Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2018 > 17:19 Versiunea pentru printare
Marți, 18 decembrie 2018, ora 17:19

Subiect vot: PL 725/2018 - amr 56
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:203 110 32 20 15 8 6 11 1
- voturi pentru (DA):79 1 32 20 15 1 6 3 1
- voturi împotrivă (NU):120 109 - - - 4 - 7 -
- abțineri:4 - - - - 3 - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE Abținere
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD NU
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD NU
13. Bălănescu Alexandru PSD NU
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Bica Dănuț PNL DA
19. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
22. Bontea Vlad PSD NU
23. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
24. Botez Mihai-Cătălin USR DA
25. Bran Ioana PSD NU
26. Budăi Marius-Constantin PSD NU
27. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
28. Bulai Iulian USR DA
29. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
30. Calotă Florică Ică ALDE NU
31. Căciulă Aurel PSD NU
32. Călin Ion PSD NU
33. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
34. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE Abținere
35. Chichirău Cosette-Paula USR DA
36. Ciocan Dan PSD NU
37. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
38. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
39. Cîtea Vasile PSD NU
40. Cobuz Maricela PSD NU
41. Cocoș Vasile PSD NU
42. Codreanu Constantin PMP DA
43. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
44. Cosma Andreea PSD NU
45. Cosma Lavinia-Corina USR DA
46. Csép Éva-Andrea UDMR DA
47. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
48. Csoma Botond UDMR DA
49. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
50. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
51. Cupă Ion ALDE Abținere
52. Cupșa Ioan PNL DA
53. Dehelean Silviu USR DA
54. Dinu Cristina-Elena PSD NU
55. Dîrzu Ioan PSD NU
56. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
57. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
58. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
59. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
60. Drulă Cătălin USR DA
61. Dunava Costel Neculai PSD NU
62. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Farago Petru UDMR DA
65. Fădor Angelica PNL DA
66. Florea Oana-Consuela PSD NU
67. Floroiu Ionel PSD NU
68. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
69. Furic Iarco Minoritati Abținere
70. Furtună Mirela PSD NU
71. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
72. Gavrilă Camelia PSD NU
73. Georgescu Nicolae PSD NU
74. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
75. Gherman Dumitru PSD NU
76. Gilia Claudia PSD NU
77. Giugea Nicolae PNL DA
78. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
79. Gudu Vasile PNL DA
80. Halici Nicușor PSD NU
81. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
82. Hărătău Elena PSD NU
83. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
84. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
85. Iancu Marius-Ionel PSD NU
86. Ibram Iusein Minoritati NU
87. Iftimie Neculai PSD NU
88. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
89. Ion Stelian-Cristian USR DA
90. Ioniță Antoneta PNL DA
91. Iordache Florin PSD NU
92. Itu Cornel PSD NU
93. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
94. Jivan Luminița-Maria PSD NU
95. Korodi Attila UDMR DA
96. Lazăr Sorin PSD NU
97. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
98. Lovin Dumitru ALDE NU
99. Lungu Tudorița PNL DA
100. Lupașcu Costel PSD NU
101. Lupescu Dumitru USR DA
102. Macovei Silviu Nicu PSD NU
103. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
104. Manole Petre-Florin PSD NU
105. Marica Petru-Sorin PSD NU
106. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
107. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
108. Mihalescul Dumitru PNL DA
109. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
110. Mînzatu Roxana PSD NU
111. Mohaci Mihai PSD NU
112. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
113. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
114. Mușoiu Ștefan PSD NU
115. Neagu Nicolae PNL DA
116. Neață Eugen PSD NU
117. Nicoară Romeo Florin PNL DA
118. Nicolae Andrei PSD NU
119. Nistor Laurențiu PSD NU
120. Niță Nicu PSD NU
121. Nosa Iuliu PSD NU
122. Oprea Dumitru PNL DA
123. Pambuccian Varujan Minoritati NU
124. Pană Adriana-Doina PSD NU
125. Paraschiv Rodica PSD NU
126. Pașcan Emil-Marius PMP DA
127. Pau Radu - Adrian PSD NU
128. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
129. Pop Andrei PSD NU
130. Popa Florin PSD NU
131. Popa Mihai Valentin PSD NU
132. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
133. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
134. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
135. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
136. Presură Alexandra PSD NU
137. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
138. Prună Cristina-Mădălina USR DA
139. Radu Anișoara PSD NU
140. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
141. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
142. Rădulescu Alexandru PSD NU
143. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
144. Răduț Violeta PSD NU
145. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
146. Roman Florin-Claudiu PNL DA
147. Roman Ioan Sorin PSD NU
148. Romanescu Cristinel PNL DA
149. Roșca Lucreția PSD NU
150. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
151. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
152. Sefer Cristian-George PSD NU
153. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
154. Seres Dénes UDMR DA
155. Simion Lucian-Eduard PSD NU
156. Simionca Ionuț PMP DA
157. Simonis Alfred - Robert PSD NU
158. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
159. Solomon Adrian PSD NU
160. Stan Viorel PSD NU
161. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
162. Stancu Florinel PSD NU
163. Stănescu Alexandru PSD NU
164. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
165. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
166. Suciu Matei PSD NU
167. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
168. Szabó Ödön UDMR DA
169. Șarapatin Elvira PSD NU
170. Șimon Gheorghe PSD NU
171. Șișcu George PNL DA
172. Șotcan Theodora PSD NU
173. Șovăială Constantin PNL DA
174. Ștefan Corneliu PSD NU
175. Ștefan Ion PNL DA
176. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
177. Tabugan Ion ALDE DA
178. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
179. Teiș Alina PSD NU
180. Terea Ioan PSD NU
181. Tîlvăr Angel PSD NU
182. Todor Adrian PSD NU
183. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
184. Toma Ilie PSD NU
185. Tripa Florin-Dan PSD NU
186. Tudor Beatrice PSD NU
187. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
188. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
189. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
190. Varga Vasile PNL DA
191. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
192. Vasilică Radu Costin PSD NU
193. Vass Levente UDMR DA
194. Velcea Nicolae PSD NU
195. Vexler Silviu Minoritati NU
196. Vișan George-Gabriel PSD NU
197. Vîlceanu Dan PNL DA
198. Vîrză Mihăiță PSD NU
199. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
200. Vosganian Varujan ALDE NU
201. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
202. Zainea Cornel USR DA
203. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 februarie 2019, 18:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro