Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2018 > 18:21 Versiunea pentru printare
Marți, 18 decembrie 2018, ora 18:21

Subiect vot: PL 427/2018 - ama 458
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:147 90 17 17 9 5 2 6 1
- voturi pentru (DA):107 89 - - 8 5 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):34 - 17 13 1 - 2 - 1
- abțineri:6 1 - 4 - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Antal István-János UDMR DA
4. Axinte Vasile PSD DA
5. Babuș Radu PSD DA
6. Balint Liviu-Ioan PSD DA
7. Bălănescu Alexandru PSD DA
8. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Bende Sándor UDMR DA
11. Benedek Zacharie UDMR DA
12. Benga Tudor - Vlad USR NU
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
15. Bontea Vlad PSD DA
16. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
17. Bran Ioana PSD DA
18. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
19. Budăi Marius-Constantin PSD DA
20. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
21. Bulai Iulian USR Abținere
22. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
23. Calotă Florică Ică ALDE DA
24. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
25. Chichirău Cosette-Paula USR NU
26. Ciocan Dan PSD DA
27. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
28. Cîtea Vasile PSD DA
29. Cobuz Maricela PSD DA
30. Cocoș Vasile PSD DA
31. Codreanu Constantin PMP NU
32. Cosma Lavinia-Corina USR NU
33. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
34. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
35. Csoma Botond UDMR DA
36. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
37. Cupă Ion ALDE DA
38. Cupșa Ioan PNL NU
39. Dehelean Silviu USR NU
40. Dîrzu Ioan PSD DA
41. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
42. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
43. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
44. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
45. Drulă Cătălin USR NU
46. Dunava Costel Neculai PSD DA
47. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
48. Erdei Dolóczki István UDMR DA
49. Fădor Angelica PNL NU
50. Florea Oana-Consuela PSD DA
51. Furic Iarco Minoritati Abținere
52. Furtună Mirela PSD DA
53. Gavrilă Camelia PSD DA
54. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
55. Georgescu Nicolae PSD DA
56. Gherman Dumitru PSD DA
57. Gilia Claudia PSD DA
58. Giugea Nicolae PNL NU
59. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
60. Gudu Vasile PNL NU
61. Halici Nicușor PSD DA
62. Hărătău Elena PSD DA
63. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
64. Ion Stelian-Cristian USR NU
65. Iordache Florin PSD DA
66. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
67. Lazăr Sorin PSD DA
68. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
69. Lovin Dumitru ALDE DA
70. Lungu Tudorița PNL NU
71. Lupașcu Costel PSD DA
72. Lupescu Dumitru USR NU
73. Macovei Silviu Nicu PSD DA
74. Manole Petre-Florin PSD DA
75. Marica Petru-Sorin PSD DA
76. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
77. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
78. Mînzatu Roxana PSD Abținere
79. Mușoiu Ștefan PSD DA
80. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
81. Neagu Nicolae PNL NU
82. Neață Eugen PSD DA
83. Nicolae Andrei PSD DA
84. Nistor Laurențiu PSD DA
85. Niță Nicu PSD DA
86. Nosa Iuliu PSD DA
87. Olar Corneliu PNL NU
88. Oteșanu Daniela PSD DA
89. Pambuccian Varujan Minoritati DA
90. Pană Adriana-Doina PSD DA
91. Paraschiv Rodica PSD DA
92. Pau Radu - Adrian PSD DA
93. Păle Dănuț PSD DA
94. Petrea Gabriel PSD DA
95. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
96. Pop Andrei PSD DA
97. Popa Florin PSD DA
98. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
99. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
100. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
101. Presură Alexandra PSD DA
102. Radu Anișoara PSD DA
103. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
104. Rădulescu Alexandru PSD DA
105. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
106. Răduț Violeta PSD DA
107. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
108. Roman Ioan Sorin PSD DA
109. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
110. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
111. Sefer Cristian-George PSD DA
112. Simion Lucian-Eduard PSD DA
113. Simionca Ionuț PMP NU
114. Simonis Alfred - Robert PSD DA
115. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
116. Solomon Adrian PSD DA
117. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
118. Stancu Florinel PSD DA
119. Stănescu Alexandru PSD DA
120. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
121. Suciu Matei PSD DA
122. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
123. Szabó Ödön UDMR DA
124. Șarapatin Elvira PSD DA
125. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
126. Șișcu George PNL NU
127. Șotcan Theodora PSD DA
128. Șovăială Constantin PNL NU
129. Ștefan Ion PNL NU
130. Tabugan Ion ALDE DA
131. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
132. Teiș Alina PSD DA
133. Terea Ioan PSD DA
134. Todor Adrian PSD DA
135. Toma Ilie PSD DA
136. Tudor Beatrice PSD DA
137. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
138. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
139. Vasile Daniel Minoritati DA
140. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
141. Vass Levente UDMR DA
142. Velcea Nicolae PSD DA
143. Vișan George-Gabriel PSD DA
144. Vîrză Mihăiță PSD DA
145. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
146. Weber Mihai PSD DA
147. Zainea Cornel USR NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 17:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro