Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2018 > 10:44 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 decembrie 2018, ora 10:44

Subiect vot: PL 84/2018 - amr.2 lit. b
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:158 80 29 18 9 10 2 9 1
- voturi pentru (DA):98 80 - - - 10 - 8 -
- voturi împotrivă (NU):50 - 28 18 - - 2 1 1
- abțineri:10 - 1 - 9 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Antal István-János UDMR Abținere
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Balan Ioan PNL NU
9. Balint Liviu-Ioan PSD DA
10. Bălănescu Alexandru PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bende Sándor UDMR Abținere
13. Benedek Zacharie UDMR Abținere
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bichineț Corneliu PMP NU
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bodea Marius PNL NU
19. Bontea Vlad PSD DA
20. Botez Mihai-Cătălin USR NU
21. Bran Ioana PSD DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Bulai Iulian USR NU
24. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
25. Burciu Cristina PSD DA
26. Calotă Florică Ică ALDE DA
27. Căciulă Aurel PSD DA
28. Călin Ion PSD DA
29. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
30. Cherecheș Florica PNL NU
31. Chichirău Cosette-Paula USR NU
32. Chiriac Viorel PSD DA
33. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
34. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
35. Cîtea Vasile PSD DA
36. Cobuz Maricela PSD DA
37. Cocoș Vasile PSD DA
38. Cosma Lavinia-Corina USR NU
39. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
40. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
41. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
42. Cupă Ion ALDE DA
43. Cupșa Ioan PNL NU
44. Dehelean Silviu USR NU
45. Dinu Cristina-Elena PSD DA
46. Dobre Victor Paul PNL NU
47. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
48. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
49. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
50. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
51. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
52. Farago Petru UDMR Abținere
53. Fădor Angelica PNL NU
54. Florea Oana-Consuela PSD DA
55. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
56. Furic Iarco Minoritati DA
57. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
58. Gavrilă Camelia PSD DA
59. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
60. Georgescu Nicolae PSD DA
61. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
62. Ghilea Găvrilă PNL NU
63. Ghinea Cristian USR NU
64. Gilia Claudia PSD DA
65. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
66. Gudu Vasile PNL NU
67. Halici Nicușor PSD DA
68. Hărătău Elena PSD DA
69. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
70. Iancu Iulian PSD DA
71. Iancu Marius-Ionel PSD DA
72. Ibram Iusein Minoritati DA
73. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
74. Ion Stelian-Cristian USR NU
75. Ionescu George PNL NU
76. Ioniță Antoneta PNL NU
77. Iordache Florin PSD DA
78. Itu Cornel PSD DA
79. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
80. Jivan Luminița-Maria PSD DA
81. Lazăr Sorin PSD DA
82. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
83. Longher Victoria Minoritati DA
84. Lovin Dumitru ALDE DA
85. Lupașcu Costel PSD DA
86. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
87. Manole Petre-Florin PSD DA
88. Marica Petru-Sorin PSD DA
89. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
90. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
91. Mînzatu Roxana PSD DA
92. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
93. Movilă Petru PMP NU
94. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
95. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
96. Neagu Nicolae PNL NU
97. Neață Eugen PSD DA
98. Nicolicea Eugen PSD DA
99. Niță Nicu PSD DA
100. Nosa Iuliu PSD DA
101. Olar Corneliu PNL NU
102. Olteanu Daniel ALDE DA
103. Oprea Dumitru PNL NU
104. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
105. Oteșanu Daniela PSD DA
106. Pană Adriana-Doina PSD DA
107. Paraschiv Rodica PSD DA
108. Păle Dănuț PSD DA
109. Petrea Gabriel PSD DA
110. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
111. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
112. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
113. Pop Andrei PSD DA
114. Pop Georgian PSD DA
115. Popa Florin PSD DA
116. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
117. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
118. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
119. Prună Cristina-Mădălina USR NU
120. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
121. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
122. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
123. Rădulescu Alexandru PSD DA
124. Răduț Violeta PSD DA
125. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
126. Roman Florin-Claudiu PNL NU
127. Roman Ioan Sorin PSD DA
128. Roșca Lucreția PSD DA
129. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
130. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
131. Simion Lucian-Eduard PSD DA
132. Simonis Alfred - Robert PSD DA
133. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
134. Stancu Florinel PSD DA
135. Suciu Matei PSD DA
136. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
137. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
138. Șarapatin Elvira PSD DA
139. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
140. Șișcu George PNL NU
141. Șotcan Theodora PSD DA
142. Șovăială Constantin PNL NU
143. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
144. Tabugan Ion ALDE DA
145. Teiș Alina PSD DA
146. Terea Ioan PSD DA
147. Toma Ilie PSD DA
148. Tudor Beatrice PSD DA
149. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
150. Varga Vasile PNL NU
151. Velcea Nicolae PSD DA
152. Vîlceanu Dan PNL NU
153. Vîrză Mihăiță PSD DA
154. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
155. Vosganian Varujan ALDE DA
156. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
157. Zainea Cornel USR NU
158. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 17:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro