Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2018 > 17:26 Versiunea pentru printare
Marți, 18 decembrie 2018, ora 17:26

Subiect vot: PL 725/2018 - anexe
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:207 118 29 19 14 7 7 11 2
- voturi pentru (DA):149 118 - - 14 7 - 9 1
- voturi împotrivă (NU):56 - 29 19 - - 7 - 1
- abțineri:2 - - - - - - 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Bălănescu Alexandru PSD DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Bica Dănuț PNL NU
20. Bichineț Corneliu PMP NU
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL NU
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bontea Vlad PSD DA
26. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
27. Botez Mihai-Cătălin USR NU
28. Bran Ioana PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Iulian USR NU
33. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Căciulă Aurel PSD DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
39. Chichirău Cosette-Paula USR NU
40. Ciocan Dan PSD DA
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
43. Cîtea Vasile PSD DA
44. Cobuz Maricela PSD DA
45. Cocoș Vasile PSD DA
46. Codreanu Constantin PMP NU
47. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
48. Cosma Andreea PSD DA
49. Cosma Lavinia-Corina USR NU
50. Csép Éva-Andrea UDMR DA
51. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
52. Csoma Botond UDMR DA
53. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
54. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
55. Cupă Ion ALDE DA
56. Cupșa Ioan PNL NU
57. Dehelean Silviu USR NU
58. Dinu Cristina-Elena PSD DA
59. Dîrzu Ioan PSD DA
60. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
61. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
62. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
63. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
64. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
65. Drulă Cătălin USR NU
66. Dunava Costel Neculai PSD DA
67. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
68. Erdei Dolóczki István UDMR DA
69. Farago Petru UDMR DA
70. Fădor Angelica PNL NU
71. Florea Oana-Consuela PSD DA
72. Floroiu Ionel PSD DA
73. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
74. Furic Iarco Minoritati DA
75. Furtună Mirela PSD DA
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
77. Gavrilă Camelia PSD DA
78. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
79. Georgescu Nicolae PSD DA
80. Gherman Dumitru PSD DA
81. Ghilea Găvrilă PNL NU
82. Gilia Claudia PSD DA
83. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
84. Gudu Vasile PNL NU
85. Halici Nicușor PSD DA
86. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
87. Hărătău Elena PSD DA
88. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
89. Iancu Marius-Ionel PSD DA
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Iftimie Neculai PSD DA
92. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
93. Ion Stelian-Cristian USR NU
94. Ioniță Antoneta PNL NU
95. Itu Cornel PSD DA
96. Jivan Luminița-Maria PSD DA
97. Korodi Attila UDMR DA
98. Lazăr Sorin PSD DA
99. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
100. Lovin Dumitru ALDE DA
101. Lungu Tudorița PNL NU
102. Lupașcu Costel PSD DA
103. Lupescu Dumitru USR NU
104. Macovei Silviu Nicu PSD DA
105. Manole Petre-Florin PSD DA
106. Marica Petru-Sorin PSD DA
107. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
108. Mihalescul Dumitru PNL NU
109. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
110. Mînzatu Roxana PSD DA
111. Mohaci Mihai PSD DA
112. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
113. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
114. Mușoiu Ștefan PSD DA
115. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
116. Neagu Nicolae PNL NU
117. Neață Eugen PSD DA
118. Nicoară Romeo Florin PNL NU
119. Nicolae Andrei PSD DA
120. Niță Nicu PSD DA
121. Nosa Iuliu PSD DA
122. Oteșanu Daniela PSD DA
123. Pambuccian Varujan Minoritati DA
124. Pană Adriana-Doina PSD DA
125. Paraschiv Rodica PSD DA
126. Pașcan Emil-Marius PMP NU
127. Pau Radu - Adrian PSD DA
128. Petrea Gabriel PSD DA
129. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
130. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
131. Pop Andrei PSD DA
132. Pop Georgian PSD DA
133. Popa Florin PSD DA
134. Popa Mihai Valentin PSD DA
135. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
136. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
137. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
138. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
139. Presură Alexandra PSD DA
140. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
141. Prună Cristina-Mădălina USR NU
142. Radu Anișoara PSD DA
143. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
144. Rădulescu Alexandru PSD DA
145. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
146. Răduț Violeta PSD DA
147. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
148. Roman Florin-Claudiu PNL NU
149. Roman Ioan Sorin PSD DA
150. Romanescu Cristinel PNL NU
151. Roșca Lucreția PSD DA
152. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
153. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
154. Sefer Cristian-George PSD DA
155. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
156. Seres Dénes UDMR DA
157. Simion Lucian-Eduard PSD DA
158. Simionca Ionuț PMP NU
159. Simonis Alfred - Robert PSD DA
160. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
161. Solomon Adrian PSD DA
162. Stan Viorel PSD DA
163. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
164. Stancu Florinel PSD DA
165. Stănescu Alexandru PSD DA
166. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
167. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
168. Suciu Matei PSD DA
169. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
170. Szabó Ödön UDMR DA
171. Șarapatin Elvira PSD DA
172. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
173. Șimon Gheorghe PSD DA
174. Șișcu George PNL NU
175. Șotcan Theodora PSD DA
176. Șovăială Constantin PNL NU
177. Ștefan Corneliu PSD DA
178. Ștefan Ion PNL NU
179. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
180. Tabugan Ion ALDE DA
181. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
182. Teiș Alina PSD DA
183. Terea Ioan PSD DA
184. Tîlvăr Angel PSD DA
185. Todor Adrian PSD DA
186. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
187. Toma Ilie PSD DA
188. Tripa Florin-Dan PSD DA
189. Tudor Beatrice PSD DA
190. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
191. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
192. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
193. Varga Vasile PNL NU
194. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
195. Vasilică Radu Costin PSD DA
196. Vass Levente UDMR DA
197. Velcea Nicolae PSD DA
198. Vexler Silviu Minoritati DA
199. Vișan George-Gabriel PSD DA
200. Vîlceanu Dan PNL NU
201. Vîrză Mihăiță PSD DA
202. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
203. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
204. Weber Mihai PSD DA
205. Zainea Cornel USR NU
206. Zamfira Constantin-Cătălin - DA
207. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 februarie 2019, 18:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro