Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2018 > 17:22 Versiunea pentru printare
Marți, 18 decembrie 2018, ora 17:22

Subiect vot: PL 725/2018 - amr 75
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:206 113 33 20 15 8 5 11 1
- voturi pentru (DA):58 - 33 14 1 1 5 3 1
- voturi împotrivă (NU):144 113 - 2 14 7 - 8 -
- abțineri:3 - - 3 - - - - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Ampleev Andrian Minoritati NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Apjok Norbert UDMR NU
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Axinte Vasile PSD NU
10. Babuș Radu PSD NU
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD NU
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Bălănescu Alexandru PSD NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bende Sándor UDMR NU
18. Benedek Zacharie UDMR NU
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Bichineț Corneliu PMP DA
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
23. Bode Lucian Nicolae PNL DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
25. Bontea Vlad PSD NU
26. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
27. Botez Mihai-Cătălin USR DA
28. Bran Ioana PSD NU
29. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
30. Budăi Marius-Constantin PSD NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
32. Bulai Iulian USR DA
33. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
34. Calotă Florică Ică ALDE NU
35. Căciulă Aurel PSD NU
36. Călin Ion PSD NU
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
38. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
39. Ciocan Dan PSD NU
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
42. Cîtea Vasile PSD NU
43. Cobuz Maricela PSD NU
44. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
45. Cosma Andreea PSD NU
46. Cosma Lavinia-Corina USR DA
47. Csép Éva-Andrea UDMR NU
48. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
49. Csoma Botond UDMR NU
50. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
51. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
52. Cupă Ion ALDE NU
53. Cupșa Ioan PNL DA
54. Dehelean Silviu USR DA
55. Dinu Cristina-Elena PSD NU
56. Dîrzu Ioan PSD NU
57. Dobre Victor Paul PNL DA
58. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
59. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
60. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
61. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
62. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
63. Drulă Cătălin USR DA
64. Dunava Costel Neculai PSD NU
65. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
66. Erdei Dolóczki István UDMR NU
67. Farago Petru UDMR NU
68. Fădor Angelica PNL DA
69. Florea Oana-Consuela PSD NU
70. Floroiu Ionel PSD NU
71. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
72. Furic Iarco Minoritati NU
73. Furtună Mirela PSD NU
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
75. Gavrilă Camelia PSD NU
76. Georgescu Nicolae PSD NU
77. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
78. Gherman Dumitru PSD NU
79. Ghilea Găvrilă PNL DA
80. Gilia Claudia PSD NU
81. Giugea Nicolae PNL DA
82. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
83. Gudu Vasile PNL DA
84. Halici Nicușor PSD NU
85. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
86. Hărătău Elena PSD NU
87. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
88. Iancu Marius-Ionel PSD NU
89. Ibram Iusein Minoritati NU
90. Iftimie Neculai PSD NU
91. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
92. Ion Stelian-Cristian USR DA
93. Iordache Florin PSD NU
94. Itu Cornel PSD NU
95. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
96. Jivan Luminița-Maria PSD NU
97. Korodi Attila UDMR NU
98. Lazăr Sorin PSD NU
99. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
100. Lovin Dumitru ALDE NU
101. Lungu Tudorița PNL DA
102. Lupașcu Costel PSD NU
103. Lupescu Dumitru USR DA
104. Macovei Silviu Nicu PSD NU
105. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
106. Manole Petre-Florin PSD NU
107. Marica Petru-Sorin PSD NU
108. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
109. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
110. Mihalescul Dumitru PNL DA
111. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
112. Mînzatu Roxana PSD NU
113. Mohaci Mihai PSD NU
114. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
115. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
116. Mușoiu Ștefan PSD NU
117. Neagu Nicolae PNL DA
118. Neață Eugen PSD NU
119. Nicoară Romeo Florin PNL DA
120. Nicolae Andrei PSD NU
121. Nistor Laurențiu PSD NU
122. Niță Nicu PSD NU
123. Nosa Iuliu PSD NU
124. Olar Corneliu PNL DA
125. Oprea Dumitru PNL DA
126. Oteșanu Daniela PSD NU
127. Pană Adriana-Doina PSD NU
128. Paraschiv Rodica PSD NU
129. Pașcan Emil-Marius PMP DA
130. Pau Radu - Adrian PSD NU
131. Petrea Gabriel PSD NU
132. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
133. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
134. Pop Andrei PSD NU
135. Pop Georgian PSD NU
136. Popa Florin PSD NU
137. Popa Mihai Valentin PSD NU
138. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
139. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
140. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
141. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
142. Presură Alexandra PSD NU
143. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
144. Prună Cristina-Mădălina USR -
145. Radu Anișoara PSD NU
146. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
147. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
148. Rădulescu Alexandru PSD NU
149. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
150. Răduț Violeta PSD NU
151. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
152. Roman Ioan Sorin PSD NU
153. Romanescu Cristinel PNL DA
154. Roșca Lucreția PSD NU
155. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
156. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
157. Sefer Cristian-George PSD NU
158. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
159. Seres Dénes UDMR NU
160. Simion Lucian-Eduard PSD NU
161. Simionca Ionuț PMP DA
162. Simonis Alfred - Robert PSD NU
163. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
164. Solomon Adrian PSD NU
165. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
166. Stancu Florinel PSD NU
167. Stănescu Alexandru PSD NU
168. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
169. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
170. Suciu Matei PSD NU
171. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
172. Szabó Ödön UDMR DA
173. Șarapatin Elvira PSD NU
174. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
175. Șimon Gheorghe PSD NU
176. Șișcu George PNL DA
177. Șotcan Theodora PSD NU
178. Șovăială Constantin PNL DA
179. Ștefan Corneliu PSD NU
180. Ștefan Ion PNL DA
181. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
182. Tabugan Ion ALDE DA
183. Teiș Alina PSD NU
184. Terea Ioan PSD NU
185. Tîlvăr Angel PSD NU
186. Todor Adrian PSD NU
187. Toma Ilie PSD NU
188. Tripa Florin-Dan PSD NU
189. Tudor Beatrice PSD NU
190. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
191. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
192. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
193. Varga Vasile PNL DA
194. Vasile Daniel Minoritati NU
195. Vasilică Radu Costin PSD NU
196. Vass Levente UDMR NU
197. Velcea Nicolae PSD NU
198. Vexler Silviu Minoritati NU
199. Vișan George-Gabriel PSD NU
200. Vîlceanu Dan PNL DA
201. Vîrză Mihăiță PSD NU
202. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
203. Vosganian Varujan ALDE NU
204. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
205. Zainea Cornel USR DA
206. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 18:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro