Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2018 > 17:24 Versiunea pentru printare
Marți, 18 decembrie 2018, ora 17:24

Subiect vot: PL 725/2018 - art.91 - 124
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:202 116 30 20 11 7 5 11 2
- voturi pentru (DA):143 116 - - 10 7 - 9 1
- voturi împotrivă (NU):56 - 29 20 - - 5 1 1
- abțineri:3 - 1 - 1 - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Bălănescu Alexandru PSD DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Bica Dănuț PNL NU
20. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL NU
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bontea Vlad PSD DA
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR NU
27. Bran Ioana PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Iulian USR NU
32. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Căciulă Aurel PSD DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
38. Chichirău Cosette-Paula USR NU
39. Ciocan Dan PSD DA
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
42. Cîtea Vasile PSD DA
43. Cobuz Maricela PSD DA
44. Cocoș Vasile PSD DA
45. Codreanu Constantin PMP NU
46. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
47. Cosma Andreea PSD DA
48. Cosma Lavinia-Corina USR NU
49. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
50. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
51. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
52. Cupă Ion ALDE DA
53. Cupșa Ioan PNL NU
54. Dehelean Silviu USR NU
55. Dinu Cristina-Elena PSD DA
56. Dîrzu Ioan PSD DA
57. Dobre Victor Paul PNL NU
58. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
59. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
60. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
61. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
62. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
63. Drulă Cătălin USR NU
64. Dunava Costel Neculai PSD DA
65. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Farago Petru UDMR DA
68. Fădor Angelica PNL NU
69. Florea Oana-Consuela PSD DA
70. Floroiu Ionel PSD DA
71. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
72. Furic Iarco Minoritati DA
73. Furtună Mirela PSD DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
75. Gavrilă Camelia PSD DA
76. Georgescu Nicolae PSD DA
77. Gherman Dumitru PSD DA
78. Ghilea Găvrilă PNL NU
79. Gilia Claudia PSD DA
80. Giugea Nicolae PNL NU
81. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
82. Gudu Vasile PNL NU
83. Halici Nicușor PSD DA
84. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
85. Hărătău Elena PSD DA
86. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
87. Iancu Marius-Ionel PSD DA
88. Ibram Iusein Minoritati DA
89. Iftimie Neculai PSD DA
90. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
91. Ion Stelian-Cristian USR NU
92. Ioniță Antoneta PNL NU
93. Iordache Florin PSD DA
94. Itu Cornel PSD DA
95. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
96. Jivan Luminița-Maria PSD DA
97. Lazăr Sorin PSD DA
98. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
99. Lovin Dumitru ALDE DA
100. Lupașcu Costel PSD DA
101. Lupescu Dumitru USR NU
102. Macovei Silviu Nicu PSD DA
103. Manole Petre-Florin PSD DA
104. Marica Petru-Sorin PSD DA
105. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
106. Mihalescul Dumitru PNL NU
107. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
108. Mînzatu Roxana PSD DA
109. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
110. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
111. Mușoiu Ștefan PSD DA
112. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
113. Neagu Nicolae PNL NU
114. Neață Eugen PSD DA
115. Nicoară Romeo Florin PNL NU
116. Nicolae Andrei PSD DA
117. Nistor Laurențiu PSD DA
118. Niță Nicu PSD DA
119. Nosa Iuliu PSD DA
120. Oprea Dumitru PNL NU
121. Oteșanu Daniela PSD DA
122. Pambuccian Varujan Minoritati DA
123. Pană Adriana-Doina PSD DA
124. Paraschiv Rodica PSD DA
125. Pașcan Emil-Marius PMP NU
126. Pau Radu - Adrian PSD DA
127. Petrea Gabriel PSD DA
128. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
129. Pop Andrei PSD DA
130. Pop Georgian PSD DA
131. Popa Florin PSD DA
132. Popa Mihai Valentin PSD DA
133. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
134. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
135. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
136. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
137. Presură Alexandra PSD DA
138. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
139. Prună Cristina-Mădălina USR NU
140. Radu Anișoara PSD DA
141. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
142. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
143. Rădulescu Alexandru PSD DA
144. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
145. Răduț Violeta PSD DA
146. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
147. Roman Florin-Claudiu PNL NU
148. Roman Ioan Sorin PSD DA
149. Romanescu Cristinel PNL NU
150. Roșca Lucreția PSD DA
151. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
152. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
153. Sefer Cristian-George PSD DA
154. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
155. Seres Dénes UDMR DA
156. Simion Lucian-Eduard PSD DA
157. Simionca Ionuț PMP NU
158. Simonis Alfred - Robert PSD DA
159. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
160. Solomon Adrian PSD DA
161. Stan Viorel PSD DA
162. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
163. Stancu Florinel PSD DA
164. Stănescu Alexandru PSD DA
165. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
166. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
167. Suciu Matei PSD DA
168. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
169. Szabó Ödön UDMR DA
170. Șarapatin Elvira PSD DA
171. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
172. Șimon Gheorghe PSD DA
173. Șișcu George PNL NU
174. Șotcan Theodora PSD DA
175. Șovăială Constantin PNL NU
176. Ștefan Corneliu PSD DA
177. Ștefan Ion PNL NU
178. Tabugan Ion ALDE DA
179. Teiș Alina PSD DA
180. Terea Ioan PSD DA
181. Tîlvăr Angel PSD DA
182. Todor Adrian PSD DA
183. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
184. Toma Ilie PSD DA
185. Tripa Florin-Dan PSD DA
186. Tudor Beatrice PSD DA
187. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
188. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
189. Varga Vasile PNL NU
190. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
191. Vasilică Radu Costin PSD DA
192. Vass Levente UDMR Abținere
193. Velcea Nicolae PSD DA
194. Vexler Silviu Minoritati DA
195. Vișan George-Gabriel PSD DA
196. Vîrză Mihăiță PSD DA
197. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
198. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
199. Weber Mihai PSD DA
200. Zainea Cornel USR NU
201. Zamfira Constantin-Cătălin - DA
202. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 17:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro