Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2018 > 10:47 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 decembrie 2018, ora 10:47

Subiect vot: PL 84/2018 - amr.3
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:171 84 35 19 12 8 1 11 1
- voturi pentru (DA):72 2 34 19 12 - 1 3 1
- voturi împotrivă (NU):99 82 1 - - 8 - 8 -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati NU
5. Andrușcă Dănuț PSD NU
6. Antal István-János UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Balan Ioan PNL DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD NU
11. Bălănescu Alexandru PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
19. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
20. Bodea Marius PNL DA
21. Bontea Vlad PSD NU
22. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
23. Botez Mihai-Cătălin USR DA
24. Bran Ioana PSD NU
25. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
26. Bulai Iulian USR DA
27. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
28. Burciu Cristina PSD NU
29. Căciulă Aurel PSD NU
30. Călin Ion PSD NU
31. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
32. Cherecheș Florica PNL DA
33. Chichirău Cosette-Paula USR DA
34. Chiriac Viorel PSD NU
35. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
36. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
37. Cîtea Vasile PSD NU
38. Cobuz Maricela PSD NU
39. Cocoș Vasile PSD NU
40. Cosma Lavinia-Corina USR DA
41. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
42. Csép Éva-Andrea UDMR DA
43. Csoma Botond UDMR DA
44. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
45. Cupă Ion ALDE NU
46. Cupșa Ioan PNL DA
47. Dehelean Silviu USR DA
48. Dinu Cristina-Elena PSD NU
49. Dobre Victor Paul PNL NU
50. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
51. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
52. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
53. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Farago Petru UDMR DA
56. Fădor Angelica PNL DA
57. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
58. Florea Oana-Consuela PSD NU
59. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
60. Furic Iarco Minoritati DA
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
62. Gavrilă Camelia PSD NU
63. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
64. Georgescu Nicolae PSD NU
65. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
66. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
67. Ghilea Găvrilă PNL DA
68. Ghinea Cristian USR DA
69. Gilia Claudia PSD NU
70. Giugea Nicolae PNL DA
71. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
72. Gudu Vasile PNL DA
73. Halici Nicușor PSD NU
74. Hărătău Elena PSD NU
75. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
76. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
77. Iancu Iulian PSD NU
78. Iancu Marius-Ionel PSD NU
79. Ibram Iusein Minoritati NU
80. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
81. Ion Stelian-Cristian USR DA
82. Ionescu George PNL DA
83. Ioniță Antoneta PNL DA
84. Iordache Florin PSD NU
85. Itu Cornel PSD NU
86. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
87. Jivan Luminița-Maria PSD NU
88. Korodi Attila UDMR DA
89. Lazăr Sorin PSD NU
90. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
91. Longher Victoria Minoritati NU
92. Lovin Dumitru ALDE NU
93. Lungu Tudorița PNL DA
94. Lupașcu Costel PSD NU
95. Lupescu Dumitru USR DA
96. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
97. Manole Petre-Florin PSD NU
98. Marica Petru-Sorin PSD NU
99. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
100. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
101. Mînzatu Roxana PSD NU
102. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
103. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
104. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
105. Neagu Nicolae PNL DA
106. Neață Eugen PSD NU
107. Nicolicea Eugen PSD NU
108. Nistor Laurențiu PSD NU
109. Niță Nicu PSD DA
110. Nosa Iuliu PSD NU
111. Olar Corneliu PNL DA
112. Olteanu Daniel ALDE NU
113. Oprea Dumitru PNL DA
114. Oteșanu Daniela PSD NU
115. Pană Adriana-Doina PSD NU
116. Paraschiv Rodica PSD NU
117. Păle Dănuț PSD NU
118. Petrea Gabriel PSD NU
119. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
120. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
121. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
122. Pop Andrei PSD NU
123. Pop Georgian PSD NU
124. Popa Florin PSD NU
125. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
126. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
127. Popescu Pavel PNL DA
128. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
129. Prună Cristina-Mădălina USR DA
130. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
131. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
132. Rădulescu Alexandru PSD NU
133. Răduț Violeta PSD NU
134. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
135. Roman Florin-Claudiu PNL DA
136. Roman Ioan Sorin PSD NU
137. Romanescu Cristinel PNL DA
138. Roșca Lucreția PSD NU
139. Rotaru Alexandru PSD DA
140. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
141. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
142. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
143. Simion Lucian-Eduard PSD NU
144. Simonis Alfred - Robert PSD NU
145. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
146. Stancu Florinel PSD NU
147. Suciu Matei PSD NU
148. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
149. Șarapatin Elvira PSD NU
150. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
151. Șișcu George PNL DA
152. Șotcan Theodora PSD NU
153. Șovăială Constantin PNL DA
154. Ștefan Ion PNL DA
155. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
156. Tabugan Ion ALDE NU
157. Teiș Alina PSD NU
158. Terea Ioan PSD NU
159. Toma Ilie PSD NU
160. Tudor Beatrice PSD NU
161. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
162. Varga Vasile PNL DA
163. Velcea Nicolae PSD NU
164. Vexler Silviu Minoritati NU
165. Vîlceanu Dan PNL DA
166. Vîrză Mihăiță PSD NU
167. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
168. Vosganian Varujan ALDE NU
169. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
170. Zainea Cornel USR DA
171. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 18:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro