Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2018 > 17:20 Versiunea pentru printare
Marți, 18 decembrie 2018, ora 17:20

Subiect vot: PL 725/2018 - forma comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:210 116 32 21 15 8 6 11 1
- voturi pentru (DA):134 116 - - 2 7 - 9 -
- voturi împotrivă (NU):75 - 32 21 13 - 6 2 1
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Apjok Norbert UDMR NU
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Bălănescu Alexandru PSD DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benedek Zacharie UDMR NU
17. Bica Dănuț PNL NU
18. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
20. Bode Lucian Nicolae PNL NU
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bontea Vlad PSD DA
23. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
24. Botez Mihai-Cătălin USR NU
25. Bran Ioana PSD DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budăi Marius-Constantin PSD DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Bulai Iulian USR NU
30. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
31. Calotă Florică Ică ALDE DA
32. Căciulă Aurel PSD DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE Abținere
36. Chichirău Cosette-Paula USR NU
37. Ciocan Dan PSD DA
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
39. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
40. Cîtea Vasile PSD DA
41. Cobuz Maricela PSD DA
42. Cocoș Vasile PSD DA
43. Codreanu Constantin PMP NU
44. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
45. Cosma Andreea PSD DA
46. Cosma Lavinia-Corina USR NU
47. Csép Éva-Andrea UDMR NU
48. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
49. Csoma Botond UDMR NU
50. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
51. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
52. Cupă Ion ALDE DA
53. Cupșa Ioan PNL NU
54. Dehelean Silviu USR NU
55. Dinu Cristina-Elena PSD DA
56. Dîrzu Ioan PSD DA
57. Dobre Victor Paul PNL NU
58. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
59. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
60. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
61. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
62. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
63. Drulă Cătălin USR NU
64. Dunava Costel Neculai PSD DA
65. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
66. Erdei Dolóczki István UDMR NU
67. Farago Petru UDMR NU
68. Fădor Angelica PNL NU
69. Florea Oana-Consuela PSD DA
70. Floroiu Ionel PSD DA
71. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
72. Furic Iarco Minoritati DA
73. Furtună Mirela PSD DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
75. Gavrilă Camelia PSD DA
76. Georgescu Nicolae PSD DA
77. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
78. Gherman Dumitru PSD DA
79. Gilia Claudia PSD DA
80. Giugea Nicolae PNL NU
81. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
82. Gudu Vasile PNL NU
83. Halici Nicușor PSD DA
84. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
85. Hărătău Elena PSD DA
86. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
87. Iancu Marius-Ionel PSD DA
88. Ibram Iusein Minoritati DA
89. Iftimie Neculai PSD DA
90. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
91. Ion Stelian-Cristian USR NU
92. Ioniță Antoneta PNL NU
93. Iordache Florin PSD DA
94. Itu Cornel PSD DA
95. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
96. Jivan Luminița-Maria PSD DA
97. Korodi Attila UDMR NU
98. Lazăr Sorin PSD DA
99. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
100. Lovin Dumitru ALDE DA
101. Lungu Tudorița PNL NU
102. Lupașcu Costel PSD DA
103. Lupescu Dumitru USR NU
104. Macovei Silviu Nicu PSD DA
105. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
106. Manole Petre-Florin PSD DA
107. Marica Petru-Sorin PSD DA
108. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
109. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
110. Mihalescul Dumitru PNL NU
111. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
112. Mînzatu Roxana PSD DA
113. Mohaci Mihai PSD DA
114. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
115. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
116. Mușoiu Ștefan PSD DA
117. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
118. Neagu Nicolae PNL NU
119. Neață Eugen PSD DA
120. Nicoară Romeo Florin PNL NU
121. Nicolae Andrei PSD DA
122. Nistor Laurențiu PSD DA
123. Niță Nicu PSD DA
124. Nosa Iuliu PSD DA
125. Oprea Dumitru PNL NU
126. Oteșanu Daniela PSD DA
127. Pambuccian Varujan Minoritati DA
128. Pană Adriana-Doina PSD DA
129. Paraschiv Rodica PSD DA
130. Pașcan Emil-Marius PMP NU
131. Pau Radu - Adrian PSD DA
132. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
133. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
134. Pop Andrei PSD DA
135. Pop Georgian PSD DA
136. Popa Florin PSD DA
137. Popa Mihai Valentin PSD DA
138. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
139. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
140. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
141. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
142. Presură Alexandra PSD DA
143. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
144. Prună Cristina-Mădălina USR NU
145. Radu Anișoara PSD DA
146. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
147. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
148. Rădulescu Alexandru PSD DA
149. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
150. Răduț Violeta PSD DA
151. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
152. Roman Florin-Claudiu PNL NU
153. Roman Ioan Sorin PSD DA
154. Romanescu Cristinel PNL NU
155. Roșca Lucreția PSD DA
156. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
157. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
158. Sefer Cristian-George PSD DA
159. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
160. Seres Dénes UDMR NU
161. Simion Lucian-Eduard PSD DA
162. Simionca Ionuț PMP NU
163. Simonis Alfred - Robert PSD DA
164. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
165. Solomon Adrian PSD DA
166. Stan Viorel PSD DA
167. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
168. Stancu Florinel PSD DA
169. Stănescu Alexandru PSD DA
170. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
171. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
172. Suciu Matei PSD DA
173. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
174. Szabó Ödön UDMR NU
175. Șarapatin Elvira PSD DA
176. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
177. Șimon Gheorghe PSD DA
178. Șișcu George PNL NU
179. Șotcan Theodora PSD DA
180. Șovăială Constantin PNL NU
181. Ștefan Corneliu PSD DA
182. Ștefan Ion PNL NU
183. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
184. Tabugan Ion ALDE DA
185. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
186. Teiș Alina PSD DA
187. Terea Ioan PSD DA
188. Tîlvăr Angel PSD DA
189. Todor Adrian PSD DA
190. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
191. Toma Ilie PSD DA
192. Tripa Florin-Dan PSD DA
193. Tudor Beatrice PSD DA
194. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
195. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
196. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
197. Varga Vasile PNL NU
198. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
199. Vasilică Radu Costin PSD DA
200. Vass Levente UDMR NU
201. Velcea Nicolae PSD DA
202. Vexler Silviu Minoritati DA
203. Vișan George-Gabriel PSD DA
204. Vîlceanu Dan PNL NU
205. Vîrză Mihăiță PSD DA
206. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
207. Vosganian Varujan ALDE DA
208. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
209. Zainea Cornel USR NU
210. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 februarie 2019, 19:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro