Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2018 > 17:29 Versiunea pentru printare
Marți, 18 decembrie 2018, ora 17:29

Subiect vot: Retrimitere la comisie -PL 319/2018
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:173 96 25 18 12 7 3 10 2
- voturi pentru (DA):71 4 25 18 12 7 3 1 1
- voturi împotrivă (NU):97 91 - - - - - 5 1
- abțineri:5 1 - - - - - 4 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Costel PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Babuș Radu PSD NU
7. Balint Liviu-Ioan PSD NU
8. Bălănescu Alexandru PSD NU
9. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Bende Sándor UDMR DA
12. Benedek Zacharie UDMR DA
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Bichineț Corneliu PMP DA
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
17. Bontea Vlad PSD NU
18. Botez Mihai-Cătălin USR DA
19. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
20. Budăi Marius-Constantin PSD NU
21. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
22. Bulai Iulian USR DA
23. Calotă Florică Ică ALDE DA
24. Căciulă Aurel PSD NU
25. Călin Ion PSD NU
26. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
27. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
28. Chichirău Cosette-Paula USR DA
29. Ciocan Dan PSD NU
30. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
31. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
32. Cîtea Vasile PSD NU
33. Cobuz Maricela PSD NU
34. Cocoș Vasile PSD NU
35. Codreanu Constantin PMP DA
36. Cosma Andreea PSD NU
37. Cosma Lavinia-Corina USR DA
38. Csép Éva-Andrea UDMR DA
39. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
40. Csoma Botond UDMR DA
41. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
42. Cupă Ion ALDE DA
43. Cupșa Ioan PNL DA
44. Dehelean Silviu USR DA
45. Dinu Cristina-Elena PSD NU
46. Dîrzu Ioan PSD NU
47. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
48. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
49. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
50. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
51. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
52. Drulă Cătălin USR DA
53. Dunava Costel Neculai PSD NU
54. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
55. Erdei Dolóczki István UDMR DA
56. Farago Petru UDMR DA
57. Fădor Angelica PNL DA
58. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
59. Florea Oana-Consuela PSD NU
60. Floroiu Ionel PSD NU
61. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
62. Furic Iarco Minoritati Abținere
63. Furtună Mirela PSD NU
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
65. Gavrilă Camelia PSD NU
66. Georgescu Nicolae PSD NU
67. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
68. Gherman Dumitru PSD NU
69. Ghilea Găvrilă PNL DA
70. Gilia Claudia PSD NU
71. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
72. Gudu Vasile PNL DA
73. Halici Nicușor PSD NU
74. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
75. Hărătău Elena PSD NU
76. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
77. Ibram Iusein Minoritati NU
78. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
79. Ion Stelian-Cristian USR DA
80. Iordache Florin PSD NU
81. Itu Cornel PSD NU
82. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
83. Korodi Attila UDMR DA
84. Lazăr Sorin PSD NU
85. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
86. Lovin Dumitru ALDE DA
87. Lungu Tudorița PNL DA
88. Lupașcu Costel PSD NU
89. Macovei Silviu Nicu PSD NU
90. Manole Petre-Florin PSD NU
91. Marica Petru-Sorin PSD NU
92. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
93. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
94. Mînzatu Roxana PSD NU
95. Mohaci Mihai PSD NU
96. Mușoiu Ștefan PSD NU
97. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
98. Neagu Nicolae PNL DA
99. Neață Eugen PSD NU
100. Nicoară Romeo Florin PNL DA
101. Nicolae Andrei PSD NU
102. Niță Nicu PSD NU
103. Nosa Iuliu PSD NU
104. Oteșanu Daniela PSD NU
105. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
106. Pană Adriana-Doina PSD NU
107. Paraschiv Rodica PSD NU
108. Păle Dănuț PSD NU
109. Petrea Gabriel PSD NU
110. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
111. Pop Andrei PSD NU
112. Popa Florin PSD NU
113. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
114. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
115. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
116. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
117. Presură Alexandra PSD NU
118. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
119. Prună Cristina-Mădălina USR DA
120. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
121. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
122. Rădulescu Alexandru PSD NU
123. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
124. Răduț Violeta PSD NU
125. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
126. Roman Florin-Claudiu PNL DA
127. Roman Ioan Sorin PSD NU
128. Romanescu Cristinel PNL DA
129. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
130. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
131. Sefer Cristian-George PSD NU
132. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
133. Seres Dénes UDMR DA
134. Simion Lucian-Eduard PSD NU
135. Simionca Ionuț PMP DA
136. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
137. Solomon Adrian PSD NU
138. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
139. Stancu Florinel PSD NU
140. Stănescu Alexandru PSD NU
141. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
142. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
143. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
144. Szabó Ödön UDMR DA
145. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
146. Șișcu George PNL DA
147. Șotcan Theodora PSD NU
148. Șovăială Constantin PNL DA
149. Ștefan Ion PNL DA
150. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
151. Tabugan Ion ALDE DA
152. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
153. Teiș Alina PSD NU
154. Terea Ioan PSD NU
155. Tîlvăr Angel PSD NU
156. Todor Adrian PSD NU
157. Tripa Florin-Dan PSD NU
158. Tudor Beatrice PSD NU
159. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
160. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
161. Varga Vasile PNL DA
162. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
163. Vass Levente UDMR DA
164. Velcea Nicolae PSD NU
165. Vișan George-Gabriel PSD Abținere
166. Vîlceanu Dan PNL DA
167. Vîrză Mihăiță PSD NU
168. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
169. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
170. Weber Mihai PSD NU
171. Zainea Cornel USR DA
172. Zamfira Constantin-Cătălin - NU
173. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 februarie 2019, 18:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro