Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2018 > 11:04 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 decembrie 2018, ora 11:04

Subiect vot: PL 85/2018 - amr.6 - USR
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:168 84 31 21 10 11 1 8 2
- voturi pentru (DA):58 2 31 21 - - 1 1 2
- voturi împotrivă (NU):99 82 - - 1 11 - 5 -
- abțineri:11 - - - 9 - - 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
4. Ampleev Andrian Minoritati NU
5. Andrușcă Dănuț PSD NU
6. Avram Constantin ALDE NU
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Balan Ioan PNL DA
9. Balint Liviu-Ioan PSD NU
10. Banias Mircea Marius - DA
11. Barna Ilie Dan USR DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
13. Bălănescu Alexandru PSD NU
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bende Sándor UDMR NU
17. Benedek Zacharie UDMR Abținere
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR Abținere
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
23. Bodea Marius PNL DA
24. Bontea Vlad PSD NU
25. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR DA
27. Bran Ioana PSD NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
29. Bulai Iulian USR DA
30. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
31. Calotă Florică Ică ALDE NU
32. Căciulă Aurel PSD NU
33. Călin Ion PSD NU
34. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
35. Cherecheș Florica PNL DA
36. Chichirău Cosette-Paula USR DA
37. Chiriac Viorel PSD NU
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
39. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
40. Cîtea Vasile PSD NU
41. Cobuz Maricela PSD NU
42. Cocoș Vasile PSD NU
43. Cosma Lavinia-Corina USR DA
44. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
45. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
46. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
47. Cupă Ion ALDE NU
48. Dehelean Silviu USR DA
49. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
50. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
51. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
52. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
53. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
54. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
55. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
56. Fădor Angelica PNL DA
57. Florea Oana-Consuela PSD NU
58. Floroiu Ionel PSD NU
59. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
60. Furic Iarco Minoritati NU
61. Furtună Mirela PSD DA
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
63. Gavrilă Camelia PSD NU
64. Georgescu Nicolae PSD NU
65. Gherman Dumitru PSD NU
66. Ghilea Găvrilă PNL DA
67. Ghinea Cristian USR DA
68. Gilia Claudia PSD NU
69. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
70. Gudu Vasile PNL DA
71. Halici Nicușor PSD NU
72. Hărătău Elena PSD NU
73. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
74. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
75. Iancu Iulian PSD NU
76. Ibram Iusein Minoritati NU
77. Ion Stelian-Cristian USR DA
78. Ionescu George PNL DA
79. Ioniță Antoneta PNL DA
80. Iordache Florin PSD NU
81. Itu Cornel PSD NU
82. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
83. Jivan Luminița-Maria PSD NU
84. Korodi Attila UDMR Abținere
85. Lazăr Sorin PSD NU
86. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
87. Lovin Dumitru ALDE NU
88. Lungu Tudorița PNL DA
89. Lupașcu Costel PSD NU
90. Macovei Silviu Nicu PSD NU
91. Manole Petre-Florin PSD NU
92. Marica Petru-Sorin PSD NU
93. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
94. Mînzatu Roxana PSD NU
95. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
96. Movilă Petru PMP DA
97. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
98. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
99. Neagu Nicolae PNL DA
100. Neață Eugen PSD NU
101. Nicolicea Eugen PSD NU
102. Nistor Laurențiu PSD NU
103. Niță Mihai ALDE NU
104. Niță Nicu PSD NU
105. Nosa Iuliu PSD NU
106. Olteanu Daniel ALDE NU
107. Oprea Dumitru PNL DA
108. Oprișcan Mihai Doru ALDE NU
109. Palăr Ionel PNL DA
110. Paraschiv Rodica PSD NU
111. Pau Radu - Adrian PSD NU
112. Păle Dănuț PSD NU
113. Petrea Gabriel PSD NU
114. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
115. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
116. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
117. Pop Andrei PSD NU
118. Pop Georgian PSD DA
119. Pop Tudor Rareș USR DA
120. Popa Florin PSD NU
121. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
122. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
123. Popescu Pavel PNL DA
124. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
125. Prună Cristina-Mădălina USR DA
126. Radu Anișoara PSD NU
127. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
128. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
129. Rădulescu Alexandru PSD NU
130. Răduț Violeta PSD NU
131. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
132. Roman Florin-Claudiu PNL DA
133. Romanescu Cristinel PNL DA
134. Rotaru Alexandru PSD NU
135. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
136. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
137. Simion Lucian-Eduard PSD NU
138. Simonis Alfred - Robert PSD NU
139. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
140. Solomon Adrian PSD NU
141. Stancu Florinel PSD NU
142. Stativă Irinel Ioan PSD NU
143. Suciu Matei PSD NU
144. Șarapatin Elvira PSD NU
145. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
146. Șișcu George PNL DA
147. Șotcan Theodora PSD NU
148. Șovăială Constantin PNL DA
149. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
150. Tabugan Ion ALDE NU
151. Teiș Alina PSD NU
152. Terea Ioan PSD NU
153. Tîlvăr Angel PSD NU
154. Trăilă Cristina PNL DA
155. Tripa Florin-Dan PSD NU
156. Tudor Beatrice PSD NU
157. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
158. Varga Vasile PNL DA
159. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
160. Vass Levente UDMR Abținere
161. Velcea Nicolae PSD NU
162. Vîlceanu Dan PNL DA
163. Vîrză Mihăiță PSD NU
164. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
165. Vosganian Varujan ALDE NU
166. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
167. Zainea Cornel USR DA
168. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 17:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro