Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2018 > 17:15 Versiunea pentru printare
Marți, 18 decembrie 2018, ora 17:15

Subiect vot: PL 725/2018 - forma comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:214 118 32 22 15 8 7 11 1
- voturi pentru (DA):135 118 - - - 8 - 9 -
- voturi împotrivă (NU):79 - 32 22 15 - 7 2 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Apjok Norbert UDMR NU
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Bălănescu Alexandru PSD DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR NU
16. Benedek Zacharie UDMR NU
17. Benga Tudor - Vlad USR NU
18. Bica Dănuț PNL NU
19. Bichineț Corneliu PMP NU
20. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL NU
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bontea Vlad PSD DA
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR NU
27. Bran Ioana PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Iulian USR NU
32. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Căciulă Aurel PSD DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
38. Chichirău Cosette-Paula USR NU
39. Ciocan Dan PSD DA
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
42. Cîtea Vasile PSD DA
43. Cobuz Maricela PSD DA
44. Cocoș Vasile PSD DA
45. Codreanu Constantin PMP NU
46. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
47. Cosma Andreea PSD DA
48. Cosma Lavinia-Corina USR NU
49. Csép Éva-Andrea UDMR NU
50. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
51. Csoma Botond UDMR NU
52. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
53. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
54. Cupă Ion ALDE DA
55. Cupșa Ioan PNL NU
56. Dehelean Silviu USR NU
57. Dinu Cristina-Elena PSD DA
58. Dîrzu Ioan PSD DA
59. Dobre Victor Paul PNL NU
60. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
61. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
62. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
63. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
64. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
65. Drulă Cătălin USR NU
66. Dunava Costel Neculai PSD DA
67. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
68. Erdei Dolóczki István UDMR NU
69. Farago Petru UDMR NU
70. Fădor Angelica PNL NU
71. Florea Oana-Consuela PSD DA
72. Floroiu Ionel PSD DA
73. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
74. Furic Iarco Minoritati DA
75. Furtună Mirela PSD DA
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
77. Gavrilă Camelia PSD DA
78. Georgescu Nicolae PSD DA
79. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
80. Gherman Dumitru PSD DA
81. Ghilea Găvrilă PNL NU
82. Gilia Claudia PSD DA
83. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
84. Gudu Vasile PNL NU
85. Halici Nicușor PSD DA
86. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
87. Hărătău Elena PSD DA
88. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
89. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
90. Iancu Marius-Ionel PSD DA
91. Ibram Iusein Minoritati DA
92. Iftimie Neculai PSD DA
93. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
94. Ion Stelian-Cristian USR NU
95. Ioniță Antoneta PNL NU
96. Iordache Florin PSD DA
97. Itu Cornel PSD DA
98. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
99. Jivan Luminița-Maria PSD DA
100. Korodi Attila UDMR NU
101. Lazăr Sorin PSD DA
102. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
103. Lovin Dumitru ALDE DA
104. Lungu Tudorița PNL NU
105. Lupașcu Costel PSD DA
106. Lupescu Dumitru USR NU
107. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
108. Manole Petre-Florin PSD DA
109. Marica Petru-Sorin PSD DA
110. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
111. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
112. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
113. Mihalescul Dumitru PNL NU
114. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
115. Mînzatu Roxana PSD DA
116. Mohaci Mihai PSD DA
117. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
118. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
119. Mușoiu Ștefan PSD DA
120. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
121. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
122. Neagu Nicolae PNL NU
123. Neață Eugen PSD DA
124. Nicoară Romeo Florin PNL NU
125. Nicolae Andrei PSD DA
126. Nistor Laurențiu PSD DA
127. Niță Nicu PSD DA
128. Nosa Iuliu PSD DA
129. Oprea Dumitru PNL NU
130. Oteșanu Daniela PSD DA
131. Pambuccian Varujan Minoritati DA
132. Pană Adriana-Doina PSD DA
133. Paraschiv Rodica PSD DA
134. Pașcan Emil-Marius PMP NU
135. Pau Radu - Adrian PSD DA
136. Petrea Gabriel PSD DA
137. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
138. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
139. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
140. Pop Andrei PSD DA
141. Pop Georgian PSD DA
142. Popa Florin PSD DA
143. Popa Mihai Valentin PSD DA
144. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
145. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
146. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
147. Popescu Pavel PNL NU
148. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
149. Presură Alexandra PSD DA
150. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
151. Prună Cristina-Mădălina USR NU
152. Radu Anișoara PSD DA
153. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
154. Rădulescu Alexandru PSD DA
155. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
156. Răduț Violeta PSD DA
157. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
158. Roman Florin-Claudiu PNL NU
159. Roman Ioan Sorin PSD DA
160. Romanescu Cristinel PNL NU
161. Roșca Lucreția PSD DA
162. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
163. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
164. Sefer Cristian-George PSD DA
165. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
166. Seres Dénes UDMR NU
167. Simion Lucian-Eduard PSD DA
168. Simionca Ionuț PMP NU
169. Simonis Alfred - Robert PSD DA
170. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
171. Solomon Adrian PSD DA
172. Stan Viorel PSD DA
173. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
174. Stancu Florinel PSD DA
175. Stănescu Alexandru PSD DA
176. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
177. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
178. Suciu Matei PSD DA
179. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
180. Szabó Ödön UDMR NU
181. Șarapatin Elvira PSD DA
182. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
183. Șimon Gheorghe PSD DA
184. Șișcu George PNL NU
185. Șotcan Theodora PSD DA
186. Șovăială Constantin PNL NU
187. Ștefan Corneliu PSD DA
188. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
189. Tabugan Ion ALDE DA
190. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
191. Teiș Alina PSD DA
192. Terea Ioan PSD DA
193. Tîlvăr Angel PSD DA
194. Todor Adrian PSD DA
195. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
196. Toma Ilie PSD DA
197. Tripa Florin-Dan PSD DA
198. Tudor Beatrice PSD DA
199. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
200. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
201. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
202. Varga Vasile PNL NU
203. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
204. Vasilică Radu Costin PSD DA
205. Vass Levente UDMR NU
206. Velcea Nicolae PSD DA
207. Vexler Silviu Minoritati DA
208. Vișan George-Gabriel PSD DA
209. Vîrză Mihăiță PSD DA
210. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
211. Vosganian Varujan ALDE DA
212. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
213. Zainea Cornel USR NU
214. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 februarie 2019, 18:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro