Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2018 > 17:10 Versiunea pentru printare
Marți, 18 decembrie 2018, ora 17:10

Subiect vot: PL 725/2018 - amr 24
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:214 121 31 22 14 8 6 10 2
- voturi pentru (DA):78 - 31 22 14 - 6 4 1
- voturi împotrivă (NU):134 119 - - - 8 - 6 1
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Ampleev Andrian Minoritati NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Avram Constantin ALDE NU
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Babuș Radu PSD NU
9. Balan Ioan PNL DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD NU
11. Barna Ilie Dan USR DA
12. Bălănescu Alexandru PSD NU
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benedek Zacharie UDMR DA
17. Benga Tudor - Vlad USR DA
18. Bica Dănuț PNL DA
19. Bichineț Corneliu PMP DA
20. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
24. Bontea Vlad PSD NU
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
26. Botez Mihai-Cătălin USR DA
27. Bran Ioana PSD NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
29. Budăi Marius-Constantin PSD NU
30. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
31. Bulai Iulian USR DA
32. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
33. Calotă Florică Ică ALDE NU
34. Căciulă Aurel PSD NU
35. Călin Ion PSD NU
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
38. Chichirău Cosette-Paula USR DA
39. Ciocan Dan PSD NU
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
42. Cîtea Vasile PSD NU
43. Cobuz Maricela PSD NU
44. Cocoș Vasile PSD NU
45. Codreanu Constantin PMP DA
46. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
47. Cosma Andreea PSD NU
48. Cosma Lavinia-Corina USR DA
49. Csép Éva-Andrea UDMR DA
50. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
51. Csoma Botond UDMR DA
52. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
53. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
54. Cupă Ion ALDE NU
55. Dehelean Silviu USR DA
56. Dinu Cristina-Elena PSD NU
57. Dîrzu Ioan PSD NU
58. Dobre Victor Paul PNL DA
59. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
60. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
61. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
62. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
63. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
64. Drulă Cătălin USR DA
65. Dunava Costel Neculai PSD NU
66. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Fădor Angelica PNL DA
69. Florea Oana-Consuela PSD NU
70. Floroiu Ionel PSD NU
71. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
72. Furic Iarco Minoritati NU
73. Furtună Mirela PSD NU
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
75. Gavrilă Camelia PSD NU
76. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
77. Georgescu Nicolae PSD NU
78. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
79. Gherman Dumitru PSD NU
80. Ghilea Găvrilă PNL DA
81. Gilia Claudia PSD NU
82. Giugea Nicolae PNL DA
83. Goga Octavian PSD NU
84. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
85. Gudu Vasile PNL DA
86. Halici Nicușor PSD NU
87. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
88. Hărătău Elena PSD NU
89. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
90. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
91. Iancu Iulian PSD NU
92. Iancu Marius-Ionel PSD NU
93. Ibram Iusein Minoritati NU
94. Iftimie Neculai PSD NU
95. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
96. Ion Stelian-Cristian USR DA
97. Ioniță Antoneta PNL DA
98. Iordache Florin PSD NU
99. Itu Cornel PSD NU
100. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
101. Jivan Luminița-Maria PSD NU
102. Korodi Attila UDMR DA
103. Lazăr Sorin PSD NU
104. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
105. Lovin Dumitru ALDE NU
106. Lungu Tudorița PNL DA
107. Lupașcu Costel PSD NU
108. Macovei Silviu Nicu PSD NU
109. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
110. Manole Petre-Florin PSD NU
111. Marica Petru-Sorin PSD NU
112. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
113. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
114. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
115. Mihalescul Dumitru PNL DA
116. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
117. Mînzatu Roxana PSD NU
118. Mohaci Mihai PSD NU
119. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
120. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
121. Mușoiu Ștefan PSD NU
122. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
123. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
124. Neagu Nicolae PNL DA
125. Neață Eugen PSD NU
126. Nicolae Andrei PSD NU
127. Nistor Laurențiu PSD NU
128. Niță Nicu PSD NU
129. Nosa Iuliu PSD NU
130. Olar Corneliu PNL DA
131. Oprea Dumitru PNL DA
132. Oteșanu Daniela PSD NU
133. Pambuccian Varujan Minoritati DA
134. Pană Adriana-Doina PSD NU
135. Paraschiv Rodica PSD NU
136. Pașcan Emil-Marius PMP DA
137. Pau Radu - Adrian PSD NU
138. Petrea Gabriel PSD NU
139. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
140. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
141. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
142. Pop Andrei PSD NU
143. Pop Georgian PSD NU
144. Popa Florin PSD NU
145. Popa Mihai Valentin PSD NU
146. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
147. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
148. Popescu Pavel PNL DA
149. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
150. Presură Alexandra PSD NU
151. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
152. Prună Cristina-Mădălina USR DA
153. Radu Anișoara PSD NU
154. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
155. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
156. Rădulescu Alexandru PSD NU
157. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
158. Răduț Violeta PSD NU
159. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
160. Roman Ioan Sorin PSD -
161. Romanescu Cristinel PNL DA
162. Roșca Lucreția PSD NU
163. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
164. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
165. Sefer Cristian-George PSD NU
166. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
167. Seres Dénes UDMR DA
168. Simion Lucian-Eduard PSD NU
169. Simionca Ionuț PMP DA
170. Simonis Alfred - Robert PSD NU
171. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
172. Solomon Adrian PSD NU
173. Stan Viorel PSD NU
174. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
175. Stancu Florinel PSD NU
176. Stănescu Alexandru PSD NU
177. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
178. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
179. Suciu Matei PSD NU
180. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
181. Szabó Ödön UDMR DA
182. Șarapatin Elvira PSD NU
183. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
184. Șimon Gheorghe PSD NU
185. Șișcu George PNL DA
186. Șotcan Theodora PSD NU
187. Șovăială Constantin PNL DA
188. Ștefan Corneliu PSD NU
189. Tabugan Ion ALDE NU
190. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
191. Teiș Alina PSD NU
192. Terea Ioan PSD NU
193. Tîlvăr Angel PSD NU
194. Todor Adrian PSD NU
195. Toma Ilie PSD NU
196. Tripa Florin-Dan PSD NU
197. Tudor Beatrice PSD NU
198. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
199. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
200. Ursu Răzvan-Ion PSD Abținere
201. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
202. Vasilică Radu Costin PSD NU
203. Vass Levente UDMR DA
204. Velcea Nicolae PSD NU
205. Vexler Silviu Minoritati NU
206. Vișan George-Gabriel PSD NU
207. Vîlceanu Dan PNL DA
208. Vîrză Mihăiță PSD NU
209. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
210. Vosganian Varujan ALDE NU
211. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
212. Zainea Cornel USR DA
213. Zamfira Constantin-Cătălin - NU
214. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 februarie 2019, 19:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro