Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2018 > 10:45 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 decembrie 2018, ora 10:45

Subiect vot: PL 84/2018 - amr.2 alin.2 lit.b
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:161 79 32 18 9 11 1 10 1
- voturi pentru (DA):62 - 32 18 8 - 1 2 1
- voturi împotrivă (NU):99 79 - - 1 11 - 8 -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Balan Ioan PNL DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD NU
11. Bălănescu Alexandru PSD NU
12. Bejinariu Eugen PSD NU
13. Bende Sándor UDMR NU
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Bica Dănuț PNL DA
16. Bichineț Corneliu PMP DA
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
18. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
19. Bodea Marius PNL DA
20. Bontea Vlad PSD NU
21. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
22. Botez Mihai-Cătălin USR DA
23. Bran Ioana PSD NU
24. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
25. Bulai Iulian USR DA
26. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
27. Burciu Cristina PSD NU
28. Calotă Florică Ică ALDE NU
29. Căciulă Aurel PSD NU
30. Călin Ion PSD NU
31. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
32. Cherecheș Florica PNL DA
33. Chichirău Cosette-Paula USR DA
34. Chiriac Viorel PSD NU
35. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
36. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
37. Cîtea Vasile PSD NU
38. Cobuz Maricela PSD NU
39. Cocoș Vasile PSD NU
40. Cosma Lavinia-Corina USR DA
41. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
42. Csép Éva-Andrea UDMR DA
43. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
44. Cupă Ion ALDE NU
45. Dehelean Silviu USR DA
46. Dinu Cristina-Elena PSD NU
47. Dobre Victor Paul PNL DA
48. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
49. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
50. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
51. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
52. Erdei Dolóczki István UDMR DA
53. Farago Petru UDMR DA
54. Fădor Angelica PNL DA
55. Florea Oana-Consuela PSD NU
56. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
57. Furic Iarco Minoritati NU
58. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
59. Gavrilă Camelia PSD NU
60. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
61. Georgescu Nicolae PSD NU
62. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
63. Ghilea Găvrilă PNL DA
64. Gilia Claudia PSD NU
65. Giugea Nicolae PNL DA
66. Goga Octavian PSD NU
67. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
68. Gudu Vasile PNL DA
69. Halici Nicușor PSD NU
70. Hărătău Elena PSD NU
71. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
72. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
73. Iancu Iulian PSD NU
74. Iancu Marius-Ionel PSD NU
75. Ibram Iusein Minoritati NU
76. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
77. Ion Stelian-Cristian USR DA
78. Ionescu George PNL DA
79. Ioniță Antoneta PNL DA
80. Iordache Florin PSD NU
81. Itu Cornel PSD NU
82. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
83. Jivan Luminița-Maria PSD NU
84. Lazăr Sorin PSD NU
85. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
86. Longher Victoria Minoritati NU
87. Lovin Dumitru ALDE NU
88. Lupașcu Costel PSD NU
89. Lupescu Dumitru USR DA
90. Manole Petre-Florin PSD NU
91. Marica Petru-Sorin PSD NU
92. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
93. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
94. Mînzatu Roxana PSD NU
95. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
96. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
97. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
98. Neagu Nicolae PNL DA
99. Neață Eugen PSD NU
100. Nicolicea Eugen PSD NU
101. Niță Nicu PSD NU
102. Nosa Iuliu PSD NU
103. Olar Corneliu PNL DA
104. Olteanu Daniel ALDE NU
105. Oprea Dumitru PNL DA
106. Oprișcan Mihai Doru ALDE NU
107. Oteșanu Daniela PSD NU
108. Pană Adriana-Doina PSD NU
109. Petrea Gabriel PSD NU
110. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
111. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
112. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
113. Pop Andrei PSD NU
114. Pop Georgian PSD NU
115. Popa Florin PSD NU
116. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
117. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
118. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
119. Prună Cristina-Mădălina USR DA
120. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
121. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
122. Rădulescu Alexandru PSD NU
123. Răduț Violeta PSD NU
124. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
125. Roman Florin-Claudiu PNL DA
126. Roman Ioan Sorin PSD NU
127. Romanescu Cristinel PNL DA
128. Roșca Lucreția PSD NU
129. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
130. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
131. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
132. Simion Lucian-Eduard PSD NU
133. Simonis Alfred - Robert PSD NU
134. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
135. Stancu Florinel PSD NU
136. Suciu Matei PSD NU
137. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
138. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
139. Șarapatin Elvira PSD NU
140. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
141. Șișcu George PNL DA
142. Șotcan Theodora PSD NU
143. Șovăială Constantin PNL DA
144. Ștefan Ion PNL DA
145. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
146. Tabugan Ion ALDE NU
147. Teiș Alina PSD NU
148. Terea Ioan PSD NU
149. Toma Ilie PSD NU
150. Tudor Beatrice PSD NU
151. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
152. Varga Vasile PNL DA
153. Velcea Nicolae PSD NU
154. Vexler Silviu Minoritati NU
155. Vîlceanu Dan PNL DA
156. Vîrză Mihăiță PSD NU
157. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
158. Vosganian Varujan ALDE NU
159. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
160. Zainea Cornel USR DA
161. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 17:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro