Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2018 > 10:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 decembrie 2018, ora 10:43

Subiect vot: PL 84/2018 - amr.2 lit.a
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:160 80 30 19 8 11 2 9 1
- voturi pentru (DA):116 79 18 - - 11 - 8 -
- voturi împotrivă (NU):44 1 12 19 8 - 2 1 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Balan Ioan PNL DA
8. Balint Liviu-Ioan PSD DA
9. Bălănescu Alexandru PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Bende Sándor UDMR NU
12. Benedek Zacharie UDMR NU
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Bichineț Corneliu PMP NU
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
16. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
17. Bodea Marius PNL DA
18. Bontea Vlad PSD DA
19. Botez Mihai-Cătălin USR NU
20. Bran Ioana PSD DA
21. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
22. Bulai Iulian USR NU
23. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
24. Burciu Cristina PSD DA
25. Calotă Florică Ică ALDE DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
28. Cherecheș Florica PNL NU
29. Chichirău Cosette-Paula USR NU
30. Chiriac Viorel PSD DA
31. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
32. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
33. Cîtea Vasile PSD DA
34. Cobuz Maricela PSD DA
35. Cocoș Vasile PSD DA
36. Cosma Lavinia-Corina USR NU
37. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
38. Csép Éva-Andrea UDMR NU
39. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
40. Cupă Ion ALDE DA
41. Cupșa Ioan PNL DA
42. Dehelean Silviu USR NU
43. Dinu Cristina-Elena PSD DA
44. Dobre Victor Paul PNL DA
45. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
46. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
47. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
48. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
49. Erdei Dolóczki István UDMR NU
50. Farago Petru UDMR NU
51. Fădor Angelica PNL DA
52. Florea Oana-Consuela PSD DA
53. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
54. Furic Iarco Minoritati DA
55. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
56. Gavrilă Camelia PSD DA
57. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
58. Georgescu Nicolae PSD DA
59. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
60. Ghilea Găvrilă PNL NU
61. Ghinea Cristian USR NU
62. Gilia Claudia PSD DA
63. Giugea Nicolae PNL DA
64. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
65. Gudu Vasile PNL NU
66. Halici Nicușor PSD DA
67. Hărătău Elena PSD DA
68. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
69. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
70. Iancu Iulian PSD DA
71. Iancu Marius-Ionel PSD DA
72. Ibram Iusein Minoritati DA
73. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
74. Ion Stelian-Cristian USR NU
75. Ionescu George PNL DA
76. Ioniță Antoneta PNL NU
77. Iordache Florin PSD DA
78. Itu Cornel PSD DA
79. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
80. Jivan Luminița-Maria PSD DA
81. Lazăr Sorin PSD DA
82. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
83. Longher Victoria Minoritati DA
84. Lovin Dumitru ALDE DA
85. Lupașcu Costel PSD DA
86. Lupescu Dumitru USR NU
87. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
88. Manole Petre-Florin PSD DA
89. Marica Petru-Sorin PSD DA
90. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
91. Mînzatu Roxana PSD DA
92. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
93. Movilă Petru PMP NU
94. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
95. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
96. Neață Eugen PSD DA
97. Nicolicea Eugen PSD DA
98. Nistor Laurențiu PSD DA
99. Niță Nicu PSD DA
100. Nosa Iuliu PSD DA
101. Olar Corneliu PNL NU
102. Olteanu Daniel ALDE DA
103. Oprea Dumitru PNL NU
104. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
105. Oteșanu Daniela PSD DA
106. Pană Adriana-Doina PSD DA
107. Paraschiv Rodica PSD DA
108. Păle Dănuț PSD DA
109. Petrea Gabriel PSD DA
110. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
111. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
112. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
113. Pop Andrei PSD NU
114. Pop Georgian PSD DA
115. Popa Florin PSD DA
116. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
117. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
118. Popescu Pavel PNL DA
119. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
120. Prună Cristina-Mădălina USR NU
121. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
122. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
123. Rădulescu Alexandru PSD DA
124. Răduț Violeta PSD DA
125. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
126. Roman Florin-Claudiu PNL DA
127. Roman Ioan Sorin PSD DA
128. Romanescu Cristinel PNL DA
129. Roșca Lucreția PSD DA
130. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
131. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
132. Simion Lucian-Eduard PSD DA
133. Simonis Alfred - Robert PSD DA
134. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
135. Stancu Florinel PSD DA
136. Stativă Irinel Ioan PSD DA
137. Suciu Matei PSD DA
138. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
139. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
140. Șarapatin Elvira PSD DA
141. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
142. Șișcu George PNL NU
143. Șotcan Theodora PSD DA
144. Șovăială Constantin PNL DA
145. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
146. Tabugan Ion ALDE DA
147. Teiș Alina PSD DA
148. Terea Ioan PSD DA
149. Toma Ilie PSD DA
150. Tudor Beatrice PSD DA
151. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
152. Varga Vasile PNL DA
153. Velcea Nicolae PSD DA
154. Vîlceanu Dan PNL DA
155. Vîrză Mihăiță PSD DA
156. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
157. Vosganian Varujan ALDE DA
158. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
159. Zainea Cornel USR NU
160. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 17:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro