Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2018 > 17:24 Versiunea pentru printare
Marți, 18 decembrie 2018, ora 17:24

Subiect vot: PL 725/2018 - art.71-90
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:204 118 31 18 13 6 5 11 2
- voturi pentru (DA):146 117 - - 13 6 - 9 1
- voturi împotrivă (NU):56 - 31 18 - - 5 1 1
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Bica Dănuț PNL NU
19. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL NU
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bontea Vlad PSD DA
24. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
25. Botez Mihai-Cătălin USR NU
26. Bran Ioana PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budăi Marius-Constantin PSD DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Bulai Iulian USR NU
31. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Căciulă Aurel PSD DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
37. Chichirău Cosette-Paula USR NU
38. Ciocan Dan PSD DA
39. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
40. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
41. Cîtea Vasile PSD DA
42. Cobuz Maricela PSD DA
43. Cocoș Vasile PSD DA
44. Codreanu Constantin PMP NU
45. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
46. Cosma Andreea PSD DA
47. Cosma Lavinia-Corina USR NU
48. Csép Éva-Andrea UDMR DA
49. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
50. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
51. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
52. Cupă Ion ALDE DA
53. Cupșa Ioan PNL NU
54. Dehelean Silviu USR NU
55. Dinu Cristina-Elena PSD DA
56. Dîrzu Ioan PSD DA
57. Dobre Victor Paul PNL NU
58. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
59. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
60. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
61. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
62. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
63. Drulă Cătălin USR NU
64. Dunava Costel Neculai PSD DA
65. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Farago Petru UDMR DA
68. Fădor Angelica PNL NU
69. Florea Oana-Consuela PSD DA
70. Floroiu Ionel PSD DA
71. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
72. Furic Iarco Minoritati DA
73. Furtună Mirela PSD DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
75. Gavrilă Camelia PSD DA
76. Georgescu Nicolae PSD DA
77. Gherman Dumitru PSD DA
78. Ghilea Găvrilă PNL NU
79. Gilia Claudia PSD DA
80. Giugea Nicolae PNL NU
81. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
82. Gudu Vasile PNL NU
83. Halici Nicușor PSD DA
84. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
85. Hărătău Elena PSD DA
86. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
87. Iancu Marius-Ionel PSD DA
88. Ibram Iusein Minoritati DA
89. Iftimie Neculai PSD DA
90. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
91. Ioniță Antoneta PNL NU
92. Iordache Florin PSD DA
93. Itu Cornel PSD DA
94. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
95. Jivan Luminița-Maria PSD DA
96. Lazăr Sorin PSD DA
97. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
98. Lovin Dumitru ALDE DA
99. Lupașcu Costel PSD DA
100. Lupescu Dumitru USR NU
101. Macovei Silviu Nicu PSD DA
102. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
103. Manole Petre-Florin PSD DA
104. Marica Petru-Sorin PSD DA
105. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
106. Mihalescul Dumitru PNL NU
107. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
108. Mînzatu Roxana PSD DA
109. Mohaci Mihai PSD DA
110. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
111. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
112. Mușoiu Ștefan PSD DA
113. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
114. Neagu Nicolae PNL NU
115. Neață Eugen PSD DA
116. Nicoară Romeo Florin PNL NU
117. Nicolae Andrei PSD DA
118. Niță Nicu PSD DA
119. Nosa Iuliu PSD DA
120. Oprea Dumitru PNL NU
121. Oteșanu Daniela PSD DA
122. Pambuccian Varujan Minoritati DA
123. Pană Adriana-Doina PSD DA
124. Paraschiv Rodica PSD DA
125. Pașcan Emil-Marius PMP NU
126. Pau Radu - Adrian PSD DA
127. Petrea Gabriel PSD DA
128. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
129. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
130. Pop Andrei PSD DA
131. Pop Georgian PSD DA
132. Popa Florin PSD DA
133. Popa Mihai Valentin PSD DA
134. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
135. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
136. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
137. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
138. Presură Alexandra PSD DA
139. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
140. Prună Cristina-Mădălina USR NU
141. Radu Anișoara PSD DA
142. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
143. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
144. Rădulescu Alexandru PSD DA
145. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
146. Răduț Violeta PSD DA
147. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
148. Roman Florin-Claudiu PNL NU
149. Roman Ioan Sorin PSD -
150. Romanescu Cristinel PNL NU
151. Roșca Lucreția PSD DA
152. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
153. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
154. Sefer Cristian-George PSD DA
155. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
156. Seres Dénes UDMR DA
157. Simion Lucian-Eduard PSD DA
158. Simionca Ionuț PMP NU
159. Simonis Alfred - Robert PSD DA
160. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
161. Solomon Adrian PSD DA
162. Stan Viorel PSD DA
163. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
164. Stancu Florinel PSD DA
165. Stănescu Alexandru PSD DA
166. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
167. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
168. Suciu Matei PSD DA
169. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
170. Szabó Ödön UDMR DA
171. Șarapatin Elvira PSD DA
172. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
173. Șimon Gheorghe PSD DA
174. Șișcu George PNL NU
175. Șotcan Theodora PSD DA
176. Șovăială Constantin PNL NU
177. Ștefan Corneliu PSD DA
178. Ștefan Ion PNL NU
179. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
180. Tabugan Ion ALDE DA
181. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
182. Teiș Alina PSD DA
183. Terea Ioan PSD DA
184. Tîlvăr Angel PSD DA
185. Todor Adrian PSD DA
186. Toma Ilie PSD DA
187. Tripa Florin-Dan PSD DA
188. Tudor Beatrice PSD DA
189. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
190. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
191. Varga Vasile PNL NU
192. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
193. Vasilică Radu Costin PSD DA
194. Vass Levente UDMR DA
195. Velcea Nicolae PSD DA
196. Vexler Silviu Minoritati DA
197. Vișan George-Gabriel PSD DA
198. Vîrză Mihăiță PSD DA
199. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
200. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
201. Weber Mihai PSD DA
202. Zainea Cornel USR NU
203. Zamfira Constantin-Cătălin - DA
204. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 februarie 2019, 19:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro