Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2018 > 11:01 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 decembrie 2018, ora 11:01

Subiect vot: PL 85/2018 - amr.5
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:159 82 27 21 7 11 2 7 2
- voturi pentru (DA):53 - 27 21 - - 2 1 2
- voturi împotrivă (NU):101 82 - - 5 11 - 3 -
- abțineri:5 - - - 2 - - 3 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Ampleev Andrian Minoritati NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Antal István-János UDMR NU
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Axinte Vasile PSD NU
10. Balan Ioan PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Banias Mircea Marius - DA
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
15. Bălănescu Alexandru PSD NU
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Bende Sándor UDMR NU
19. Benedek Zacharie UDMR NU
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
25. Bodea Marius PNL DA
26. Bontea Vlad PSD NU
27. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
28. Botez Mihai-Cătălin USR DA
29. Bran Ioana PSD NU
30. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
31. Bulai Iulian USR DA
32. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
33. Calotă Florică Ică ALDE NU
34. Căciulă Aurel PSD NU
35. Călin Ion PSD NU
36. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
37. Cherecheș Florica PNL DA
38. Chichirău Cosette-Paula USR DA
39. Chiriac Viorel PSD NU
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
42. Cîtea Vasile PSD NU
43. Cobuz Maricela PSD NU
44. Cocoș Vasile PSD NU
45. Cosma Lavinia-Corina USR DA
46. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
47. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
48. Cupă Ion ALDE NU
49. Cupșa Ioan PNL DA
50. Dehelean Silviu USR DA
51. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
52. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
53. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
54. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
55. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
56. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
57. Erdei Dolóczki István UDMR NU
58. Fădor Angelica PNL DA
59. Florea Oana-Consuela PSD NU
60. Floroiu Ionel PSD NU
61. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
62. Furic Iarco Minoritati Abținere
63. Furtună Mirela PSD NU
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
65. Gavrilă Camelia PSD NU
66. Georgescu Nicolae PSD NU
67. Gherman Dumitru PSD NU
68. Ghinea Cristian USR DA
69. Gilia Claudia PSD NU
70. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
71. Gudu Vasile PNL DA
72. Halici Nicușor PSD NU
73. Hărătău Elena PSD NU
74. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
75. Iancu Marius-Ionel PSD NU
76. Ibram Iusein Minoritati NU
77. Ion Stelian-Cristian USR DA
78. Ionescu George PNL DA
79. Ioniță Antoneta PNL DA
80. Iordache Florin PSD NU
81. Itu Cornel PSD NU
82. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
83. Jivan Luminița-Maria PSD NU
84. Lazăr Sorin PSD NU
85. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
86. Lovin Dumitru ALDE NU
87. Lungu Tudorița PNL DA
88. Lupașcu Costel PSD NU
89. Macovei Silviu Nicu PSD NU
90. Manole Petre-Florin PSD NU
91. Marica Petru-Sorin PSD NU
92. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
93. Mînzatu Roxana PSD NU
94. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
95. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
96. Neață Eugen PSD NU
97. Nicolicea Eugen PSD NU
98. Nistor Laurențiu PSD NU
99. Niță Mihai ALDE NU
100. Niță Nicu PSD NU
101. Nosa Iuliu PSD NU
102. Olteanu Daniel ALDE NU
103. Oprișcan Mihai Doru ALDE NU
104. Paraschiv Rodica PSD NU
105. Pau Radu - Adrian PSD NU
106. Păle Dănuț PSD NU
107. Petrea Gabriel PSD NU
108. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
109. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
110. Pop Andrei PSD NU
111. Pop Georgian PSD NU
112. Pop Tudor Rareș USR DA
113. Popa Florin PSD NU
114. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
115. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
116. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
117. Prună Cristina-Mădălina USR DA
118. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
119. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
120. Rădulescu Alexandru PSD NU
121. Răduț Violeta PSD NU
122. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
123. Roman Florin-Claudiu PNL DA
124. Romanescu Cristinel PNL DA
125. Rotaru Alexandru PSD NU
126. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
127. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
128. Simionca Ionuț PMP DA
129. Simonis Alfred - Robert PSD NU
130. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
131. Solomon Adrian PSD NU
132. Stancu Florinel PSD NU
133. Stativă Irinel Ioan PSD NU
134. Suciu Matei PSD NU
135. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
136. Șarapatin Elvira PSD NU
137. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
138. Șișcu George PNL DA
139. Șotcan Theodora PSD NU
140. Șovăială Constantin PNL DA
141. Ștefan Ion PNL DA
142. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
143. Tabugan Ion ALDE NU
144. Teiș Alina PSD NU
145. Terea Ioan PSD NU
146. Tîlvăr Angel PSD NU
147. Trăilă Cristina PNL DA
148. Tripa Florin-Dan PSD NU
149. Tudor Beatrice PSD NU
150. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
151. Varga Vasile PNL DA
152. Velcea Nicolae PSD NU
153. Vîlceanu Dan PNL DA
154. Vîrză Mihăiță PSD NU
155. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
156. Vosganian Varujan ALDE NU
157. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
158. Zainea Cornel USR DA
159. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 18:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro