduard PSD DA
166. Simionca Ionuț PMP NU
167. Simonis Alfred - Robert PSD DA
168. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
169. Solomon Adrian PSD DA
170. Stan Viorel PSD DA
171. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
172. Stancu Florinel PSD DA
173. Stativă Irinel Ioan PSD DA
174. Stănescu Alexandru PSD DA
175. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
176. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
177. Suciu Matei PSD DA
178. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
179. Șarapatin Elvira PSD DA
180. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
181. Șimon Gheorghe PSD DA
182. Șișcu George PNL NU
183. Șotcan Theodora PSD DA
184. Șovăială Constantin PNL NU
185. Ștefan Corneliu PSD DA
186. Ștefan Ion PNL NU
187. Tabugan Ion ALDE DA
188. Teiș Alina PSD DA
189. Terea Ioan PSD DA
190. Tîlvăr Angel PSD DA
191. Todor Adrian PSD DA
192. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
193. Toma Ilie PSD DA
194. Tripa Florin-Dan PSD DA
195. Tudor Beatrice PSD DA
196. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
197. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
198. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
199. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
200. Vasilică Radu Costin PSD DA
201. Vass Levente UDMR DA
202. Velcea Nicolae PSD DA
203. Vexler Silviu Minoritati DA
204. Vișan George-Gabriel PSD DA
205. Vîrză Mihăiță PSD DA
206. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
207. Vosganian Varujan ALDE DA
208. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
209. Zainea Cornel USR NU
210. Zamfira Constantin-Cătălin - DA
211. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 februarie 2019, 19:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro