Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2018 > 17:25 Versiunea pentru printare
Marți, 18 decembrie 2018, ora 17:25

Subiect vot: PL 725/2018 - art.125-257
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:206 119 32 20 9 7 6 11 2
- voturi pentru (DA):144 118 - - 9 7 - 9 1
- voturi împotrivă (NU):60 1 31 20 - - 6 1 1
- abțineri:2 - 1 - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Bălănescu Alexandru PSD DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Bica Dănuț PNL NU
20. Bichineț Corneliu PMP NU
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL NU
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bontea Vlad PSD DA
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR NU
27. Bran Ioana PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Iulian USR NU
32. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Căciulă Aurel PSD DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
38. Chichirău Cosette-Paula USR NU
39. Ciocan Dan PSD DA
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
42. Cîtea Vasile PSD DA
43. Cobuz Maricela PSD DA
44. Cocoș Vasile PSD DA
45. Codreanu Constantin PMP NU
46. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
47. Cosma Andreea PSD DA
48. Cosma Lavinia-Corina USR NU
49. Csép Éva-Andrea UDMR DA
50. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
51. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
52. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
53. Cupă Ion ALDE DA
54. Cupșa Ioan PNL NU
55. Dehelean Silviu USR NU
56. Dinu Cristina-Elena PSD DA
57. Dîrzu Ioan PSD DA
58. Dobre Victor Paul PNL NU
59. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
60. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
61. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
62. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
63. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
64. Drulă Cătălin USR NU
65. Dunava Costel Neculai PSD DA
66. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Fădor Angelica PNL NU
69. Florea Oana-Consuela PSD DA
70. Floroiu Ionel PSD DA
71. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
72. Furic Iarco Minoritati DA
73. Furtună Mirela PSD DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
75. Gavrilă Camelia PSD DA
76. Georgescu Nicolae PSD DA
77. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
78. Gherman Dumitru PSD DA
79. Ghilea Găvrilă PNL NU
80. Gilia Claudia PSD DA
81. Giugea Nicolae PNL NU
82. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
83. Gudu Vasile PNL NU
84. Halici Nicușor PSD DA
85. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
86. Hărătău Elena PSD DA
87. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
88. Iancu Marius-Ionel PSD DA
89. Ibram Iusein Minoritati DA
90. Iftimie Neculai PSD DA
91. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
92. Ion Stelian-Cristian USR NU
93. Ioniță Antoneta PNL NU
94. Iordache Florin PSD DA
95. Itu Cornel PSD DA
96. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
97. Jivan Luminița-Maria PSD DA
98. Lazăr Sorin PSD DA
99. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
100. Lovin Dumitru ALDE DA
101. Lungu Tudorița PNL NU
102. Lupașcu Costel PSD DA
103. Lupescu Dumitru USR NU
104. Macovei Silviu Nicu PSD DA
105. Manole Petre-Florin PSD NU
106. Marica Petru-Sorin PSD DA
107. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
108. Mihalescul Dumitru PNL NU
109. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
110. Mînzatu Roxana PSD DA
111. Mohaci Mihai PSD DA
112. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
113. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
114. Mușoiu Ștefan PSD DA
115. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
116. Neagu Nicolae PNL NU
117. Neață Eugen PSD DA
118. Nicoară Romeo Florin PNL NU
119. Nicolae Andrei PSD DA
120. Nistor Laurențiu PSD DA
121. Niță Nicu PSD DA
122. Nosa Iuliu PSD DA
123. Oprea Dumitru PNL NU
124. Oteșanu Daniela PSD DA
125. Pambuccian Varujan Minoritati DA
126. Pană Adriana-Doina PSD DA
127. Paraschiv Rodica PSD DA
128. Pașcan Emil-Marius PMP NU
129. Pau Radu - Adrian PSD DA
130. Petrea Gabriel PSD DA
131. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
132. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
133. Pop Andrei PSD DA
134. Pop Georgian PSD DA
135. Popa Florin PSD DA
136. Popa Mihai Valentin PSD DA
137. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
138. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
139. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
140. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
141. Presură Alexandra PSD DA
142. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
143. Prună Cristina-Mădălina USR NU
144. Radu Anișoara PSD DA
145. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
146. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
147. Rădulescu Alexandru PSD DA
148. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
149. Răduț Violeta PSD DA
150. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
151. Roman Florin-Claudiu PNL NU
152. Roman Ioan Sorin PSD DA
153. Romanescu Cristinel PNL NU
154. Roșca Lucreția PSD DA
155. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
156. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
157. Sefer Cristian-George PSD DA
158. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
159. Seres Dénes UDMR DA
160. Simion Lucian-Eduard PSD DA
161. Simionca Ionuț PMP NU
162. Simonis Alfred - Robert PSD DA
163. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
164. Solomon Adrian PSD DA
165. Stan Viorel PSD DA
166. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
167. Stancu Florinel PSD DA
168. Stănescu Alexandru PSD DA
169. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
170. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
171. Suciu Matei PSD DA
172. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
173. Szabó Ödön UDMR DA
174. Șarapatin Elvira PSD DA
175. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
176. Șimon Gheorghe PSD DA
177. Șișcu George PNL NU
178. Șotcan Theodora PSD DA
179. Șovăială Constantin PNL NU
180. Ștefan Corneliu PSD DA
181. Ștefan Ion PNL NU
182. Tabugan Ion ALDE DA
183. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
184. Teiș Alina PSD DA
185. Terea Ioan PSD DA
186. Tîlvăr Angel PSD DA
187. Todor Adrian PSD DA
188. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
189. Toma Ilie PSD DA
190. Tripa Florin-Dan PSD DA
191. Tudor Beatrice PSD DA
192. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
193. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
194. Varga Vasile PNL NU
195. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
196. Vasilică Radu Costin PSD DA
197. Velcea Nicolae PSD DA
198. Vexler Silviu Minoritati DA
199. Vișan George-Gabriel PSD DA
200. Vîrză Mihăiță PSD DA
201. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
202. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
203. Weber Mihai PSD DA
204. Zainea Cornel USR NU
205. Zamfira Constantin-Cătălin - DA
206. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 18:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro