Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2018 > 17:57 Versiunea pentru printare
Marți, 18 decembrie 2018, ora 17:57

Subiect vot: Prelungire program de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:157 95 18 15 11 6 2 8 2
- voturi pentru (DA):148 94 11 15 10 6 2 8 2
- voturi împotrivă (NU):6 1 5 - - - - - -
- abțineri:3 - 2 - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Balint Liviu-Ioan PSD DA
9. Bălănescu Alexandru PSD DA
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bende Sándor UDMR DA
13. Benedek Zacharie UDMR DA
14. Benga Tudor - Vlad USR DA
15. Bica Dănuț PNL DA
16. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
19. Bontea Vlad PSD DA
20. Botez Mihai-Cătălin USR DA
21. Bran Ioana PSD DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
23. Budăi Marius-Constantin PSD DA
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Bulai Iulian USR DA
26. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
27. Calotă Florică Ică ALDE DA
28. Căciulă Aurel PSD DA
29. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
30. Chichirău Cosette-Paula USR DA
31. Ciocan Dan PSD DA
32. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
33. Cîtea Vasile PSD DA
34. Cobuz Maricela PSD DA
35. Cocoș Vasile PSD DA
36. Codreanu Constantin PMP DA
37. Cosma Andreea PSD DA
38. Cosma Lavinia-Corina USR DA
39. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
40. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
41. Csoma Botond UDMR DA
42. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
43. Cupă Ion ALDE DA
44. Dehelean Silviu USR DA
45. Dinu Cristina-Elena PSD DA
46. Dîrzu Ioan PSD DA
47. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
48. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
49. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
50. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
51. Drulă Cătălin USR DA
52. Dunava Costel Neculai PSD DA
53. Erdei Dolóczki István UDMR DA
54. Fădor Angelica PNL DA
55. Florea Oana-Consuela PSD DA
56. Floroiu Ionel PSD NU
57. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
58. Furic Iarco Minoritati DA
59. Furtună Mirela PSD DA
60. Gavrilă Camelia PSD DA
61. Georgescu Nicolae PSD DA
62. Gherman Dumitru PSD DA
63. Gilia Claudia PSD DA
64. Giugea Nicolae PNL NU
65. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
66. Gudu Vasile PNL NU
67. Halici Nicușor PSD DA
68. Hărătău Elena PSD DA
69. Ibram Iusein Minoritati DA
70. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
71. Iordache Florin PSD DA
72. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
73. Lazăr Sorin PSD DA
74. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
75. Lovin Dumitru ALDE DA
76. Lungu Tudorița PNL Abținere
77. Lupașcu Costel PSD DA
78. Lupescu Dumitru USR DA
79. Macovei Silviu Nicu PSD DA
80. Manole Petre-Florin PSD DA
81. Marica Petru-Sorin PSD DA
82. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
83. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
84. Mînzatu Roxana PSD DA
85. Mohaci Mihai PSD DA
86. Mușoiu Ștefan PSD DA
87. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
88. Neagu Nicolae PNL NU
89. Neață Eugen PSD DA
90. Nicoară Romeo Florin PNL DA
91. Nicolae Andrei PSD DA
92. Nistor Laurențiu PSD DA
93. Niță Nicu PSD DA
94. Olar Corneliu PNL DA
95. Oteșanu Daniela PSD DA
96. Pambuccian Varujan Minoritati DA
97. Pană Adriana-Doina PSD DA
98. Paraschiv Rodica PSD DA
99. Pau Radu - Adrian PSD DA
100. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
101. Pop Andrei PSD DA
102. Popa Florin PSD DA
103. Popa Mihai Valentin PSD DA
104. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
105. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
106. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
107. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
108. Presură Alexandra PSD DA
109. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
110. Radu Anișoara PSD DA
111. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
112. Rădulescu Alexandru PSD DA
113. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
114. Răduț Violeta PSD DA
115. Roman Florin-Claudiu PNL NU
116. Roman Ioan Sorin PSD DA
117. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
118. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
119. Sefer Cristian-George PSD DA
120. Seres Dénes UDMR DA
121. Simion Lucian-Eduard PSD DA
122. Simionca Ionuț PMP DA
123. Simonis Alfred - Robert PSD DA
124. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
125. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
126. Stancu Florinel PSD DA
127. Stănescu Alexandru PSD DA
128. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
129. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
130. Suciu Matei PSD DA
131. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
132. Szabó Ödön UDMR DA
133. Șarapatin Elvira PSD DA
134. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
135. Șotcan Theodora PSD DA
136. Șovăială Constantin PNL DA
137. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
138. Tabugan Ion ALDE DA
139. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
140. Teiș Alina PSD DA
141. Terea Ioan PSD DA
142. Todor Adrian PSD DA
143. Toma Ilie PSD DA
144. Tripa Florin-Dan PSD DA
145. Tudor Beatrice PSD DA
146. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
147. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
148. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
149. Vass Levente UDMR DA
150. Velcea Nicolae PSD DA
151. Vișan George-Gabriel PSD DA
152. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
153. Vosganian Varujan ALDE DA
154. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
155. Weber Mihai PSD DA
156. Zainea Cornel USR DA
157. Zamfira Constantin-Cătălin - DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 23 februarie 2019, 16:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro