Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2018 > 17:24 Versiunea pentru printare
Marți, 18 decembrie 2018, ora 17:24

Subiect vot: PL 725/2018 - art.57-70
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:201 113 32 20 12 6 6 10 2
- voturi pentru (DA):140 113 - - 12 6 - 8 1
- voturi împotrivă (NU):60 - 32 20 - - 6 1 1
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Bica Dănuț PNL NU
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
20. Bode Lucian Nicolae PNL NU
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bontea Vlad PSD DA
23. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
24. Botez Mihai-Cătălin USR NU
25. Bran Ioana PSD DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budăi Marius-Constantin PSD DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Bulai Iulian USR NU
30. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
31. Calotă Florică Ică ALDE DA
32. Căciulă Aurel PSD DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
36. Chichirău Cosette-Paula USR NU
37. Ciocan Dan PSD DA
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
39. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
40. Cîtea Vasile PSD DA
41. Cobuz Maricela PSD DA
42. Codreanu Constantin PMP NU
43. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
44. Cosma Andreea PSD DA
45. Cosma Lavinia-Corina USR NU
46. Csép Éva-Andrea UDMR DA
47. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
48. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
49. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
50. Cupă Ion ALDE DA
51. Cupșa Ioan PNL NU
52. Dehelean Silviu USR NU
53. Dinu Cristina-Elena PSD DA
54. Dîrzu Ioan PSD DA
55. Dobre Victor Paul PNL NU
56. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
57. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
58. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
59. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
60. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
61. Drulă Cătălin USR NU
62. Dunava Costel Neculai PSD DA
63. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Farago Petru UDMR DA
66. Fădor Angelica PNL NU
67. Florea Oana-Consuela PSD DA
68. Floroiu Ionel PSD DA
69. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
70. Furic Iarco Minoritati DA
71. Furtună Mirela PSD DA
72. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
73. Gavrilă Camelia PSD DA
74. Georgescu Nicolae PSD DA
75. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
76. Gherman Dumitru PSD DA
77. Ghilea Găvrilă PNL NU
78. Gilia Claudia PSD DA
79. Giugea Nicolae PNL NU
80. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
81. Gudu Vasile PNL NU
82. Halici Nicușor PSD DA
83. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
84. Hărătău Elena PSD DA
85. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
86. Iancu Marius-Ionel PSD DA
87. Ibram Iusein Minoritati DA
88. Iftimie Neculai PSD DA
89. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
90. Ion Stelian-Cristian USR NU
91. Ioniță Antoneta PNL NU
92. Iordache Florin PSD DA
93. Itu Cornel PSD DA
94. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
95. Jivan Luminița-Maria PSD DA
96. Korodi Attila UDMR DA
97. Lazăr Sorin PSD DA
98. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
99. Lovin Dumitru ALDE DA
100. Lupașcu Costel PSD DA
101. Lupescu Dumitru USR NU
102. Macovei Silviu Nicu PSD DA
103. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
104. Manole Petre-Florin PSD DA
105. Marica Petru-Sorin PSD DA
106. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
107. Mihalescul Dumitru PNL NU
108. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
109. Mînzatu Roxana PSD DA
110. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
111. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
112. Mușoiu Ștefan PSD DA
113. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
114. Neagu Nicolae PNL NU
115. Neață Eugen PSD DA
116. Nicoară Romeo Florin PNL NU
117. Nicolae Andrei PSD DA
118. Nistor Laurențiu PSD DA
119. Niță Nicu PSD DA
120. Nosa Iuliu PSD DA
121. Oprea Dumitru PNL NU
122. Oteșanu Daniela PSD DA
123. Pană Adriana-Doina PSD DA
124. Paraschiv Rodica PSD DA
125. Pașcan Emil-Marius PMP NU
126. Pau Radu - Adrian PSD DA
127. Petrea Gabriel PSD DA
128. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
129. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
130. Pop Andrei PSD DA
131. Pop Georgian PSD DA
132. Popa Florin PSD DA
133. Popa Mihai Valentin PSD DA
134. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
135. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
136. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
137. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
138. Presură Alexandra PSD DA
139. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
140. Prună Cristina-Mădălina USR NU
141. Radu Anișoara PSD DA
142. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
143. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
144. Rădulescu Alexandru PSD DA
145. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
146. Răduț Violeta PSD DA
147. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
148. Roman Florin-Claudiu PNL NU
149. Roman Ioan Sorin PSD DA
150. Romanescu Cristinel PNL NU
151. Roșca Lucreția PSD DA
152. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
153. Sefer Cristian-George PSD DA
154. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
155. Seres Dénes UDMR DA
156. Simion Lucian-Eduard PSD DA
157. Simionca Ionuț PMP NU
158. Simonis Alfred - Robert PSD DA
159. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
160. Solomon Adrian PSD DA
161. Stan Viorel PSD DA
162. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
163. Stancu Florinel PSD DA
164. Stănescu Alexandru PSD DA
165. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
166. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
167. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
168. Szabó Ödön UDMR DA
169. Șarapatin Elvira PSD DA
170. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
171. Șimon Gheorghe PSD DA
172. Șișcu George PNL NU
173. Șotcan Theodora PSD DA
174. Șovăială Constantin PNL NU
175. Ștefan Corneliu PSD DA
176. Ștefan Ion PNL NU
177. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
178. Tabugan Ion ALDE DA
179. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
180. Teiș Alina PSD DA
181. Terea Ioan PSD DA
182. Todor Adrian PSD DA
183. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
184. Toma Ilie PSD DA
185. Tripa Florin-Dan PSD DA
186. Tudor Beatrice PSD DA
187. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
188. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
189. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
190. Varga Vasile PNL NU
191. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
192. Velcea Nicolae PSD DA
193. Vexler Silviu Minoritati DA
194. Vișan George-Gabriel PSD DA
195. Vîlceanu Dan PNL NU
196. Vîrză Mihăiță PSD DA
197. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
198. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
199. Zainea Cornel USR NU
200. Zamfira Constantin-Cătălin - DA
201. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 februarie 2019, 19:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro