Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2018 > 11:04 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 decembrie 2018, ora 11:04

Subiect vot: PL 85/2018 - amr.7
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:171 86 31 20 12 11 1 8 2
- voturi pentru (DA):67 - 31 20 12 - 1 1 2
- voturi împotrivă (NU):102 86 - - - 11 - 5 -
- abțineri:2 - - - - - - 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati NU
5. Andrușcă Dănuț PSD NU
6. Antal István-János UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Balan Ioan PNL DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD NU
11. Banias Mircea Marius - DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
13. Bălănescu Alexandru PSD NU
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
23. Bodea Marius PNL DA
24. Bontea Vlad PSD NU
25. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR DA
27. Bran Ioana PSD NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
29. Bulai Iulian USR DA
30. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
31. Calotă Florică Ică ALDE NU
32. Căciulă Aurel PSD NU
33. Călin Ion PSD NU
34. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
35. Cherecheș Florica PNL DA
36. Chichirău Cosette-Paula USR DA
37. Chiriac Viorel PSD NU
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
39. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
40. Cîtea Vasile PSD NU
41. Cobuz Maricela PSD NU
42. Cocoș Vasile PSD NU
43. Cosma Lavinia-Corina USR DA
44. Csép Éva-Andrea UDMR DA
45. Csoma Botond UDMR DA
46. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
47. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
48. Cupă Ion ALDE NU
49. Cupșa Ioan PNL DA
50. Dehelean Silviu USR DA
51. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
52. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
53. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
54. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
55. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
56. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
57. Erdei Dolóczki István UDMR DA
58. Farago Petru UDMR DA
59. Fădor Angelica PNL DA
60. Florea Oana-Consuela PSD NU
61. Floroiu Ionel PSD NU
62. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
63. Furic Iarco Minoritati NU
64. Furtună Mirela PSD NU
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
66. Gavrilă Camelia PSD NU
67. Georgescu Nicolae PSD NU
68. Gherman Dumitru PSD NU
69. Ghilea Găvrilă PNL DA
70. Ghinea Cristian USR DA
71. Gilia Claudia PSD NU
72. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
73. Gudu Vasile PNL DA
74. Halici Nicușor PSD NU
75. Hărătău Elena PSD NU
76. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
77. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
78. Iancu Iulian PSD NU
79. Ibram Iusein Minoritati NU
80. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
81. Ion Stelian-Cristian USR DA
82. Ionescu George PNL DA
83. Ioniță Antoneta PNL DA
84. Iordache Florin PSD NU
85. Itu Cornel PSD NU
86. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
87. Jivan Luminița-Maria PSD NU
88. Lazăr Sorin PSD NU
89. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
90. Lovin Dumitru ALDE NU
91. Lungu Tudorița PNL DA
92. Lupașcu Costel PSD NU
93. Macovei Silviu Nicu PSD NU
94. Manole Petre-Florin PSD NU
95. Marica Petru-Sorin PSD NU
96. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
97. Mînzatu Roxana PSD NU
98. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
99. Movilă Petru PMP DA
100. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
101. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
102. Neagu Nicolae PNL DA
103. Neață Eugen PSD NU
104. Nicolicea Eugen PSD NU
105. Nistor Laurențiu PSD NU
106. Niță Mihai ALDE NU
107. Niță Nicu PSD NU
108. Nosa Iuliu PSD NU
109. Olteanu Daniel ALDE NU
110. Oprișcan Mihai Doru ALDE NU
111. Palăr Ionel PNL DA
112. Paraschiv Rodica PSD NU
113. Pau Radu - Adrian PSD NU
114. Păle Dănuț PSD NU
115. Petrea Gabriel PSD NU
116. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
117. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
118. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
119. Pop Andrei PSD NU
120. Pop Georgian PSD NU
121. Pop Tudor Rareș USR DA
122. Popa Florin PSD NU
123. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
124. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
125. Popescu Pavel PNL DA
126. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
127. Prună Cristina-Mădălina USR DA
128. Radu Anișoara PSD NU
129. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
130. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
131. Rădulescu Alexandru PSD NU
132. Răduț Violeta PSD NU
133. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
134. Romanescu Cristinel PNL DA
135. Rotaru Alexandru PSD NU
136. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
137. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
138. Simion Lucian-Eduard PSD NU
139. Simonis Alfred - Robert PSD NU
140. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
141. Solomon Adrian PSD NU
142. Stancu Florinel PSD NU
143. Stativă Irinel Ioan PSD NU
144. Suciu Matei PSD NU
145. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
146. Șarapatin Elvira PSD NU
147. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
148. Șișcu George PNL DA
149. Șotcan Theodora PSD NU
150. Șovăială Constantin PNL DA
151. Ștefan Ion PNL DA
152. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
153. Tabugan Ion ALDE NU
154. Teiș Alina PSD NU
155. Terea Ioan PSD NU
156. Tîlvăr Angel PSD NU
157. Trăilă Cristina PNL DA
158. Tripa Florin-Dan PSD NU
159. Tudor Beatrice PSD NU
160. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
161. Varga Vasile PNL DA
162. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
163. Vass Levente UDMR DA
164. Velcea Nicolae PSD NU
165. Vîlceanu Dan PNL DA
166. Vîrză Mihăiță PSD NU
167. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
168. Vosganian Varujan ALDE NU
169. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
170. Zainea Cornel USR DA
171. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 18:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro