Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2018 > 10:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 decembrie 2018, ora 10:49

Subiect vot: PL 84/2018-amr.2 alin (2) lit.b
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:165 84 31 20 9 8 2 10 1
- voturi pentru (DA):55 - 29 20 1 - 2 2 1
- voturi împotrivă (NU):108 84 1 - 8 8 - 7 -
- abțineri:2 - 1 - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Ampleev Andrian Minoritati NU
5. Antal István-János UDMR NU
6. Avram Constantin ALDE NU
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Balan Ioan PNL DA
9. Balint Liviu-Ioan PSD NU
10. Bălănescu Alexandru PSD NU
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
12. Bejinariu Eugen PSD NU
13. Benedek Zacharie UDMR NU
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Bichineț Corneliu PMP DA
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
17. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
18. Bodea Marius PNL DA
19. Bontea Vlad PSD NU
20. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
21. Botez Mihai-Cătălin USR DA
22. Bran Ioana PSD NU
23. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
24. Bulai Iulian USR DA
25. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
26. Burciu Cristina PSD NU
27. Căciulă Aurel PSD NU
28. Călin Ion PSD NU
29. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
30. Cherecheș Florica PNL DA
31. Chichirău Cosette-Paula USR DA
32. Chiriac Viorel PSD NU
33. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
34. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
35. Cîtea Vasile PSD NU
36. Cobuz Maricela PSD NU
37. Cocoș Vasile PSD NU
38. Cosma Lavinia-Corina USR DA
39. Csép Éva-Andrea UDMR NU
40. Csoma Botond UDMR NU
41. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
42. Cupă Ion ALDE NU
43. Cupșa Ioan PNL DA
44. Dehelean Silviu USR DA
45. Dinu Cristina-Elena PSD NU
46. Dobre Victor Paul PNL DA
47. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
48. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
49. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
50. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
51. Erdei Dolóczki István UDMR DA
52. Farago Petru UDMR NU
53. Fădor Angelica PNL DA
54. Florea Oana-Consuela PSD NU
55. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
56. Furic Iarco Minoritati Abținere
57. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
58. Gavrilă Camelia PSD NU
59. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
60. Georgescu Nicolae PSD NU
61. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
62. Gherman Dumitru PSD NU
63. Ghilea Găvrilă PNL DA
64. Ghinea Cristian USR DA
65. Gilia Claudia PSD NU
66. Giugea Nicolae PNL DA
67. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
68. Gudu Vasile PNL DA
69. Halici Nicușor PSD NU
70. Hărătău Elena PSD NU
71. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
72. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
73. Iancu Iulian PSD NU
74. Iancu Marius-Ionel PSD NU
75. Ibram Iusein Minoritati NU
76. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
77. Ion Stelian-Cristian USR DA
78. Ionescu George PNL DA
79. Ioniță Antoneta PNL DA
80. Iordache Florin PSD NU
81. Itu Cornel PSD NU
82. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
83. Jivan Luminița-Maria PSD NU
84. Lazăr Sorin PSD NU
85. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
86. Longher Victoria Minoritati NU
87. Lovin Dumitru ALDE NU
88. Lungu Tudorița PNL DA
89. Lupașcu Costel PSD NU
90. Lupescu Dumitru USR DA
91. Manole Petre-Florin PSD NU
92. Marica Petru-Sorin PSD NU
93. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
94. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
95. Mînzatu Roxana PSD NU
96. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
97. Movilă Petru PMP DA
98. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
99. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
100. Neagu Nicolae PNL DA
101. Neață Eugen PSD NU
102. Nicolicea Eugen PSD NU
103. Nistor Laurențiu PSD NU
104. Niță Nicu PSD NU
105. Nosa Iuliu PSD NU
106. Olar Corneliu PNL NU
107. Olteanu Daniel ALDE NU
108. Oprea Dumitru PNL Abținere
109. Oprișcan Mihai Doru ALDE NU
110. Oteșanu Daniela PSD NU
111. Pană Adriana-Doina PSD NU
112. Paraschiv Rodica PSD NU
113. Păle Dănuț PSD NU
114. Petrea Gabriel PSD NU
115. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
116. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
117. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
118. Pop Georgian PSD NU
119. Pop Tudor Rareș USR DA
120. Popa Florin PSD NU
121. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
122. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
123. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
124. Prună Cristina-Mădălina USR DA
125. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
126. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
127. Rădulescu Alexandru PSD NU
128. Răduț Violeta PSD NU
129. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
130. Roman Florin-Claudiu PNL DA
131. Roman Ioan Sorin PSD NU
132. Romanescu Cristinel PNL DA
133. Roșca Lucreția PSD NU
134. Rotaru Alexandru PSD NU
135. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
136. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
137. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
138. Simion Lucian-Eduard PSD NU
139. Simonis Alfred - Robert PSD NU
140. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
141. Stancu Florinel PSD NU
142. Suciu Matei PSD NU
143. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
144. Șarapatin Elvira PSD NU
145. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
146. Șotcan Theodora PSD NU
147. Șovăială Constantin PNL DA
148. Ștefan Ion PNL DA
149. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
150. Teiș Alina PSD NU
151. Terea Ioan PSD NU
152. Tîlvăr Angel PSD NU
153. Toma Ilie PSD NU
154. Tudor Beatrice PSD NU
155. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
156. Varga Vasile PNL DA
157. Velcea Nicolae PSD NU
158. Vexler Silviu Minoritati NU
159. Vîlceanu Dan PNL DA
160. Vîrză Mihăiță PSD NU
161. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
162. Vosganian Varujan ALDE NU
163. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
164. Zainea Cornel USR DA
165. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 18:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro