Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2018 > 17:22 Versiunea pentru printare
Marți, 18 decembrie 2018, ora 17:22

Subiect vot: PL 725/2018 - forma comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:201 113 30 17 13 8 7 12 1
- voturi pentru (DA):145 113 1 - 13 8 - 10 -
- voturi împotrivă (NU):52 - 29 13 - - 7 2 1
- abțineri:4 - - 4 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Bica Dănuț PNL NU
19. Bichineț Corneliu PMP NU
20. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL NU
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bontea Vlad PSD DA
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR NU
27. Bran Ioana PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Iulian USR NU
32. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
37. Ciocan Dan PSD DA
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
39. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
40. Cîtea Vasile PSD DA
41. Cobuz Maricela PSD DA
42. Codreanu Constantin PMP NU
43. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
44. Cosma Andreea PSD DA
45. Cosma Lavinia-Corina USR NU
46. Csép Éva-Andrea UDMR DA
47. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
48. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
49. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
50. Cupă Ion ALDE DA
51. Cupșa Ioan PNL NU
52. Dehelean Silviu USR NU
53. Dinu Cristina-Elena PSD DA
54. Dîrzu Ioan PSD DA
55. Dobre Victor Paul PNL NU
56. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
57. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
58. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
59. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
60. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
61. Drulă Cătălin USR NU
62. Dunava Costel Neculai PSD DA
63. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Farago Petru UDMR DA
66. Fădor Angelica PNL NU
67. Florea Oana-Consuela PSD DA
68. Floroiu Ionel PSD DA
69. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
70. Furic Iarco Minoritati DA
71. Furtună Mirela PSD DA
72. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
73. Gavrilă Camelia PSD DA
74. Georgescu Nicolae PSD DA
75. Gherman Dumitru PSD DA
76. Ghilea Găvrilă PNL NU
77. Gilia Claudia PSD DA
78. Giugea Nicolae PNL NU
79. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
80. Gudu Vasile PNL NU
81. Halici Nicușor PSD DA
82. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
83. Hărătău Elena PSD DA
84. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
85. Iancu Marius-Ionel PSD DA
86. Ibram Iusein Minoritati DA
87. Iftimie Neculai PSD DA
88. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
89. Ion Stelian-Cristian USR NU
90. Ioniță Antoneta PNL NU
91. Itu Cornel PSD DA
92. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
93. Jivan Luminița-Maria PSD DA
94. Korodi Attila UDMR DA
95. Lazăr Sorin PSD DA
96. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
97. Lovin Dumitru ALDE DA
98. Lungu Tudorița PNL NU
99. Lupașcu Costel PSD DA
100. Macovei Silviu Nicu PSD DA
101. Manole Petre-Florin PSD DA
102. Marica Petru-Sorin PSD DA
103. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
104. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
105. Mihalescul Dumitru PNL NU
106. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
107. Mînzatu Roxana PSD DA
108. Mohaci Mihai PSD DA
109. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
110. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
111. Mușoiu Ștefan PSD DA
112. Neagu Nicolae PNL NU
113. Neață Eugen PSD DA
114. Nicoară Romeo Florin PNL NU
115. Nicolae Andrei PSD DA
116. Nistor Laurențiu PSD DA
117. Niță Nicu PSD DA
118. Nosa Iuliu PSD DA
119. Oteșanu Daniela PSD DA
120. Pambuccian Varujan Minoritati DA
121. Pană Adriana-Doina PSD DA
122. Paraschiv Rodica PSD DA
123. Pașcan Emil-Marius PMP NU
124. Pau Radu - Adrian PSD DA
125. Petrea Gabriel PSD DA
126. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
127. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
128. Pop Andrei PSD DA
129. Pop Georgian PSD DA
130. Popa Florin PSD DA
131. Popa Mihai Valentin PSD DA
132. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
133. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
134. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
135. Presură Alexandra PSD DA
136. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
137. Prună Cristina-Mădălina USR NU
138. Radu Anișoara PSD DA
139. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
140. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
141. Rădulescu Alexandru PSD DA
142. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
143. Răduț Violeta PSD DA
144. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
145. Roman Florin-Claudiu PNL NU
146. Roman Ioan Sorin PSD DA
147. Romanescu Cristinel PNL NU
148. Roșca Lucreția PSD DA
149. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
150. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
151. Sefer Cristian-George PSD DA
152. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
153. Seres Dénes UDMR DA
154. Simion Lucian-Eduard PSD DA
155. Simionca Ionuț PMP NU
156. Simonis Alfred - Robert PSD DA
157. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
158. Solomon Adrian PSD DA
159. Stan Viorel PSD DA
160. Stancu Florinel PSD DA
161. Stănescu Alexandru PSD DA
162. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
163. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
164. Suciu Matei PSD DA
165. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
166. Szabó Ödön UDMR DA
167. Șarapatin Elvira PSD DA
168. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
169. Șimon Gheorghe PSD DA
170. Șișcu George PNL DA
171. Șotcan Theodora PSD DA
172. Șovăială Constantin PNL NU
173. Ștefan Corneliu PSD DA
174. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
175. Tabugan Ion ALDE DA
176. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
177. Teiș Alina PSD DA
178. Terea Ioan PSD DA
179. Tîlvăr Angel PSD DA
180. Todor Adrian PSD DA
181. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
182. Toma Ilie PSD DA
183. Tripa Florin-Dan PSD DA
184. Tudor Beatrice PSD DA
185. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
186. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
187. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
188. Varga Vasile PNL NU
189. Vasile Daniel Minoritati DA
190. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
191. Vass Levente UDMR DA
192. Velcea Nicolae PSD DA
193. Vexler Silviu Minoritati DA
194. Vișan George-Gabriel PSD DA
195. Vîlceanu Dan PNL NU
196. Vîrză Mihăiță PSD DA
197. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
198. Vosganian Varujan ALDE DA
199. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
200. Zainea Cornel USR NU
201. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 februarie 2019, 18:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro