Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2018 > 17:58 Versiunea pentru printare
Marți, 18 decembrie 2018, ora 17:58

Subiect vot: Retrimitere la comisie - PL 285/2018
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:161 95 20 16 11 7 2 8 2
- voturi pentru (DA):158 95 17 16 11 7 2 8 2
- voturi împotrivă (NU):3 - 3 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Antal István-János UDMR DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balint Liviu-Ioan PSD DA
10. Bălănescu Alexandru PSD DA
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bende Sándor UDMR DA
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR DA
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Bontea Vlad PSD DA
21. Botez Mihai-Cătălin USR DA
22. Bran Ioana PSD DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Budăi Marius-Constantin PSD DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Bulai Iulian USR DA
27. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
28. Calotă Florică Ică ALDE DA
29. Căciulă Aurel PSD DA
30. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
31. Chichirău Cosette-Paula USR DA
32. Ciocan Dan PSD DA
33. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
34. Cîtea Vasile PSD DA
35. Cobuz Maricela PSD DA
36. Cocoș Vasile PSD DA
37. Codreanu Constantin PMP DA
38. Cosma Andreea PSD DA
39. Cosma Lavinia-Corina USR DA
40. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
41. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
42. Csoma Botond UDMR DA
43. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
44. Cupă Ion ALDE DA
45. Cupșa Ioan PNL DA
46. Dehelean Silviu USR DA
47. Dinu Cristina-Elena PSD DA
48. Dîrzu Ioan PSD DA
49. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
50. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
51. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
52. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
53. Drulă Cătălin USR DA
54. Dunava Costel Neculai PSD DA
55. Erdei Dolóczki István UDMR DA
56. Fădor Angelica PNL DA
57. Florea Oana-Consuela PSD DA
58. Floroiu Ionel PSD DA
59. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
60. Furic Iarco Minoritati DA
61. Furtună Mirela PSD DA
62. Gavrilă Camelia PSD DA
63. Georgescu Nicolae PSD DA
64. Gherman Dumitru PSD DA
65. Gilia Claudia PSD DA
66. Giugea Nicolae PNL DA
67. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
68. Gudu Vasile PNL DA
69. Halici Nicușor PSD DA
70. Hărătău Elena PSD DA
71. Ibram Iusein Minoritati DA
72. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
73. Iordache Florin PSD DA
74. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
75. Lazăr Sorin PSD DA
76. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
77. Lovin Dumitru ALDE DA
78. Lungu Tudorița PNL DA
79. Lupașcu Costel PSD DA
80. Lupescu Dumitru USR DA
81. Manole Petre-Florin PSD DA
82. Marica Petru-Sorin PSD DA
83. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
84. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
85. Mînzatu Roxana PSD DA
86. Mohaci Mihai PSD DA
87. Mușoiu Ștefan PSD DA
88. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
89. Neagu Nicolae PNL DA
90. Neață Eugen PSD DA
91. Nicoară Romeo Florin PNL DA
92. Nicolae Andrei PSD DA
93. Nistor Laurențiu PSD DA
94. Niță Nicu PSD DA
95. Olar Corneliu PNL NU
96. Oteșanu Daniela PSD DA
97. Pambuccian Varujan Minoritati DA
98. Pană Adriana-Doina PSD DA
99. Paraschiv Rodica PSD DA
100. Pau Radu - Adrian PSD DA
101. Petrea Gabriel PSD DA
102. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
103. Pop Andrei PSD DA
104. Popa Florin PSD DA
105. Popa Mihai Valentin PSD DA
106. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
107. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
108. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
109. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
110. Presură Alexandra PSD DA
111. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
112. Radu Anișoara PSD DA
113. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
114. Rădulescu Alexandru PSD DA
115. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
116. Răduț Violeta PSD DA
117. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
118. Roman Florin-Claudiu PNL DA
119. Roman Ioan Sorin PSD DA
120. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
121. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
122. Sefer Cristian-George PSD DA
123. Seres Dénes UDMR DA
124. Simion Lucian-Eduard PSD DA
125. Simionca Ionuț PMP DA
126. Simonis Alfred - Robert PSD DA
127. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
128. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
129. Stancu Florinel PSD DA
130. Stănescu Alexandru PSD DA
131. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
132. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
133. Suciu Matei PSD DA
134. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
135. Szabó Ödön UDMR DA
136. Șarapatin Elvira PSD DA
137. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
138. Șișcu George PNL DA
139. Șotcan Theodora PSD DA
140. Șovăială Constantin PNL DA
141. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
142. Tabugan Ion ALDE DA
143. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
144. Teiș Alina PSD DA
145. Terea Ioan PSD DA
146. Todor Adrian PSD DA
147. Toma Ilie PSD DA
148. Tripa Florin-Dan PSD DA
149. Tudor Beatrice PSD DA
150. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
151. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
152. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
153. Vass Levente UDMR DA
154. Velcea Nicolae PSD DA
155. Vișan George-Gabriel PSD DA
156. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
157. Vosganian Varujan ALDE DA
158. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
159. Weber Mihai PSD DA
160. Zainea Cornel USR DA
161. Zamfira Constantin-Cătălin - DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 18:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro