Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2018 > 10:47 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 decembrie 2018, ora 10:47

Subiect vot: PL 84/2018 - amr.4 - Bălănescu Alexandru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:162 83 32 20 8 8 1 9 1
- voturi pentru (DA):109 83 1 - 8 8 1 8 -
- voturi împotrivă (NU):53 - 31 20 - - - 1 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Bălănescu Alexandru PSD DA
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bichineț Corneliu PMP DA
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bodea Marius PNL NU
19. Bontea Vlad PSD DA
20. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
21. Botez Mihai-Cătălin USR NU
22. Bran Ioana PSD DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Bulai Iulian USR NU
25. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
26. Burciu Cristina PSD DA
27. Căciulă Aurel PSD DA
28. Călin Ion PSD DA
29. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
30. Cherecheș Florica PNL NU
31. Chichirău Cosette-Paula USR NU
32. Chiriac Viorel PSD DA
33. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
34. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
35. Cîtea Vasile PSD DA
36. Cobuz Maricela PSD DA
37. Cocoș Vasile PSD DA
38. Cosma Lavinia-Corina USR NU
39. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
40. Csép Éva-Andrea UDMR DA
41. Csoma Botond UDMR DA
42. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
43. Cupă Ion ALDE DA
44. Cupșa Ioan PNL NU
45. Dehelean Silviu USR NU
46. Dinu Cristina-Elena PSD DA
47. Dobre Victor Paul PNL NU
48. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
49. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
50. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
51. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
52. Erdei Dolóczki István UDMR DA
53. Farago Petru UDMR DA
54. Fădor Angelica PNL NU
55. Florea Oana-Consuela PSD DA
56. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
57. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
58. Gavrilă Camelia PSD DA
59. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
60. Georgescu Nicolae PSD DA
61. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
62. Ghilea Găvrilă PNL NU
63. Ghinea Cristian USR NU
64. Gilia Claudia PSD DA
65. Giugea Nicolae PNL NU
66. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
67. Gudu Vasile PNL NU
68. Halici Nicușor PSD DA
69. Hărătău Elena PSD DA
70. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
71. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
72. Iancu Iulian PSD DA
73. Ibram Iusein Minoritati DA
74. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
75. Ion Stelian-Cristian USR NU
76. Ionescu George PNL NU
77. Ioniță Antoneta PNL NU
78. Iordache Florin PSD DA
79. Itu Cornel PSD DA
80. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
81. Jivan Luminița-Maria PSD DA
82. Lazăr Sorin PSD DA
83. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
84. Longher Victoria Minoritati DA
85. Lovin Dumitru ALDE DA
86. Lungu Tudorița PNL NU
87. Lupașcu Costel PSD DA
88. Lupescu Dumitru USR NU
89. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
90. Manole Petre-Florin PSD DA
91. Marica Petru-Sorin PSD DA
92. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
93. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
94. Mînzatu Roxana PSD DA
95. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
96. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
97. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
98. Neagu Nicolae PNL NU
99. Neață Eugen PSD DA
100. Nicolicea Eugen PSD DA
101. Nistor Laurențiu PSD DA
102. Niță Nicu PSD DA
103. Nosa Iuliu PSD DA
104. Olteanu Daniel ALDE DA
105. Oprea Dumitru PNL NU
106. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
107. Oteșanu Daniela PSD DA
108. Pană Adriana-Doina PSD DA
109. Paraschiv Rodica PSD DA
110. Păle Dănuț PSD DA
111. Petrea Gabriel PSD DA
112. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
113. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
114. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
115. Pop Andrei PSD DA
116. Pop Georgian PSD DA
117. Pop Tudor Rareș USR NU
118. Popa Florin PSD DA
119. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
120. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
121. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
122. Prună Cristina-Mădălina USR NU
123. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
124. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
125. Rădulescu Alexandru PSD DA
126. Răduț Violeta PSD DA
127. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
128. Roman Florin-Claudiu PNL NU
129. Roman Ioan Sorin PSD DA
130. Romanescu Cristinel PNL NU
131. Roșca Lucreția PSD DA
132. Rotaru Alexandru PSD DA
133. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
134. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
135. Simion Lucian-Eduard PSD DA
136. Simonis Alfred - Robert PSD DA
137. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
138. Stancu Florinel PSD DA
139. Suciu Matei PSD DA
140. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
141. Șarapatin Elvira PSD DA
142. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
143. Șișcu George PNL NU
144. Șotcan Theodora PSD DA
145. Șovăială Constantin PNL NU
146. Ștefan Ion PNL NU
147. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
148. Tabugan Ion ALDE DA
149. Teiș Alina PSD DA
150. Terea Ioan PSD DA
151. Toma Ilie PSD DA
152. Tudor Beatrice PSD DA
153. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
154. Varga Vasile PNL NU
155. Velcea Nicolae PSD DA
156. Vexler Silviu Minoritati DA
157. Vîlceanu Dan PNL NU
158. Vîrză Mihăiță PSD DA
159. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
160. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
161. Zainea Cornel USR NU
162. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 17:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro