Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2018 > 10:37 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 decembrie 2018, ora 10:37

Subiect vot: PL 84/2018 - amr.1
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:144 70 28 17 8 11 2 7 1
- voturi pentru (DA):50 - 28 17 - - 2 2 1
- voturi împotrivă (NU):94 70 - - 8 11 - 5 -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Ampleev Andrian Minoritati NU
5. Antal István-János UDMR NU
6. Avram Constantin ALDE NU
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Balan Ioan PNL DA
9. Balint Liviu-Ioan PSD NU
10. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
11. Bejinariu Eugen PSD NU
12. Bende Sándor UDMR NU
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Bichineț Corneliu PMP DA
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
16. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
17. Bodea Marius PNL DA
18. Bontea Vlad PSD NU
19. Botez Mihai-Cătălin USR DA
20. Bran Ioana PSD NU
21. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
22. Bulai Iulian USR DA
23. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
24. Burciu Cristina PSD NU
25. Calotă Florică Ică ALDE NU
26. Căciulă Aurel PSD NU
27. Călin Ion PSD NU
28. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
29. Cherecheș Florica PNL DA
30. Chichirău Cosette-Paula USR DA
31. Chiriac Viorel PSD NU
32. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
33. Cîtea Vasile PSD NU
34. Cobuz Maricela PSD NU
35. Cocoș Vasile PSD NU
36. Cosma Lavinia-Corina USR DA
37. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
38. Csép Éva-Andrea UDMR NU
39. Csoma Botond UDMR NU
40. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
41. Cupă Ion ALDE NU
42. Cupșa Ioan PNL DA
43. Dehelean Silviu USR DA
44. Dinu Cristina-Elena PSD NU
45. Dobre Victor Paul PNL DA
46. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
47. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
48. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
49. Erdei Dolóczki István UDMR NU
50. Fădor Angelica PNL DA
51. Furic Iarco Minoritati NU
52. Furtună Mirela PSD NU
53. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
54. Gavrilă Camelia PSD NU
55. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
56. Georgescu Nicolae PSD NU
57. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
58. Ghinea Cristian USR DA
59. Gilia Claudia PSD NU
60. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
61. Gudu Vasile PNL DA
62. Halici Nicușor PSD NU
63. Hărătău Elena PSD NU
64. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
65. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
66. Iancu Marius-Ionel PSD NU
67. Ibram Iusein Minoritati NU
68. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
69. Ion Stelian-Cristian USR DA
70. Ionescu George PNL DA
71. Ioniță Antoneta PNL DA
72. Iordache Florin PSD NU
73. Itu Cornel PSD NU
74. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
75. Jivan Luminița-Maria PSD NU
76. Korodi Attila UDMR NU
77. Lazăr Sorin PSD NU
78. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
79. Lovin Dumitru ALDE NU
80. Lupașcu Costel PSD NU
81. Lupescu Dumitru USR DA
82. Manole Petre-Florin PSD NU
83. Marica Petru-Sorin PSD NU
84. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
85. Mînzatu Roxana PSD NU
86. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
87. Movilă Petru PMP DA
88. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
89. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
90. Neagu Nicolae PNL DA
91. Neață Eugen PSD NU
92. Nistor Laurențiu PSD NU
93. Niță Nicu PSD NU
94. Nosa Iuliu PSD NU
95. Olar Corneliu PNL DA
96. Oprea Dumitru PNL DA
97. Oprișcan Mihai Doru ALDE NU
98. Oteșanu Daniela PSD NU
99. Pană Adriana-Doina PSD NU
100. Paraschiv Rodica PSD NU
101. Păle Dănuț PSD NU
102. Petrea Gabriel PSD NU
103. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
104. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
105. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
106. Pop Georgian PSD NU
107. Popa Florin PSD NU
108. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
109. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
110. Popescu Pavel PNL DA
111. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
112. Prună Cristina-Mădălina USR DA
113. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
114. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
115. Rădulescu Alexandru PSD NU
116. Răduț Violeta PSD NU
117. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
118. Roman Florin-Claudiu PNL DA
119. Roman Ioan Sorin PSD NU
120. Romanescu Cristinel PNL DA
121. Simion Lucian-Eduard PSD NU
122. Simonis Alfred - Robert PSD NU
123. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
124. Stancu Florinel PSD NU
125. Suciu Matei PSD NU
126. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
127. Șarapatin Elvira PSD NU
128. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
129. Șișcu George PNL DA
130. Șotcan Theodora PSD NU
131. Șovăială Constantin PNL DA
132. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
133. Tabugan Ion ALDE NU
134. Teiș Alina PSD NU
135. Terea Ioan PSD NU
136. Toma Ilie PSD NU
137. Tudor Beatrice PSD NU
138. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
139. Varga Vasile PNL DA
140. Velcea Nicolae PSD NU
141. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
142. Vosganian Varujan ALDE NU
143. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
144. Zainea Cornel USR DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 17:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro