Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2018 > 11:04 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 decembrie 2018, ora 11:04

Subiect vot: PL 85/2018 - amr.6 Sitterli Ovidiu Ioan
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:164 83 27 20 13 10 1 8 2
- voturi pentru (DA):53 1 27 20 2 - 1 1 1
- voturi împotrivă (NU):94 82 - - - 10 - 2 -
- abțineri:17 - - - 11 - - 5 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
4. Ampleev Andrian Minoritati Abținere
5. Andrușcă Dănuț PSD NU
6. Antal István-János UDMR Abținere
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Balan Ioan PNL DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD NU
11. Banias Mircea Marius - DA
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
14. Bălănescu Alexandru PSD NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bende Sándor UDMR Abținere
18. Benedek Zacharie UDMR Abținere
19. Benga Tudor - Vlad USR DA
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR Abținere
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
24. Bodea Marius PNL DA
25. Bontea Vlad PSD NU
26. Botez Mihai-Cătălin USR DA
27. Bran Ioana PSD NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
29. Bulai Iulian USR DA
30. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
31. Calotă Florică Ică ALDE NU
32. Căciulă Aurel PSD NU
33. Călin Ion PSD NU
34. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
35. Cherecheș Florica PNL DA
36. Chichirău Cosette-Paula USR DA
37. Chiriac Viorel PSD NU
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
39. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
40. Cîtea Vasile PSD NU
41. Cobuz Maricela PSD NU
42. Cocoș Vasile PSD NU
43. Cosma Lavinia-Corina USR DA
44. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
45. Csoma Botond UDMR DA
46. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
47. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
48. Cupă Ion ALDE NU
49. Cupșa Ioan PNL DA
50. Dehelean Silviu USR DA
51. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
52. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
53. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
54. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
55. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
56. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
57. Farago Petru UDMR Abținere
58. Fădor Angelica PNL DA
59. Florea Oana-Consuela PSD NU
60. Floroiu Ionel PSD NU
61. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
62. Furic Iarco Minoritati Abținere
63. Furtună Mirela PSD DA
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
65. Gavrilă Camelia PSD NU
66. Georgescu Nicolae PSD NU
67. Gherman Dumitru PSD NU
68. Ghilea Găvrilă PNL DA
69. Gilia Claudia PSD NU
70. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
71. Gudu Vasile PNL DA
72. Halici Nicușor PSD NU
73. Hărătău Elena PSD NU
74. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
75. Iancu Iulian PSD NU
76. Ibram Iusein Minoritati NU
77. Ion Stelian-Cristian USR DA
78. Ionescu George PNL DA
79. Ioniță Antoneta PNL DA
80. Iordache Florin PSD NU
81. Itu Cornel PSD NU
82. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
83. Jivan Luminița-Maria PSD NU
84. Korodi Attila UDMR Abținere
85. Lazăr Sorin PSD NU
86. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
87. Lovin Dumitru ALDE NU
88. Lungu Tudorița PNL DA
89. Lupașcu Costel PSD NU
90. Macovei Silviu Nicu PSD NU
91. Manole Petre-Florin PSD NU
92. Marica Petru-Sorin PSD NU
93. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
94. Mînzatu Roxana PSD NU
95. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
96. Movilă Petru PMP DA
97. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
98. Neață Eugen PSD NU
99. Nicolicea Eugen PSD NU
100. Nistor Laurențiu PSD NU
101. Niță Mihai ALDE NU
102. Niță Nicu PSD NU
103. Nosa Iuliu PSD NU
104. Olteanu Daniel ALDE NU
105. Oprea Dumitru PNL DA
106. Palăr Ionel PNL DA
107. Paraschiv Rodica PSD NU
108. Pau Radu - Adrian PSD NU
109. Păle Dănuț PSD NU
110. Petrea Gabriel PSD NU
111. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
112. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
113. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
114. Pop Andrei PSD NU
115. Pop Georgian PSD NU
116. Pop Tudor Rareș USR DA
117. Popa Florin PSD NU
118. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
119. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
120. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
121. Prună Cristina-Mădălina USR DA
122. Radu Anișoara PSD NU
123. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
124. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
125. Rădulescu Alexandru PSD NU
126. Răduț Violeta PSD NU
127. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
128. Roman Florin-Claudiu PNL DA
129. Romanescu Cristinel PNL DA
130. Rotaru Alexandru PSD NU
131. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
132. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
133. Simion Lucian-Eduard PSD NU
134. Simonis Alfred - Robert PSD NU
135. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
136. Solomon Adrian PSD NU
137. Stancu Florinel PSD NU
138. Stativă Irinel Ioan PSD NU
139. Suciu Matei PSD NU
140. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
141. Șarapatin Elvira PSD NU
142. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
143. Șișcu George PNL DA
144. Șotcan Theodora PSD NU
145. Șovăială Constantin PNL DA
146. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
147. Tabugan Ion ALDE NU
148. Teiș Alina PSD NU
149. Terea Ioan PSD NU
150. Tîlvăr Angel PSD NU
151. Trăilă Cristina PNL DA
152. Tripa Florin-Dan PSD NU
153. Tudor Beatrice PSD NU
154. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
155. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
156. Vass Levente UDMR DA
157. Velcea Nicolae PSD NU
158. Vîlceanu Dan PNL DA
159. Vîrză Mihăiță PSD NU
160. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
161. Vosganian Varujan ALDE NU
162. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
163. Zainea Cornel USR DA
164. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 17:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro