Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2018 > 10:55 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 decembrie 2018, ora 10:55

Subiect vot: PL 85/2018 - amr.1
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:159 86 26 19 7 8 3 9 1
- voturi pentru (DA):52 1 26 19 1 - 3 1 1
- voturi împotrivă (NU):102 85 - - 3 8 - 6 -
- abțineri:4 - - - 2 - - 2 -
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ampleev Andrian Minoritati NU
4. Antal István-János UDMR NU
5. Avram Constantin ALDE NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Balan Ioan PNL DA
8. Balint Liviu-Ioan PSD NU
9. Bălănescu Alexandru PSD NU
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
11. Bejinariu Eugen PSD NU
12. Bende Sándor UDMR NU
13. Benedek Zacharie UDMR NU
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Bichineț Corneliu PMP DA
16. Biro Zsolt-Istvan UDMR -
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
18. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
19. Bodea Marius PNL DA
20. Bontea Vlad PSD NU
21. Botez Mihai-Cătălin USR DA
22. Bran Ioana PSD NU
23. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
24. Căciulă Aurel PSD NU
25. Călin Ion PSD NU
26. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
27. Cherecheș Florica PNL DA
28. Chichirău Cosette-Paula USR DA
29. Chiriac Viorel PSD NU
30. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
31. Cîtea Vasile PSD NU
32. Cobuz Maricela PSD NU
33. Cocoș Vasile PSD NU
34. Cosma Lavinia-Corina USR DA
35. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
36. Cupă Ion ALDE NU
37. Dehelean Silviu USR DA
38. Dobre Victor Paul PNL DA
39. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
40. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
41. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
42. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
43. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
44. Erdei Dolóczki István UDMR DA
45. Fădor Angelica PNL DA
46. Florea Oana-Consuela PSD NU
47. Floroiu Ionel PSD NU
48. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
49. Furic Iarco Minoritati Abținere
50. Furtună Mirela PSD NU
51. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
52. Gavrilă Camelia PSD NU
53. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
54. Georgescu Nicolae PSD NU
55. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
56. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
57. Gherman Dumitru PSD NU
58. Ghinea Cristian USR DA
59. Gilia Claudia PSD NU
60. Giugea Nicolae PNL DA
61. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
62. Gudu Vasile PNL DA
63. Halici Nicușor PSD NU
64. Hărătău Elena PSD NU
65. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
66. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
67. Iancu Iulian PSD NU
68. Iancu Marius-Ionel PSD NU
69. Ibram Iusein Minoritati NU
70. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
71. Ion Stelian-Cristian USR DA
72. Ionescu George PNL DA
73. Ioniță Antoneta PNL DA
74. Iordache Florin PSD NU
75. Itu Cornel PSD NU
76. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
77. Jivan Luminița-Maria PSD NU
78. Lazăr Sorin PSD NU
79. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
80. Longher Victoria Minoritati NU
81. Lovin Dumitru ALDE NU
82. Lungu Tudorița PNL DA
83. Lupașcu Costel PSD NU
84. Lupescu Dumitru USR DA
85. Macovei Silviu Nicu PSD NU
86. Manole Petre-Florin PSD NU
87. Marica Petru-Sorin PSD NU
88. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
89. Mînzatu Roxana PSD NU
90. Mohaci Mihai PSD NU
91. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
92. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
93. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
94. Neață Eugen PSD NU
95. Nicolicea Eugen PSD NU
96. Nistor Laurențiu PSD NU
97. Niță Nicu PSD NU
98. Nosa Iuliu PSD NU
99. Olteanu Daniel ALDE NU
100. Oprea Dumitru PNL DA
101. Oprișcan Mihai Doru ALDE NU
102. Pană Adriana-Doina PSD NU
103. Paraschiv Rodica PSD NU
104. Pașcan Emil-Marius PMP DA
105. Pau Radu - Adrian PSD NU
106. Păle Dănuț PSD NU
107. Petrea Gabriel PSD NU
108. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
109. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
110. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
111. Pop Andrei PSD NU
112. Pop Georgian PSD NU
113. Pop Tudor Rareș USR DA
114. Popa Florin PSD NU
115. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
116. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
117. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
118. Prună Cristina-Mădălina USR DA
119. Radu Anișoara PSD NU
120. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
121. Rădulescu Alexandru PSD NU
122. Răduț Violeta PSD NU
123. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
124. Roman Florin-Claudiu PNL DA
125. Roman Ioan Sorin PSD NU
126. Romanescu Cristinel PNL DA
127. Rotaru Alexandru PSD NU
128. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
129. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
130. Simion Lucian-Eduard PSD NU
131. Simionca Ionuț PMP DA
132. Simonis Alfred - Robert PSD NU
133. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
134. Solomon Adrian PSD NU
135. Stancu Florinel PSD NU
136. Stativă Irinel Ioan PSD NU
137. Suciu Matei PSD NU
138. Șarapatin Elvira PSD NU
139. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
140. Șișcu George PNL DA
141. Șotcan Theodora PSD NU
142. Șovăială Constantin PNL DA
143. Ștefan Ion PNL DA
144. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
145. Tabugan Ion ALDE NU
146. Teiș Alina PSD NU
147. Terea Ioan PSD NU
148. Tripa Florin-Dan PSD NU
149. Tudor Beatrice PSD NU
150. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
151. Varga Vasile PNL DA
152. Vass Levente UDMR Abținere
153. Velcea Nicolae PSD NU
154. Vîlceanu Dan PNL DA
155. Vîrză Mihăiță PSD NU
156. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
157. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
158. Zainea Cornel USR DA
159. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 18:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro