Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2018 > 17:25 Versiunea pentru printare
Marți, 18 decembrie 2018, ora 17:25

Subiect vot: PL 725/2018 - art.158-182
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:210 118 32 20 13 7 7 11 2
- voturi pentru (DA):147 118 - - 12 7 - 9 1
- voturi împotrivă (NU):60 - 32 20 - - 6 1 1
- abțineri:3 - - - 1 - 1 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Bălănescu Alexandru PSD DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Bica Dănuț PNL NU
20. Bichineț Corneliu PMP Abținere
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL NU
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bontea Vlad PSD DA
26. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
27. Botez Mihai-Cătălin USR NU
28. Bran Ioana PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Iulian USR NU
33. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Căciulă Aurel PSD DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
39. Chichirău Cosette-Paula USR NU
40. Ciocan Dan PSD DA
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
43. Cîtea Vasile PSD DA
44. Cobuz Maricela PSD DA
45. Cocoș Vasile PSD DA
46. Codreanu Constantin PMP NU
47. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
48. Cosma Andreea PSD DA
49. Cosma Lavinia-Corina USR NU
50. Csép Éva-Andrea UDMR DA
51. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
52. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
53. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
54. Cupă Ion ALDE DA
55. Dehelean Silviu USR NU
56. Dinu Cristina-Elena PSD DA
57. Dîrzu Ioan PSD DA
58. Dobre Victor Paul PNL NU
59. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
60. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
61. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
62. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
63. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
64. Drulă Cătălin USR NU
65. Dunava Costel Neculai PSD DA
66. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Farago Petru UDMR DA
69. Fădor Angelica PNL NU
70. Florea Oana-Consuela PSD DA
71. Floroiu Ionel PSD DA
72. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
73. Furic Iarco Minoritati DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
75. Gavrilă Camelia PSD DA
76. Georgescu Nicolae PSD DA
77. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
78. Gherman Dumitru PSD DA
79. Ghilea Găvrilă PNL NU
80. Gilia Claudia PSD DA
81. Giugea Nicolae PNL NU
82. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
83. Gudu Vasile PNL NU
84. Halici Nicușor PSD DA
85. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
86. Hărătău Elena PSD DA
87. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
88. Iancu Marius-Ionel PSD DA
89. Ibram Iusein Minoritati DA
90. Iftimie Neculai PSD DA
91. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
92. Ion Stelian-Cristian USR NU
93. Ioniță Antoneta PNL NU
94. Iordache Florin PSD DA
95. Itu Cornel PSD DA
96. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
97. Jivan Luminița-Maria PSD DA
98. Lazăr Sorin PSD DA
99. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
100. Lovin Dumitru ALDE DA
101. Lungu Tudorița PNL NU
102. Lupașcu Costel PSD DA
103. Lupescu Dumitru USR NU
104. Macovei Silviu Nicu PSD DA
105. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
106. Manole Petre-Florin PSD DA
107. Marica Petru-Sorin PSD DA
108. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
109. Mihalescul Dumitru PNL NU
110. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
111. Mînzatu Roxana PSD DA
112. Mohaci Mihai PSD DA
113. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
114. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
115. Mușoiu Ștefan PSD DA
116. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
117. Neagu Nicolae PNL NU
118. Neață Eugen PSD DA
119. Nicoară Romeo Florin PNL NU
120. Nicolae Andrei PSD DA
121. Nistor Laurențiu PSD DA
122. Niță Nicu PSD DA
123. Nosa Iuliu PSD DA
124. Oprea Dumitru PNL NU
125. Oteșanu Daniela PSD DA
126. Pambuccian Varujan Minoritati DA
127. Pană Adriana-Doina PSD DA
128. Paraschiv Rodica PSD DA
129. Pașcan Emil-Marius PMP NU
130. Pau Radu - Adrian PSD DA
131. Petrea Gabriel PSD DA
132. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
133. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
134. Pop Andrei PSD DA
135. Pop Georgian PSD DA
136. Popa Florin PSD DA
137. Popa Mihai Valentin PSD DA
138. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
139. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
140. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
141. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
142. Presură Alexandra PSD DA
143. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
144. Prună Cristina-Mădălina USR NU
145. Radu Anișoara PSD DA
146. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
147. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
148. Rădulescu Alexandru PSD DA
149. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
150. Răduț Violeta PSD DA
151. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
152. Roman Florin-Claudiu PNL NU
153. Roman Ioan Sorin PSD DA
154. Romanescu Cristinel PNL NU
155. Roșca Lucreția PSD DA
156. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
157. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
158. Sefer Cristian-George PSD DA
159. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
160. Seres Dénes UDMR DA
161. Simion Lucian-Eduard PSD DA
162. Simionca Ionuț PMP NU
163. Simonis Alfred - Robert PSD DA
164. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
165. Solomon Adrian PSD DA
166. Stan Viorel PSD DA
167. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
168. Stancu Florinel PSD DA
169. Stănescu Alexandru PSD DA
170. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
171. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
172. Suciu Matei PSD DA
173. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
174. Szabó Ödön UDMR DA
175. Șarapatin Elvira PSD DA
176. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
177. Șimon Gheorghe PSD DA
178. Șișcu George PNL NU
179. Șotcan Theodora PSD DA
180. Șovăială Constantin PNL NU
181. Ștefan Corneliu PSD DA
182. Ștefan Ion PNL NU
183. Tabugan Ion ALDE DA
184. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
185. Teiș Alina PSD DA
186. Terea Ioan PSD DA
187. Tîlvăr Angel PSD DA
188. Todor Adrian PSD DA
189. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
190. Toma Ilie PSD DA
191. Tripa Florin-Dan PSD DA
192. Tudor Beatrice PSD DA
193. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
194. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
195. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
196. Varga Vasile PNL NU
197. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
198. Vasilică Radu Costin PSD DA
199. Vass Levente UDMR Abținere
200. Velcea Nicolae PSD DA
201. Vexler Silviu Minoritati DA
202. Vișan George-Gabriel PSD DA
203. Vîlceanu Dan PNL NU
204. Vîrză Mihăiță PSD DA
205. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
206. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
207. Weber Mihai PSD DA
208. Zainea Cornel USR NU
209. Zamfira Constantin-Cătălin - DA
210. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 17:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro