Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2018 > 17:40 Versiunea pentru printare
Marți, 18 decembrie 2018, ora 17:40

Subiect vot: PL 748/2018 - ama 10
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:166 98 19 16 14 6 2 9 2
- voturi pentru (DA):25 1 19 1 - - 1 3 -
- voturi împotrivă (NU):134 95 - 11 14 6 1 5 2
- abțineri:7 2 - 4 - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Ampleev Andrian Minoritati NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD Abținere
10. Balint Liviu-Ioan PSD NU
11. Bălănescu Alexandru PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Bende Sándor UDMR NU
15. Benedek Zacharie UDMR NU
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Bichineț Corneliu PMP NU
18. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
21. Bontea Vlad PSD NU
22. Botez Mihai-Cătălin USR NU
23. Bran Ioana PSD NU
24. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
25. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
26. Bulai Iulian USR Abținere
27. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
28. Calotă Florică Ică ALDE NU
29. Căciulă Aurel PSD NU
30. Călin Ion PSD NU
31. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
32. Ciocan Dan PSD NU
33. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
34. Cîtea Vasile PSD NU
35. Cobuz Maricela PSD NU
36. Cocoș Vasile PSD NU
37. Codreanu Constantin PMP DA
38. Cosma Andreea PSD NU
39. Cosma Lavinia-Corina USR NU
40. Csép Éva-Andrea UDMR NU
41. Csoma Botond UDMR NU
42. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
43. Cupă Ion ALDE NU
44. Cupșa Ioan PNL DA
45. Dehelean Silviu USR Abținere
46. Dinu Cristina-Elena PSD NU
47. Dîrzu Ioan PSD NU
48. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
49. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD Abținere
50. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
51. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
52. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
53. Drulă Cătălin USR NU
54. Dunava Costel Neculai PSD NU
55. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
56. Erdei Dolóczki István UDMR NU
57. Farago Petru UDMR NU
58. Fădor Angelica PNL DA
59. Florea Oana-Consuela PSD NU
60. Floroiu Ionel PSD NU
61. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
62. Furic Iarco Minoritati Abținere
63. Furtună Mirela PSD NU
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
65. Gavrilă Camelia PSD NU
66. Georgescu Nicolae PSD NU
67. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
68. Gherman Dumitru PSD NU
69. Gilia Claudia PSD NU
70. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
71. Gudu Vasile PNL DA
72. Halici Nicușor PSD NU
73. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
74. Hărătău Elena PSD NU
75. Ibram Iusein Minoritati NU
76. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
77. Ion Stelian-Cristian USR NU
78. Ioniță Antoneta PNL DA
79. Iordache Florin PSD NU
80. Itu Cornel PSD NU
81. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
82. Korodi Attila UDMR NU
83. Lazăr Sorin PSD NU
84. Lovin Dumitru ALDE NU
85. Lupașcu Costel PSD NU
86. Lupescu Dumitru USR NU
87. Macovei Silviu Nicu PSD NU
88. Manole Petre-Florin PSD NU
89. Marica Petru-Sorin PSD NU
90. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
91. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
92. Mînzatu Roxana PSD NU
93. Mohaci Mihai PSD NU
94. Mușoiu Ștefan PSD NU
95. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
96. Neață Eugen PSD NU
97. Nicolae Andrei PSD NU
98. Niță Nicu PSD NU
99. Nosa Iuliu PSD NU
100. Olar Corneliu PNL DA
101. Oprea Dumitru PNL DA
102. Pambuccian Varujan Minoritati DA
103. Pană Adriana-Doina PSD NU
104. Paraschiv Rodica PSD NU
105. Pau Radu - Adrian PSD NU
106. Petrea Gabriel PSD NU
107. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
108. Pop Andrei PSD NU
109. Popa Florin PSD NU
110. Popa Mihai Valentin PSD NU
111. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
112. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
113. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
114. Presură Alexandra PSD NU
115. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
116. Radu Anișoara PSD NU
117. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
118. Rădulescu Alexandru PSD NU
119. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
120. Răduț Violeta PSD NU
121. Roman Ioan Sorin PSD NU
122. Romanescu Cristinel PNL DA
123. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
124. Sefer Cristian-George PSD NU
125. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
126. Seres Dénes UDMR NU
127. Simion Lucian-Eduard PSD NU
128. Simonis Alfred - Robert PSD NU
129. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
130. Solomon Adrian PSD DA
131. Stan Viorel PSD NU
132. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
133. Stancu Florinel PSD NU
134. Stănescu Alexandru PSD NU
135. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
136. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
137. Suciu Matei PSD NU
138. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
139. Szabó Ödön UDMR NU
140. Șarapatin Elvira PSD NU
141. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
142. Șișcu George PNL DA
143. Șotcan Theodora PSD NU
144. Șovăială Constantin PNL DA
145. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
146. Tabugan Ion ALDE NU
147. Teiș Alina PSD NU
148. Terea Ioan PSD NU
149. Todor Adrian PSD NU
150. Toma Ilie PSD NU
151. Tripa Florin-Dan PSD NU
152. Tudor Beatrice PSD NU
153. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
154. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
155. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
156. Vass Levente UDMR NU
157. Velcea Nicolae PSD NU
158. Vexler Silviu Minoritati NU
159. Vișan George-Gabriel PSD NU
160. Vîlceanu Dan PNL DA
161. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
162. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
163. Weber Mihai PSD NU
164. Zainea Cornel USR NU
165. Zamfira Constantin-Cătălin - NU
166. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 17:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro