Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2018 > 11:02 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 decembrie 2018, ora 11:02

Subiect vot: PL 85/2018 - amr.5
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:164 81 28 21 12 11 1 8 2
- voturi pentru (DA):55 - 28 21 1 1 1 1 2
- voturi împotrivă (NU):95 81 - - - 10 - 4 -
- abțineri:13 - - - 10 - - 3 -
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
4. Ampleev Andrian Minoritati NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Antal István-János UDMR Abținere
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Axinte Vasile PSD NU
10. Balan Ioan PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Banias Mircea Marius - DA
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
15. Bălănescu Alexandru PSD NU
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Bende Sándor UDMR Abținere
19. Benedek Zacharie UDMR Abținere
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR -
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
26. Bodea Marius PNL DA
27. Bontea Vlad PSD NU
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
29. Botez Mihai-Cătălin USR DA
30. Bran Ioana PSD NU
31. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
32. Bulai Iulian USR DA
33. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
34. Calotă Florică Ică ALDE NU
35. Căciulă Aurel PSD NU
36. Călin Ion PSD NU
37. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
38. Cherecheș Florica PNL DA
39. Chichirău Cosette-Paula USR DA
40. Chiriac Viorel PSD NU
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
43. Cîtea Vasile PSD NU
44. Cobuz Maricela PSD NU
45. Cocoș Vasile PSD NU
46. Cosma Lavinia-Corina USR DA
47. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
48. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
49. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
50. Cupă Ion ALDE NU
51. Dehelean Silviu USR DA
52. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
53. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
54. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
55. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
56. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
57. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
58. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
59. Farago Petru UDMR Abținere
60. Fădor Angelica PNL DA
61. Florea Oana-Consuela PSD NU
62. Floroiu Ionel PSD NU
63. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
64. Furic Iarco Minoritati NU
65. Furtună Mirela PSD NU
66. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
67. Gavrilă Camelia PSD NU
68. Georgescu Nicolae PSD NU
69. Gherman Dumitru PSD NU
70. Ghilea Găvrilă PNL DA
71. Ghinea Cristian USR DA
72. Gilia Claudia PSD NU
73. Giugea Nicolae PNL DA
74. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
75. Halici Nicușor PSD NU
76. Hărătău Elena PSD NU
77. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
78. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
79. Iancu Marius-Ionel PSD NU
80. Ibram Iusein Minoritati NU
81. Ion Stelian-Cristian USR DA
82. Ionescu George PNL DA
83. Ioniță Antoneta PNL DA
84. Itu Cornel PSD NU
85. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
86. Jivan Luminița-Maria PSD NU
87. Korodi Attila UDMR Abținere
88. Lazăr Sorin PSD NU
89. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
90. Lovin Dumitru ALDE NU
91. Lungu Tudorița PNL DA
92. Lupașcu Costel PSD NU
93. Macovei Silviu Nicu PSD NU
94. Manole Petre-Florin PSD NU
95. Marica Petru-Sorin PSD NU
96. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
97. Mînzatu Roxana PSD NU
98. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
99. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
100. Neață Eugen PSD NU
101. Nicolicea Eugen PSD NU
102. Nistor Laurențiu PSD NU
103. Niță Mihai ALDE DA
104. Niță Nicu PSD NU
105. Nosa Iuliu PSD NU
106. Olteanu Daniel ALDE NU
107. Oprea Dumitru PNL DA
108. Oprișcan Mihai Doru ALDE NU
109. Palăr Ionel PNL DA
110. Paraschiv Rodica PSD NU
111. Pau Radu - Adrian PSD NU
112. Păle Dănuț PSD NU
113. Petrea Gabriel PSD NU
114. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
115. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
116. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
117. Pop Andrei PSD NU
118. Pop Georgian PSD NU
119. Pop Tudor Rareș USR DA
120. Popa Florin PSD NU
121. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
122. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
123. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
124. Prună Cristina-Mădălina USR DA
125. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
126. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
127. Rădulescu Alexandru PSD NU
128. Răduț Violeta PSD NU
129. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
130. Roman Florin-Claudiu PNL DA
131. Romanescu Cristinel PNL DA
132. Rotaru Alexandru PSD NU
133. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
134. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
135. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
136. Simonis Alfred - Robert PSD NU
137. Solomon Adrian PSD NU
138. Stancu Florinel PSD NU
139. Stativă Irinel Ioan PSD NU
140. Suciu Matei PSD NU
141. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
142. Șarapatin Elvira PSD NU
143. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
144. Șotcan Theodora PSD NU
145. Șovăială Constantin PNL DA
146. Ștefan Ion PNL DA
147. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
148. Tabugan Ion ALDE NU
149. Teiș Alina PSD NU
150. Terea Ioan PSD NU
151. Tîlvăr Angel PSD NU
152. Trăilă Cristina PNL DA
153. Tripa Florin-Dan PSD NU
154. Tudor Beatrice PSD NU
155. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
156. Varga Vasile PNL DA
157. Velcea Nicolae PSD NU
158. Vîlceanu Dan PNL DA
159. Vîrză Mihăiță PSD NU
160. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
161. Vosganian Varujan ALDE NU
162. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
163. Zainea Cornel USR DA
164. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 17:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro