Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2018 > 10:29 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 decembrie 2018, ora 10:29

Subiect vot: PL 84/2018 - amr.2 lit a
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:144 74 25 15 7 11 4 8
- voturi pentru (DA):52 3 25 6 7 - 4 7
- voturi împotrivă (NU):91 71 - 8 - 11 - 1
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Avram Constantin ALDE NU
4. Balan Ioan PNL DA
5. Balint Liviu-Ioan PSD NU
6. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
7. Bălănescu Alexandru PSD DA
8. Bejinariu Eugen PSD NU
9. Bende Sándor UDMR DA
10. Benedek Zacharie UDMR DA
11. Bica Dănuț PNL DA
12. Bichineț Corneliu PMP DA
13. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
14. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
15. Bodea Marius PNL DA
16. Bontea Vlad PSD NU
17. Botez Mihai-Cătălin USR NU
18. Bran Ioana PSD NU
19. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
20. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
21. Burciu Cristina PSD NU
22. Calotă Florică Ică ALDE NU
23. Căciulă Aurel PSD NU
24. Călin Ion PSD NU
25. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
26. Cherecheș Florica PNL DA
27. Chiriac Viorel PSD NU
28. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
29. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
30. Cîtea Vasile PSD NU
31. Cocoș Vasile PSD NU
32. Cosma Lavinia-Corina USR DA
33. Csép Éva-Andrea UDMR DA
34. Csoma Botond UDMR DA
35. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
36. Cupă Ion ALDE NU
37. Dehelean Silviu USR -
38. Dinu Cristina-Elena PSD NU
39. Dobre Victor Paul PNL DA
40. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
41. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
42. Fădor Angelica PNL DA
43. Floroiu Ionel PSD DA
44. Furic Iarco Minoritati DA
45. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
46. Gavrilă Camelia PSD NU
47. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
48. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
49. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
50. Ghinea Cristian USR DA
51. Gilia Claudia PSD NU
52. Goga Octavian PSD NU
53. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
54. Halici Nicușor PSD NU
55. Hărătău Elena PSD NU
56. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
57. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
58. Iancu Marius-Ionel PSD NU
59. Ibram Iusein Minoritati NU
60. Ion Stelian-Cristian USR DA
61. Ionescu George PNL DA
62. Ioniță Antoneta PNL DA
63. Iordache Florin PSD NU
64. Itu Cornel PSD NU
65. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
66. Jivan Luminița-Maria PSD NU
67. Korodi Attila UDMR DA
68. Lazăr Sorin PSD NU
69. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
70. Longher Victoria Minoritati DA
71. Lovin Dumitru ALDE NU
72. Lupașcu Costel PSD NU
73. Lupescu Dumitru USR NU
74. Macovei Silviu Nicu PSD NU
75. Manole Petre-Florin PSD NU
76. Marica Petru-Sorin PSD NU
77. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
78. Mînzatu Roxana PSD NU
79. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
80. Movilă Petru PMP DA
81. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
82. Neagu Nicolae PNL DA
83. Neață Eugen PSD NU
84. Nistor Laurențiu PSD NU
85. Niță Nicu PSD NU
86. Nosa Iuliu PSD NU
87. Olar Corneliu PNL DA
88. Olteanu Daniel ALDE NU
89. Oprea Dumitru PNL DA
90. Oprișcan Mihai Doru ALDE NU
91. Oteșanu Daniela PSD NU
92. Pană Adriana-Doina PSD NU
93. Paraschiv Rodica PSD NU
94. Pașcan Emil-Marius PMP DA
95. Păle Dănuț PSD NU
96. Petrea Gabriel PSD NU
97. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
98. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
99. Pop Andrei PSD NU
100. Popa Florin PSD NU
101. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
102. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
103. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
104. Prună Cristina-Mădălina USR NU
105. Radu Anișoara PSD NU
106. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
107. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
108. Rădulescu Alexandru PSD NU
109. Răduț Violeta PSD NU
110. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
111. Roman Florin-Claudiu PNL DA
112. Roman Ioan Sorin PSD NU
113. Romanescu Cristinel PNL DA
114. Roșca Lucreția PSD NU
115. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
116. Simion Lucian-Eduard PSD NU
117. Simonis Alfred - Robert PSD NU
118. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
119. Stancu Florinel PSD NU
120. Suciu Matei PSD NU
121. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
122. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
123. Șarapatin Elvira PSD NU
124. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
125. Șișcu George PNL DA
126. Șotcan Theodora PSD NU
127. Șovăială Constantin PNL DA
128. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
129. Teiș Alina PSD NU
130. Terea Ioan PSD NU
131. Tîlvăr Angel PSD NU
132. Toma Ilie PSD NU
133. Tomac Eugen PMP DA
134. Tudor Beatrice PSD NU
135. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
136. Varga Vasile PNL DA
137. Velcea Nicolae PSD NU
138. Vîlceanu Dan PNL DA
139. Vîrză Mihăiță PSD NU
140. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
141. Vosganian Varujan ALDE NU
142. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
143. Zainea Cornel USR NU
144. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 17:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro