Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2018 > 10:57 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 decembrie 2018, ora 10:57

Subiect vot: PL 85/2018 -amr.2 alin1
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:163 87 25 19 12 9 1 9 1
- voturi pentru (DA):60 - 24 19 12 - 1 3 1
- voturi împotrivă (NU):100 86 - - - 9 - 5 -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:3 1 1 - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati NU
5. Andronache Gabriel PNL -
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Antal István-János UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Axinte Vasile PSD NU
10. Balan Ioan PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD -
12. Bălănescu Alexandru PSD NU
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benedek Zacharie UDMR DA
17. Bica Dănuț PNL DA
18. Bichineț Corneliu PMP DA
19. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
21. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
22. Bontea Vlad PSD NU
23. Botez Mihai-Cătălin USR DA
24. Bran Ioana PSD NU
25. Bulai Iulian USR DA
26. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
27. Căciulă Aurel PSD NU
28. Călin Ion PSD NU
29. Cherecheș Florica PNL DA
30. Chichirău Cosette-Paula USR DA
31. Chiriac Viorel PSD NU
32. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
33. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
34. Cîtea Vasile PSD NU
35. Cobuz Maricela PSD NU
36. Cocoș Vasile PSD NU
37. Cosma Lavinia-Corina USR DA
38. Csép Éva-Andrea UDMR DA
39. Csoma Botond UDMR DA
40. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
41. Cupă Ion ALDE NU
42. Cupșa Ioan PNL DA
43. Dehelean Silviu USR DA
44. Dobre Victor Paul PNL DA
45. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
46. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
47. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
48. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
49. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
50. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
51. Erdei Dolóczki István UDMR DA
52. Farago Petru UDMR DA
53. Fădor Angelica PNL DA
54. Florea Oana-Consuela PSD NU
55. Floroiu Ionel PSD NU
56. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
57. Furic Iarco Minoritati DA
58. Furtună Mirela PSD NU
59. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
60. Gavrilă Camelia PSD NU
61. Georgescu Nicolae PSD NU
62. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
63. Gherman Dumitru PSD NU
64. Ghinea Cristian USR DA
65. Gilia Claudia PSD NU
66. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
67. Gudu Vasile PNL DA
68. Halici Nicușor PSD NU
69. Hărătău Elena PSD NU
70. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
71. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
72. Iancu Iulian PSD NU
73. Iancu Marius-Ionel PSD NU
74. Ibram Iusein Minoritati NU
75. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
76. Ion Stelian-Cristian USR DA
77. Ionescu George PNL DA
78. Ioniță Antoneta PNL DA
79. Iordache Florin PSD NU
80. Itu Cornel PSD NU
81. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
82. Jivan Luminița-Maria PSD NU
83. Korodi Attila UDMR DA
84. Lazăr Sorin PSD NU
85. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
86. Longher Victoria Minoritati NU
87. Lovin Dumitru ALDE NU
88. Lupașcu Costel PSD NU
89. Lupescu Dumitru USR DA
90. Macovei Silviu Nicu PSD NU
91. Manole Petre-Florin PSD NU
92. Marica Petru-Sorin PSD NU
93. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
94. Mînzatu Roxana PSD NU
95. Mohaci Mihai PSD NU
96. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
97. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
98. Neagu Nicolae PNL DA
99. Neață Eugen PSD NU
100. Nicolicea Eugen PSD NU
101. Nistor Laurențiu PSD NU
102. Niță Nicu PSD NU
103. Nosa Iuliu PSD NU
104. Olteanu Daniel ALDE NU
105. Oprișcan Mihai Doru ALDE NU
106. Pană Adriana-Doina PSD NU
107. Paraschiv Rodica PSD NU
108. Pau Radu - Adrian PSD NU
109. Păle Dănuț PSD NU
110. Petrea Gabriel PSD NU
111. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
112. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
113. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
114. Pop Andrei PSD NU
115. Pop Georgian PSD NU
116. Popa Florin PSD NU
117. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
118. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
119. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
120. Prună Cristina-Mădălina USR DA
121. Radu Anișoara PSD NU
122. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
123. Rădulescu Alexandru PSD NU
124. Răduț Violeta PSD NU
125. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
126. Roman Florin-Claudiu PNL DA
127. Roman Ioan Sorin PSD NU
128. Romanescu Cristinel PNL DA
129. Rotaru Alexandru PSD NU
130. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
131. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
132. Simion Lucian-Eduard PSD NU
133. Simonis Alfred - Robert PSD NU
134. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
135. Solomon Adrian PSD NU
136. Stancu Florinel PSD NU
137. Stativă Irinel Ioan PSD NU
138. Suciu Matei PSD NU
139. Șarapatin Elvira PSD NU
140. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
141. Șișcu George PNL DA
142. Șotcan Theodora PSD NU
143. Șovăială Constantin PNL DA
144. Ștefan Ion PNL DA
145. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
146. Tabugan Ion ALDE NU
147. Teiș Alina PSD NU
148. Terea Ioan PSD NU
149. Todor Adrian PSD NU
150. Toma Ilie PSD NU
151. Tripa Florin-Dan PSD NU
152. Tudor Beatrice PSD NU
153. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
154. Varga Vasile PNL DA
155. Vass Levente UDMR DA
156. Velcea Nicolae PSD NU
157. Vîlceanu Dan PNL DA
158. Vîrză Mihăiță PSD NU
159. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
160. Vosganian Varujan ALDE NU
161. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
162. Zainea Cornel USR DA
163. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 17:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro