Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2018 > 17:23 Versiunea pentru printare
Marți, 18 decembrie 2018, ora 17:23

Subiect vot: PL 725/2018 - art.56
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:207 117 34 20 9 8 7 11 1
- voturi pentru (DA):141 116 - - 8 8 - 9 -
- voturi împotrivă (NU):64 1 34 20 - - 7 1 1
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Apjok Norbert UDMR -
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Bălănescu Alexandru PSD DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benedek Zacharie UDMR DA
17. Bica Dănuț PNL NU
18. Bichineț Corneliu PMP NU
19. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL NU
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bontea Vlad PSD DA
24. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
25. Botez Mihai-Cătălin USR NU
26. Bran Ioana PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budăi Marius-Constantin PSD DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Bulai Iulian USR NU
31. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Căciulă Aurel PSD DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
37. Chichirău Cosette-Paula USR NU
38. Ciocan Dan PSD DA
39. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
40. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
41. Cîtea Vasile PSD DA
42. Cobuz Maricela PSD DA
43. Codreanu Constantin PMP NU
44. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
45. Cosma Andreea PSD DA
46. Cosma Lavinia-Corina USR NU
47. Csép Éva-Andrea UDMR DA
48. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
49. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
50. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
51. Cupă Ion ALDE DA
52. Cupșa Ioan PNL NU
53. Dehelean Silviu USR NU
54. Dinu Cristina-Elena PSD DA
55. Dîrzu Ioan PSD DA
56. Dobre Victor Paul PNL NU
57. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
58. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
59. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
60. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
61. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
62. Drulă Cătălin USR NU
63. Dunava Costel Neculai PSD DA
64. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Fădor Angelica PNL NU
67. Florea Oana-Consuela PSD DA
68. Floroiu Ionel PSD DA
69. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
70. Furic Iarco Minoritati DA
71. Furtună Mirela PSD DA
72. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
73. Gavrilă Camelia PSD DA
74. Georgescu Nicolae PSD DA
75. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
76. Gherman Dumitru PSD DA
77. Ghilea Găvrilă PNL NU
78. Gilia Claudia PSD DA
79. Giugea Nicolae PNL NU
80. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
81. Gudu Vasile PNL NU
82. Halici Nicușor PSD DA
83. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
84. Hărătău Elena PSD DA
85. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
86. Iancu Marius-Ionel PSD DA
87. Ibram Iusein Minoritati DA
88. Iftimie Neculai PSD DA
89. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
90. Ion Stelian-Cristian USR NU
91. Ioniță Antoneta PNL NU
92. Iordache Florin PSD DA
93. Itu Cornel PSD NU
94. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
95. Jivan Luminița-Maria PSD DA
96. Korodi Attila UDMR DA
97. Lazăr Sorin PSD DA
98. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
99. Lovin Dumitru ALDE DA
100. Lungu Tudorița PNL NU
101. Lupașcu Costel PSD DA
102. Lupescu Dumitru USR NU
103. Macovei Silviu Nicu PSD DA
104. Manole Petre-Florin PSD DA
105. Marica Petru-Sorin PSD DA
106. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
107. Mihalescul Dumitru PNL NU
108. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
109. Mînzatu Roxana PSD DA
110. Mohaci Mihai PSD DA
111. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
112. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
113. Mușoiu Ștefan PSD DA
114. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
115. Neagu Nicolae PNL NU
116. Neață Eugen PSD DA
117. Nicoară Romeo Florin PNL NU
118. Nicolae Andrei PSD DA
119. Nistor Laurențiu PSD DA
120. Niță Nicu PSD DA
121. Nosa Iuliu PSD DA
122. Oprea Dumitru PNL NU
123. Oteșanu Daniela PSD DA
124. Pambuccian Varujan Minoritati DA
125. Pană Adriana-Doina PSD DA
126. Paraschiv Rodica PSD DA
127. Pașcan Emil-Marius PMP NU
128. Pau Radu - Adrian PSD DA
129. Petrea Gabriel PSD DA
130. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
131. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
132. Pop Andrei PSD DA
133. Pop Georgian PSD DA
134. Popa Florin PSD DA
135. Popa Mihai Valentin PSD DA
136. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
137. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
138. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
139. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
140. Presură Alexandra PSD DA
141. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
142. Prună Cristina-Mădălina USR NU
143. Radu Anișoara PSD DA
144. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
145. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
146. Rădulescu Alexandru PSD DA
147. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
148. Răduț Violeta PSD DA
149. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
150. Roman Florin-Claudiu PNL NU
151. Roman Ioan Sorin PSD DA
152. Romanescu Cristinel PNL NU
153. Roșca Lucreția PSD DA
154. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
155. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
156. Sefer Cristian-George PSD DA
157. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
158. Seres Dénes UDMR DA
159. Simion Lucian-Eduard PSD DA
160. Simionca Ionuț PMP NU
161. Simonis Alfred - Robert PSD DA
162. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
163. Solomon Adrian PSD DA
164. Stan Viorel PSD DA
165. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
166. Stancu Florinel PSD DA
167. Stănescu Alexandru PSD DA
168. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
169. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
170. Suciu Matei PSD DA
171. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
172. Szabó Ödön UDMR DA
173. Șarapatin Elvira PSD DA
174. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
175. Șimon Gheorghe PSD DA
176. Șișcu George PNL NU
177. Șotcan Theodora PSD DA
178. Șovăială Constantin PNL NU
179. Ștefan Corneliu PSD DA
180. Ștefan Ion PNL NU
181. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
182. Tabugan Ion ALDE DA
183. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
184. Teiș Alina PSD DA
185. Terea Ioan PSD DA
186. Tîlvăr Angel PSD DA
187. Todor Adrian PSD DA
188. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
189. Toma Ilie PSD DA
190. Tripa Florin-Dan PSD DA
191. Tudor Beatrice PSD DA
192. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
193. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
194. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
195. Varga Vasile PNL NU
196. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
197. Vasilică Radu Costin PSD DA
198. Velcea Nicolae PSD DA
199. Vexler Silviu Minoritati DA
200. Vișan George-Gabriel PSD DA
201. Vîlceanu Dan PNL NU
202. Vîrză Mihăiță PSD DA
203. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
204. Vosganian Varujan ALDE DA
205. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
206. Zainea Cornel USR NU
207. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 februarie 2019, 18:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro