Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2018 > 17:16 Versiunea pentru printare
Marți, 18 decembrie 2018, ora 17:16

Subiect vot: PL 725/2018 - amr 117
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:214 114 37 24 14 8 5 11 1
- voturi pentru (DA):86 1 36 23 14 - 5 6 1
- voturi împotrivă (NU):127 113 1 - - 8 - 5 -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD NU
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD NU
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Bălănescu Alexandru PSD NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR DA
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
23. Bode Lucian Nicolae PNL DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
25. Bontea Vlad PSD NU
26. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
27. Botez Mihai-Cătălin USR DA
28. Bran Ioana PSD NU
29. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
30. Budăi Marius-Constantin PSD NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
32. Bulai Iulian USR DA
33. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
34. Calotă Florică Ică ALDE NU
35. Căciulă Aurel PSD NU
36. Călin Ion PSD NU
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
38. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
39. Chichirău Cosette-Paula USR DA
40. Ciocan Dan PSD NU
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
43. Cîtea Vasile PSD NU
44. Cobuz Maricela PSD NU
45. Cocoș Vasile PSD NU
46. Codreanu Constantin PMP DA
47. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
48. Cosma Andreea PSD NU
49. Cosma Lavinia-Corina USR DA
50. Csép Éva-Andrea UDMR DA
51. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
52. Csoma Botond UDMR DA
53. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
54. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
55. Cupă Ion ALDE NU
56. Cupșa Ioan PNL DA
57. Dehelean Silviu USR DA
58. Dinu Cristina-Elena PSD NU
59. Dîrzu Ioan PSD NU
60. Dobre Victor Paul PNL DA
61. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
62. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
63. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
64. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
65. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
66. Drulă Cătălin USR DA
67. Dunava Costel Neculai PSD NU
68. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
69. Erdei Dolóczki István UDMR DA
70. Farago Petru UDMR DA
71. Fădor Angelica PNL DA
72. Florea Oana-Consuela PSD NU
73. Floroiu Ionel PSD NU
74. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
75. Furic Iarco Minoritati DA
76. Furtună Mirela PSD NU
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
78. Gavrilă Camelia PSD NU
79. Georgescu Nicolae PSD NU
80. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
81. Gherman Dumitru PSD NU
82. Ghilea Găvrilă PNL DA
83. Ghinea Cristian USR DA
84. Gilia Claudia PSD NU
85. Giugea Nicolae PNL DA
86. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
87. Gudu Vasile PNL DA
88. Halici Nicușor PSD NU
89. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
90. Hărătău Elena PSD NU
91. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
92. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
93. Iancu Marius-Ionel PSD NU
94. Ibram Iusein Minoritati NU
95. Iftimie Neculai PSD NU
96. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
97. Ion Stelian-Cristian USR DA
98. Ioniță Antoneta PNL DA
99. Iordache Florin PSD NU
100. Itu Cornel PSD NU
101. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
102. Jivan Luminița-Maria PSD NU
103. Lazăr Sorin PSD NU
104. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
105. Lovin Dumitru ALDE NU
106. Lungu Tudorița PNL DA
107. Lupașcu Costel PSD NU
108. Lupescu Dumitru USR -
109. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
110. Manole Petre-Florin PSD NU
111. Marica Petru-Sorin PSD NU
112. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
113. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
114. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
115. Mihalescul Dumitru PNL DA
116. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
117. Mînzatu Roxana PSD NU
118. Mohaci Mihai PSD NU
119. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
120. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
121. Mușoiu Ștefan PSD NU
122. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
123. Neagu Nicolae PNL DA
124. Neață Eugen PSD NU
125. Nicoară Romeo Florin PNL DA
126. Nicolae Andrei PSD NU
127. Niță Nicu PSD NU
128. Nosa Iuliu PSD NU
129. Olar Corneliu PNL DA
130. Oprea Dumitru PNL DA
131. Oteșanu Daniela PSD NU
132. Pambuccian Varujan Minoritati DA
133. Pană Adriana-Doina PSD NU
134. Paraschiv Rodica PSD NU
135. Pașcan Emil-Marius PMP DA
136. Pau Radu - Adrian PSD NU
137. Păle Dănuț PSD NU
138. Petrea Gabriel PSD NU
139. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
140. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
141. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
142. Popa Florin PSD NU
143. Popa Mihai Valentin PSD NU
144. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
145. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
146. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
147. Popescu Pavel PNL DA
148. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
149. Presură Alexandra PSD NU
150. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
151. Prună Cristina-Mădălina USR DA
152. Radu Anișoara PSD NU
153. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
154. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
155. Rădulescu Alexandru PSD NU
156. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
157. Răduț Violeta PSD NU
158. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
159. Roman Ioan Sorin PSD NU
160. Romanescu Cristinel PNL DA
161. Roșca Lucreția PSD NU
162. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
163. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
164. Sefer Cristian-George PSD NU
165. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
166. Seres Dénes UDMR DA
167. Simion Lucian-Eduard PSD NU
168. Simionca Ionuț PMP DA
169. Simonis Alfred - Robert PSD NU
170. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
171. Solomon Adrian PSD NU
172. Stan Viorel PSD NU
173. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
174. Stancu Florinel PSD NU
175. Stănescu Alexandru PSD NU
176. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
177. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
178. Suciu Matei PSD NU
179. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
180. Szabó Ödön UDMR DA
181. Șarapatin Elvira PSD NU
182. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
183. Șimon Gheorghe PSD NU
184. Șișcu George PNL DA
185. Șotcan Theodora PSD NU
186. Șovăială Constantin PNL DA
187. Ștefan Corneliu PSD NU
188. Ștefan Ion PNL DA
189. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
190. Tabugan Ion ALDE NU
191. Teiș Alina PSD NU
192. Terea Ioan PSD NU
193. Tîlvăr Angel PSD NU
194. Todor Adrian PSD NU
195. Toma Ilie PSD NU
196. Tripa Florin-Dan PSD NU
197. Tudor Beatrice PSD NU
198. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
199. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
200. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
201. Varga Vasile PNL DA
202. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
203. Vasilică Radu Costin PSD NU
204. Vass Levente UDMR DA
205. Velcea Nicolae PSD NU
206. Vexler Silviu Minoritati NU
207. Vișan George-Gabriel PSD NU
208. Vîlceanu Dan PNL DA
209. Vîrză Mihăiță PSD NU
210. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
211. Vosganian Varujan ALDE NU
212. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
213. Zainea Cornel USR DA
214. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 17:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro