Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2018 > 10:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 decembrie 2018, ora 10:43

Subiect vot: PL 84/2018 - amnedament Sitterli Ovidiu Ioan
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:161 79 31 19 9 10 3 9 1
- voturi pentru (DA):66 2 31 19 9 - 3 1 1
- voturi împotrivă (NU):95 77 - - - 10 - 8 -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati NU
5. Avram Constantin ALDE NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Balan Ioan PNL DA
8. Balint Liviu-Ioan PSD NU
9. Bălănescu Alexandru PSD NU
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Bende Sándor UDMR DA
12. Benedek Zacharie UDMR DA
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Bichineț Corneliu PMP DA
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
16. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
17. Bodea Marius PNL DA
18. Bontea Vlad PSD DA
19. Botez Mihai-Cătălin USR DA
20. Bran Ioana PSD NU
21. Bulai Iulian USR DA
22. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
23. Burciu Cristina PSD NU
24. Calotă Florică Ică ALDE NU
25. Căciulă Aurel PSD NU
26. Călin Ion PSD NU
27. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
28. Cherecheș Florica PNL DA
29. Chichirău Cosette-Paula USR DA
30. Chiriac Viorel PSD NU
31. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
32. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
33. Cîtea Vasile PSD NU
34. Cobuz Maricela PSD NU
35. Cocoș Vasile PSD NU
36. Cosma Lavinia-Corina USR DA
37. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
38. Csép Éva-Andrea UDMR DA
39. Csoma Botond UDMR DA
40. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
41. Cupă Ion ALDE NU
42. Cupșa Ioan PNL DA
43. Dehelean Silviu USR DA
44. Dinu Cristina-Elena PSD NU
45. Dobre Victor Paul PNL DA
46. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
47. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
48. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
49. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
50. Erdei Dolóczki István UDMR DA
51. Fădor Angelica PNL DA
52. Florea Oana-Consuela PSD NU
53. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
54. Furic Iarco Minoritati NU
55. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
56. Gavrilă Camelia PSD NU
57. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
58. Georgescu Nicolae PSD NU
59. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
60. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
61. Ghilea Găvrilă PNL DA
62. Ghinea Cristian USR DA
63. Gilia Claudia PSD NU
64. Giugea Nicolae PNL DA
65. Goga Octavian PSD NU
66. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
67. Gudu Vasile PNL DA
68. Halici Nicușor PSD NU
69. Hărătău Elena PSD NU
70. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
71. Iancu Iulian PSD NU
72. Iancu Marius-Ionel PSD NU
73. Ibram Iusein Minoritati NU
74. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
75. Ion Stelian-Cristian USR DA
76. Ionescu George PNL DA
77. Ioniță Antoneta PNL DA
78. Iordache Florin PSD NU
79. Itu Cornel PSD NU
80. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
81. Jivan Luminița-Maria PSD NU
82. Korodi Attila UDMR DA
83. Lazăr Sorin PSD NU
84. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
85. Longher Victoria Minoritati NU
86. Lovin Dumitru ALDE NU
87. Lupașcu Costel PSD NU
88. Lupescu Dumitru USR DA
89. Manole Petre-Florin PSD NU
90. Marica Petru-Sorin PSD NU
91. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
92. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
93. Mînzatu Roxana PSD NU
94. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
95. Movilă Petru PMP DA
96. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
97. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
98. Neață Eugen PSD NU
99. Nicolicea Eugen PSD NU
100. Nistor Laurențiu PSD NU
101. Niță Nicu PSD NU
102. Nosa Iuliu PSD NU
103. Olteanu Daniel ALDE NU
104. Oprea Dumitru PNL DA
105. Oprișcan Mihai Doru ALDE NU
106. Oteșanu Daniela PSD NU
107. Pană Adriana-Doina PSD NU
108. Paraschiv Rodica PSD NU
109. Păle Dănuț PSD NU
110. Petrea Gabriel PSD NU
111. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
112. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
113. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
114. Pop Andrei PSD NU
115. Pop Georgian PSD NU
116. Popa Florin PSD NU
117. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
118. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
119. Popescu Pavel PNL DA
120. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
121. Prună Cristina-Mădălina USR DA
122. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
123. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
124. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
125. Rădulescu Alexandru PSD NU
126. Răduț Violeta PSD NU
127. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
128. Roman Florin-Claudiu PNL DA
129. Roman Ioan Sorin PSD NU
130. Romanescu Cristinel PNL DA
131. Roșca Lucreția PSD NU
132. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
133. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
134. Simion Lucian-Eduard PSD NU
135. Simionca Ionuț PMP DA
136. Simonis Alfred - Robert PSD NU
137. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
138. Stancu Florinel PSD NU
139. Suciu Matei PSD NU
140. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
141. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
142. Șarapatin Elvira PSD NU
143. Șișcu George PNL DA
144. Șotcan Theodora PSD NU
145. Șovăială Constantin PNL DA
146. Ștefan Ion PNL DA
147. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
148. Tabugan Ion ALDE NU
149. Teiș Alina PSD NU
150. Terea Ioan PSD NU
151. Toma Ilie PSD NU
152. Tudor Beatrice PSD NU
153. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
154. Varga Vasile PNL DA
155. Velcea Nicolae PSD NU
156. Vîlceanu Dan PNL DA
157. Vîrză Mihăiță PSD NU
158. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
159. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
160. Zainea Cornel USR DA
161. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 18:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro