Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2018 > 17:14 Versiunea pentru printare
Marți, 18 decembrie 2018, ora 17:14

Subiect vot: PL 725/2018 - amr 91
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:220 117 37 24 15 8 7 10 2
- voturi pentru (DA):87 - 36 24 15 - 7 4 1
- voturi împotrivă (NU):132 117 - - - 8 - 6 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Axinte Vasile PSD NU
10. Babuș Radu PSD NU
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD NU
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Bălănescu Alexandru PSD NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR DA
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Bichineț Corneliu PMP DA
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
26. Bontea Vlad PSD NU
27. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
28. Botez Mihai-Cătălin USR DA
29. Bran Ioana PSD NU
30. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
31. Budăi Marius-Constantin PSD NU
32. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
33. Bulai Iulian USR DA
34. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
35. Calotă Florică Ică ALDE NU
36. Căciulă Aurel PSD NU
37. Călin Ion PSD NU
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
40. Chichirău Cosette-Paula USR DA
41. Ciocan Dan PSD NU
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
44. Cîtea Vasile PSD NU
45. Cobuz Maricela PSD NU
46. Cocoș Vasile PSD NU
47. Codreanu Constantin PMP DA
48. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
49. Cosma Andreea PSD NU
50. Cosma Lavinia-Corina USR DA
51. Csép Éva-Andrea UDMR DA
52. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
53. Csoma Botond UDMR DA
54. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
55. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
56. Cupă Ion ALDE NU
57. Cupșa Ioan PNL DA
58. Dehelean Silviu USR DA
59. Dinu Cristina-Elena PSD NU
60. Dîrzu Ioan PSD NU
61. Dobre Victor Paul PNL DA
62. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
63. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
64. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
65. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
66. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
67. Drulă Cătălin USR DA
68. Dunava Costel Neculai PSD NU
69. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Farago Petru UDMR DA
72. Fădor Angelica PNL DA
73. Florea Oana-Consuela PSD NU
74. Floroiu Ionel PSD NU
75. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
76. Furic Iarco Minoritati NU
77. Furtună Mirela PSD NU
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Gavrilă Camelia PSD NU
80. Georgescu Nicolae PSD NU
81. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
82. Gherman Dumitru PSD NU
83. Ghilea Găvrilă PNL DA
84. Ghinea Cristian USR DA
85. Gilia Claudia PSD NU
86. Giugea Nicolae PNL -
87. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
88. Gudu Vasile PNL DA
89. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
90. Hărătău Elena PSD NU
91. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
92. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
93. Iancu Marius-Ionel PSD NU
94. Ibram Iusein Minoritati NU
95. Iftimie Neculai PSD NU
96. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
97. Ion Stelian-Cristian USR DA
98. Ioniță Antoneta PNL DA
99. Iordache Florin PSD NU
100. Itu Cornel PSD NU
101. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
102. Jivan Luminița-Maria PSD NU
103. Korodi Attila UDMR DA
104. Lazăr Sorin PSD NU
105. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
106. Lovin Dumitru ALDE NU
107. Lungu Tudorița PNL DA
108. Lupașcu Costel PSD NU
109. Lupescu Dumitru USR DA
110. Macovei Silviu Nicu PSD NU
111. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
112. Manole Petre-Florin PSD NU
113. Marica Petru-Sorin PSD NU
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
116. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
117. Mihalescul Dumitru PNL DA
118. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
119. Mînzatu Roxana PSD NU
120. Mohaci Mihai PSD NU
121. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
122. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
123. Mușoiu Ștefan PSD NU
124. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
125. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
126. Neagu Nicolae PNL DA
127. Neață Eugen PSD NU
128. Nicoară Romeo Florin PNL DA
129. Nicolae Andrei PSD NU
130. Nistor Laurențiu PSD NU
131. Niță Nicu PSD NU
132. Nosa Iuliu PSD NU
133. Olar Corneliu PNL DA
134. Oprea Dumitru PNL DA
135. Oteșanu Daniela PSD NU
136. Pambuccian Varujan Minoritati DA
137. Pană Adriana-Doina PSD NU
138. Paraschiv Rodica PSD NU
139. Pașcan Emil-Marius PMP DA
140. Pau Radu - Adrian PSD NU
141. Păle Dănuț PSD NU
142. Petrea Gabriel PSD NU
143. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
144. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
145. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
146. Pop Andrei PSD NU
147. Pop Georgian PSD NU
148. Popa Florin PSD NU
149. Popa Mihai Valentin PSD NU
150. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
151. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
152. Popescu Pavel PNL DA
153. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
154. Presură Alexandra PSD NU
155. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
156. Prună Cristina-Mădălina USR DA
157. Radu Anișoara PSD NU
158. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
159. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
160. Rădulescu Alexandru PSD NU
161. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
162. Răduț Violeta PSD NU
163. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
164. Roman Florin-Claudiu PNL DA
165. Roman Ioan Sorin PSD NU
166. Romanescu Cristinel PNL DA
167. Roșca Lucreția PSD NU
168. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
169. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
170. Sefer Cristian-George PSD NU
171. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
172. Seres Dénes UDMR DA
173. Simion Lucian-Eduard PSD NU
174. Simionca Ionuț PMP DA
175. Simonis Alfred - Robert PSD NU
176. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
177. Solomon Adrian PSD NU
178. Stan Viorel PSD NU
179. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
180. Stancu Florinel PSD NU
181. Stănescu Alexandru PSD NU
182. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
183. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
184. Suciu Matei PSD NU
185. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
186. Szabó Ödön UDMR DA
187. Șarapatin Elvira PSD NU
188. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
189. Șimon Gheorghe PSD NU
190. Șișcu George PNL DA
191. Șotcan Theodora PSD NU
192. Șovăială Constantin PNL DA
193. Ștefan Corneliu PSD NU
194. Ștefan Ion PNL DA
195. Tabugan Ion ALDE NU
196. Teiș Alina PSD NU
197. Terea Ioan PSD NU
198. Tîlvăr Angel PSD NU
199. Todor Adrian PSD NU
200. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
201. Toma Ilie PSD NU
202. Tripa Florin-Dan PSD NU
203. Tudor Beatrice PSD NU
204. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
205. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
206. Varga Vasile PNL DA
207. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
208. Vasilică Radu Costin PSD NU
209. Vass Levente UDMR DA
210. Velcea Nicolae PSD NU
211. Vexler Silviu Minoritati NU
212. Vișan George-Gabriel PSD NU
213. Vîlceanu Dan PNL DA
214. Vîrză Mihăiță PSD NU
215. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
216. Vosganian Varujan ALDE NU
217. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
218. Zainea Cornel USR DA
219. Zamfira Constantin-Cătălin - NU
220. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 februarie 2019, 19:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro