Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2018 > 18:01 Versiunea pentru printare
Marți, 18 decembrie 2018, ora 18:01

Subiect vot: PL 581/2014 - amr.1
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:143 86 19 18 4 6 1 8 1
- voturi pentru (DA):40 - 19 18 - 1 1 - 1
- voturi împotrivă (NU):99 86 - - 2 5 - 6 -
- abțineri:4 - - - 2 - - 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ampleev Andrian Minoritati NU
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Antal István-János UDMR Abținere
4. Axinte Vasile PSD NU
5. Babuș Radu PSD NU
6. Balint Liviu-Ioan PSD NU
7. Bălănescu Alexandru PSD NU
8. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
9. Bejinariu Eugen PSD NU
10. Bende Sándor UDMR NU
11. Benga Tudor - Vlad USR DA
12. Bica Dănuț PNL DA
13. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
15. Bontea Vlad PSD NU
16. Botez Mihai-Cătălin USR DA
17. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
18. Budăi Marius-Constantin PSD NU
19. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
20. Bulai Iulian USR DA
21. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
22. Calotă Florică Ică ALDE NU
23. Căciulă Aurel PSD NU
24. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
25. Chichirău Cosette-Paula USR DA
26. Ciocan Dan PSD NU
27. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
28. Cîtea Vasile PSD NU
29. Cobuz Maricela PSD NU
30. Cocoș Vasile PSD NU
31. Cosma Lavinia-Corina USR DA
32. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
33. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
34. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
35. Cupă Ion ALDE NU
36. Cupșa Ioan PNL DA
37. Dehelean Silviu USR DA
38. Dîrzu Ioan PSD NU
39. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
40. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
41. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
42. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
43. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
44. Drulă Cătălin USR DA
45. Dunava Costel Neculai PSD NU
46. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
47. Fădor Angelica PNL DA
48. Florea Oana-Consuela PSD NU
49. Floroiu Ionel PSD NU
50. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
51. Furic Iarco Minoritati NU
52. Furtună Mirela PSD NU
53. Gavrilă Camelia PSD NU
54. Georgescu Nicolae PSD NU
55. Gherman Dumitru PSD NU
56. Gilia Claudia PSD NU
57. Giugea Nicolae PNL DA
58. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
59. Gudu Vasile PNL DA
60. Halici Nicușor PSD NU
61. Hărătău Elena PSD NU
62. Ibram Iusein Minoritati NU
63. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
64. Ion Stelian-Cristian USR DA
65. Iordache Florin PSD NU
66. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
67. Lazăr Sorin PSD NU
68. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
69. Lovin Dumitru ALDE NU
70. Lungu Tudorița PNL DA
71. Lupașcu Costel PSD NU
72. Lupescu Dumitru USR DA
73. Macovei Silviu Nicu PSD NU
74. Manole Petre-Florin PSD NU
75. Marica Petru-Sorin PSD NU
76. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
77. Mînzatu Roxana PSD NU
78. Mohaci Mihai PSD NU
79. Mușoiu Ștefan PSD NU
80. Neagu Nicolae PNL DA
81. Nicoară Romeo Florin PNL DA
82. Nicolae Andrei PSD NU
83. Nistor Laurențiu PSD NU
84. Niță Nicu PSD NU
85. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
86. Pană Adriana-Doina PSD NU
87. Paraschiv Rodica PSD NU
88. Pau Radu - Adrian PSD NU
89. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
90. Popa Florin PSD NU
91. Popa Mihai Valentin PSD NU
92. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
93. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
94. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
95. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
96. Radu Anișoara PSD NU
97. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
98. Rădulescu Alexandru PSD NU
99. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
100. Răduț Violeta PSD NU
101. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
102. Roman Ioan Sorin PSD NU
103. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
104. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
105. Sefer Cristian-George PSD NU
106. Seres Dénes UDMR NU
107. Simion Lucian-Eduard PSD NU
108. Simionca Ionuț PMP DA
109. Simonis Alfred - Robert PSD NU
110. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
111. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
112. Stancu Florinel PSD NU
113. Stănescu Alexandru PSD NU
114. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
115. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
116. Suciu Matei PSD NU
117. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
118. Șarapatin Elvira PSD NU
119. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
120. Șișcu George PNL DA
121. Șotcan Theodora PSD NU
122. Șovăială Constantin PNL DA
123. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
124. Tabugan Ion ALDE DA
125. Teiș Alina PSD NU
126. Terea Ioan PSD NU
127. Todor Adrian PSD NU
128. Toma Ilie PSD NU
129. Tripa Florin-Dan PSD NU
130. Tudor Beatrice PSD NU
131. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
132. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
133. Vasile Daniel Minoritati NU
134. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
135. Vass Levente UDMR Abținere
136. Velcea Nicolae PSD NU
137. Vișan George-Gabriel PSD NU
138. Vîrză Mihăiță PSD NU
139. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
140. Vosganian Varujan ALDE NU
141. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
142. Weber Mihai PSD NU
143. Zainea Cornel USR DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 23 februarie 2019, 18:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro