Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2018 > 17:17 Versiunea pentru printare
Marți, 18 decembrie 2018, ora 17:17

Subiect vot: PL 725/2018 - forma comisiei
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:219 119 37 22 15 7 7 11 1
- voturi pentru (DA):135 119 - - 1 7 - 8 -
- voturi împotrivă (NU):83 - 37 22 14 - 7 2 1
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Apjok Norbert UDMR NU
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR NU
17. Benedek Zacharie UDMR NU
18. Benga Tudor - Vlad USR NU
19. Bica Dănuț PNL NU
20. Bichineț Corneliu PMP NU
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL NU
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bontea Vlad PSD DA
26. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
27. Botez Mihai-Cătălin USR NU
28. Bran Ioana PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Iulian USR NU
33. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Căciulă Aurel PSD DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Chichirău Cosette-Paula USR NU
39. Ciocan Dan PSD DA
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
42. Cîtea Vasile PSD DA
43. Cobuz Maricela PSD DA
44. Cocoș Vasile PSD DA
45. Codreanu Constantin PMP NU
46. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
47. Cosma Andreea PSD DA
48. Cosma Lavinia-Corina USR NU
49. Csép Éva-Andrea UDMR NU
50. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
51. Csoma Botond UDMR NU
52. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
53. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
54. Cupă Ion ALDE DA
55. Cupșa Ioan PNL NU
56. Dehelean Silviu USR NU
57. Dinu Cristina-Elena PSD DA
58. Dîrzu Ioan PSD DA
59. Dobre Victor Paul PNL NU
60. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
61. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
62. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
63. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
64. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
65. Drulă Cătălin USR NU
66. Dunava Costel Neculai PSD DA
67. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
68. Erdei Dolóczki István UDMR NU
69. Farago Petru UDMR NU
70. Fădor Angelica PNL NU
71. Florea Oana-Consuela PSD DA
72. Floroiu Ionel PSD DA
73. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
74. Furic Iarco Minoritati DA
75. Furtună Mirela PSD DA
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
77. Gavrilă Camelia PSD DA
78. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
79. Georgescu Nicolae PSD DA
80. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
81. Gherman Dumitru PSD DA
82. Ghilea Găvrilă PNL NU
83. Gilia Claudia PSD DA
84. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
85. Gudu Vasile PNL NU
86. Halici Nicușor PSD DA
87. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
88. Hărătău Elena PSD DA
89. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
90. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
91. Iancu Marius-Ionel PSD DA
92. Ibram Iusein Minoritati DA
93. Iftimie Neculai PSD DA
94. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
95. Ion Stelian-Cristian USR NU
96. Ioniță Antoneta PNL NU
97. Iordache Florin PSD DA
98. Itu Cornel PSD DA
99. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
100. Jivan Luminița-Maria PSD DA
101. Korodi Attila UDMR NU
102. Lazăr Sorin PSD DA
103. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
104. Lovin Dumitru ALDE DA
105. Lungu Tudorița PNL NU
106. Lupașcu Costel PSD DA
107. Lupescu Dumitru USR NU
108. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
109. Manole Petre-Florin PSD DA
110. Marica Petru-Sorin PSD DA
111. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
112. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
113. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
114. Mihalescul Dumitru PNL NU
115. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
116. Mînzatu Roxana PSD DA
117. Mohaci Mihai PSD DA
118. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
119. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
120. Mușoiu Ștefan PSD DA
121. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
122. Neagu Nicolae PNL NU
123. Neață Eugen PSD DA
124. Nicoară Romeo Florin PNL NU
125. Nicolae Andrei PSD DA
126. Nistor Laurențiu PSD DA
127. Niță Nicu PSD DA
128. Nosa Iuliu PSD DA
129. Olar Corneliu PNL NU
130. Oprea Dumitru PNL NU
131. Oteșanu Daniela PSD DA
132. Pambuccian Varujan Minoritati DA
133. Pană Adriana-Doina PSD DA
134. Paraschiv Rodica PSD DA
135. Pașcan Emil-Marius PMP NU
136. Pau Radu - Adrian PSD DA
137. Păle Dănuț PSD DA
138. Petrea Gabriel PSD DA
139. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
140. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
141. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
142. Pop Andrei PSD DA
143. Pop Georgian PSD DA
144. Popa Florin PSD DA
145. Popa Mihai Valentin PSD DA
146. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
147. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
148. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
149. Popescu Pavel PNL NU
150. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
151. Presură Alexandra PSD DA
152. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
153. Prună Cristina-Mădălina USR NU
154. Radu Anișoara PSD DA
155. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
156. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
157. Rădulescu Alexandru PSD DA
158. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
159. Răduț Violeta PSD DA
160. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
161. Roman Florin-Claudiu PNL NU
162. Roman Ioan Sorin PSD DA
163. Romanescu Cristinel PNL NU
164. Roșca Lucreția PSD DA
165. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
166. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
167. Sefer Cristian-George PSD DA
168. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
169. Seres Dénes UDMR DA
170. Simion Lucian-Eduard PSD DA
171. Simionca Ionuț PMP NU
172. Simonis Alfred - Robert PSD DA
173. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
174. Solomon Adrian PSD DA
175. Stan Viorel PSD DA
176. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
177. Stancu Florinel PSD DA
178. Stănescu Alexandru PSD DA
179. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
180. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
181. Suciu Matei PSD DA
182. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
183. Szabó Ödön UDMR NU
184. Șarapatin Elvira PSD DA
185. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
186. Șimon Gheorghe PSD DA
187. Șișcu George PNL NU
188. Șotcan Theodora PSD DA
189. Șovăială Constantin PNL NU
190. Ștefan Corneliu PSD DA
191. Ștefan Ion PNL NU
192. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
193. Tabugan Ion ALDE DA
194. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
195. Teiș Alina PSD DA
196. Terea Ioan PSD DA
197. Tîlvăr Angel PSD DA
198. Todor Adrian PSD DA
199. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
200. Toma Ilie PSD DA
201. Tripa Florin-Dan PSD DA
202. Tudor Beatrice PSD DA
203. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
204. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
205. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
206. Varga Vasile PNL NU
207. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
208. Vasilică Radu Costin PSD DA
209. Vass Levente UDMR NU
210. Velcea Nicolae PSD DA
211. Vexler Silviu Minoritati DA
212. Vișan George-Gabriel PSD DA
213. Vîlceanu Dan PNL NU
214. Vîrză Mihăiță PSD DA
215. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
216. Vosganian Varujan ALDE DA
217. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
218. Zainea Cornel USR NU
219. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 februarie 2019, 19:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro